Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Z ulic se přestěhovali do přírodní rezervace. Strážnící jim dali týden na vystěhování

 
neděle, 22. října 2017, 13:32

Při své běžné kontrolní činnosti objevili strážníci ve středu 11. října skupinu osob bez domova, která si u Vrbenských rybníků postavila stanové městečko. Strážnící jim dali týden na uklizení nepořádku a vystěhování se z přírodní rezervace.

Strážníci na místě zastihli sedm osob bez domova ve věku dvaceti až jedenačtyřiceti let. „Stanový tábor byl obklopen velkým množstvím odpadků, exkrementů a pozůstatky ohnišť. Strážníci navíc zjistili, že mezi majetek bezdomovců patří i tři psi volně pobíhající kolem. Po kontrole psů bylo zřejmé, že psi nejsou nijak trvale označeni, ani nejsou přihlášeni v jakémkoliv registru psů k obecnímu poplatku. Strážníci důrazně poučili přítomné osoby, aby do týdne nepořádek uklidily a místo opustily,“ popsala tisková mluvčí městské policie Věra Školková.

Po uplynutí stanovené lhůty se strážnící vydali zkontrolovat dané místo, kde bohužel zjistili, že situace je stále stejná. Tentokrát již byli strážníci nekompromisní. „Přítomné osoby se budou nyní zpovídat z vážného porušení veřejného pořádku, kterého se dopustily znečištěním veřejného prostranství a porušením obecně závazné vyhlášky města. Vrbenské rybníky navíc patří mezi přírodní rezervace, a tak je pravděpodobně čeká i obvinění z přestupku proti zákonu o ochraně přírody a krajiny. Šetřením celého případu se bude dále zabývat správní orgán,“ dodala Školková.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Městská policie České Budějovice

Kam dál?

VOLBY 2017: Bez nás nesestaví zbytek stran vládu, raduje se hnutí ANO...

neděle, 22. října 2017, 00:30

ANO je suverénním vítězem voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hnutí Andreje Babiše získalo hlasy od 1...

Na prknech Jihočeského divadla se utkají finalisté soutěže Muzikál...

sobota, 21. října 2017, 13:34

V neděli 22. října se od 19 hodin bude konat v Jihočeském divadle finále prvního ročníku veřejné pěvecké soutěže Muzikál je,...

Soud nařídil ústavní výchovu pro unesené bratry kvůli zanedbávání

sobota, 21. října 2017, 11:11

Českokrumlovský soud ve středu, 18. října, nařídil ústavní výchovu sourozenců Davida a Leonarda Lackó, které v pátek, 13. října,...

VOLBY 2017: Také pacienti v českobudějovické nemocnici mohli volit

pátek, 20. října 2017, 20:03

Někteří lidé hospitalizovaní v českobudějovické nemocnici v termínu voleb do Poslanecké sněmovny České republiky uplatnili své...

 

Komentáře

Jan Řehoř Husinecký
Jan Řehoř Husinecký

https://www.youtube.com/watch?v=lr5RCauIYdA Publikováno 30. 5. 2016 Kdopak to asi zaspal?, úředník na radnici?

pondělí, 23. října 2017, 17:04
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • V budějckém Mercury centru zasahovali...

  • Dopravní nehoda zablokovala silnici u...

  • Stavba obchvatu Budějc by měla začít už v...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Když máte uprchlíky tak rádi, nastěhujte si je domů. Známý hejt si teď Češi můžou sami vyzkoušet

Do Česka přichází poněkud se zpožděním projekt „Uprchlíci, vítejte“. Ten zprostředkovává bydlení lidem na útěku v zemích, kde našli útočiště; pokud možno co nejblíž starousedlíkům, tedy rovnou u nich doma. S českou verzí projektu pomáhá Michal Sikyta, který byl před třemi lety u zrodu stejné platformy v Rakousku. „Nejsme sluníčkáři. My jenom nevítáme, ale nabízíme řešení,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

KOMENTÁŘ: Kauza Cambridge Analytica zahltila média. Kdo další zachází s našimi údaji?

Pravděpodobně nikdo nepřehlédnul kauzu úniku dat z Facebooku, která se neoprávněně dostala do rukou firmě Cambridge Analytica. Únik dat se týkal 87 milionu uživatelů z nichž 2,7 milionu jsou občané členských zemí EU. Začátkem dubna byl Mark Zuckerberg předvolán před americký senát, nicméně slyšení před tímto výborem nepřineslo žádný zásadní posun. Tomu, jak sociální sítě zachází s našimi údaji, se však opět dostalo zvýšené pozornosti nás všech.

Nemám pocit, že by tady byl ohrožen tisk, říká Andrej Babiš o zprávě týkající se svobody tisku

Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v Česku zhoršila svoboda tisku. Kritizují hlavně to, že část médií přes svěřenské fondy vlastní premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Piráti také varují před útoky politiků na veřejnoprávní média. SPD naopak tradiční média kritizuje, podle ní pošlapávají svobodu slova. Babiš v reakci na zprávu RSF řekl, že média jsou svobodná, a zkritizoval práci novinářů.