Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Z ulic se přestěhovali do přírodní rezervace. Strážnící jim dali týden na vystěhování

 
neděle, 22. října 2017, 13:32

Při své běžné kontrolní činnosti objevili strážníci ve středu 11. října skupinu osob bez domova, která si u Vrbenských rybníků postavila stanové městečko. Strážnící jim dali týden na uklizení nepořádku a vystěhování se z přírodní rezervace.

Strážníci na místě zastihli sedm osob bez domova ve věku dvaceti až jedenačtyřiceti let. „Stanový tábor byl obklopen velkým množstvím odpadků, exkrementů a pozůstatky ohnišť. Strážníci navíc zjistili, že mezi majetek bezdomovců patří i tři psi volně pobíhající kolem. Po kontrole psů bylo zřejmé, že psi nejsou nijak trvale označeni, ani nejsou přihlášeni v jakémkoliv registru psů k obecnímu poplatku. Strážníci důrazně poučili přítomné osoby, aby do týdne nepořádek uklidily a místo opustily,“ popsala tisková mluvčí městské policie Věra Školková.

Po uplynutí stanovené lhůty se strážnící vydali zkontrolovat dané místo, kde bohužel zjistili, že situace je stále stejná. Tentokrát již byli strážníci nekompromisní. „Přítomné osoby se budou nyní zpovídat z vážného porušení veřejného pořádku, kterého se dopustily znečištěním veřejného prostranství a porušením obecně závazné vyhlášky města. Vrbenské rybníky navíc patří mezi přírodní rezervace, a tak je pravděpodobně čeká i obvinění z přestupku proti zákonu o ochraně přírody a krajiny. Šetřením celého případu se bude dále zabývat správní orgán,“ dodala Školková.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Městská policie České Budějovice

Komentáře

Jan Řehoř Husinecký
Jan Řehoř Husinecký

https://www.youtube.com/watch?v=lr5RCauIYdA Publikováno 30. 5. 2016 Kdopak to asi zaspal?, úředník na radnici?

pondělí, 23. října 2017, 17:04
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • České Budějovice plánují další opravu...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

Reklama
 
 

Kam dál?

VOLBY 2017: Bez nás nesestaví zbytek stran vládu, raduje se hnutí ANO na jihu Čech

neděle, 22. října 2017, 00:30

ANO je suverénním vítězem voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hnutí Andreje Babiše získalo hlasy...

Na prknech Jihočeského divadla se utkají finalisté soutěže Muzikál je, když...

sobota, 21. října 2017, 13:34

V neděli 22. října se od 19 hodin bude konat v Jihočeském divadle finále prvního ročníku veřejné pěvecké soutěže...

Soud nařídil ústavní výchovu pro unesené bratry kvůli zanedbávání

sobota, 21. října 2017, 11:11

Českokrumlovský soud ve středu, 18. října, nařídil ústavní výchovu sourozenců Davida a Leonarda Lackó, které v pátek,...