Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Mladík se svým podezřelým chováním prozradil městské policii

 
neděle, 15. října 2017, 12:47

Šestnáctiletý mladík se v pátek, 13. října, večer snažil velmi nápadným způsobem vyhnout hlídce městské policie, která prováděla běžnou kontrolu na sídlišti Máj. Strážníci velmi rychle zjistili důvod jeho podezřelého chování.

Krátce před druhou hodinou ranní v noci z pátka na sobotu spatřila hlídka městské policie ve Větrné ulici podezřele se chovajícího muže. Ten poté, co vůz městské policie uviděl, změnil směr chůze a přidal do kroku. Strážníci se proto rozhodli pro kontrolu muže.

Šestnáctiletý mladík z Českých Budějovic byl při jednání strážníky značně neklidný. Na dotaz k důvodu svého jednání sáhl do kapsy a ukázal strážníkům plastovou nádobu. Ta obsahovala aromatickou sušenou rostlinu a digitální váhu. Pro podezření z přechovávání omamné nebo psychotropní látky strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR. Policisté si celý případ převzali k dalšímu šetření,“ popsala celou situaci tisková mluvčí Věra Školková.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ | Foto Jan Luxík

Kam dál?

Motor zničil Přerov a prodloužil domácí neporazitelnost

sobota, 14. října 2017, 20:05

Jeli na zápas přes půl republiky, dostali výprask a vrací se zpátky. Na led Motoru Českých Budějovic se Přerov trmácel skoro 300...

Říjen v růžové přebarvil i budějckou radnici. Město se tak připojilo...

sobota, 14. října 2017, 14:52

Budova budějcké radnice je od pátku 13. října nasvícena na růžovo. Celá akce probíhá na podporu boje proti rakovině prsu v rámci...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 14. října 2017, 13:39

Každý z nás je odsouzen odejít jednou do ticha, odkud není návratu. Někdo se na ten čas těší, někdo se ho bojí, jiný ho přivolává...

Koupí tašky lidé přispějí na tašky

sobota, 14. října 2017, 10:22

Jak získat prostředky na opravu střechy Studentského kostela svaté Rodiny v Českých Budějovicích? Třeba originálním projektem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • V budějckém Mercury centru zasahovali...

  • Dopravní nehoda zablokovala silnici u...

  • Stavba obchvatu Budějc by měla začít už v...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Když máte uprchlíky tak rádi, nastěhujte si je domů. Známý hejt si teď Češi můžou sami vyzkoušet

Do Česka přichází poněkud se zpožděním projekt „Uprchlíci, vítejte“. Ten zprostředkovává bydlení lidem na útěku v zemích, kde našli útočiště; pokud možno co nejblíž starousedlíkům, tedy rovnou u nich doma. S českou verzí projektu pomáhá Michal Sikyta, který byl před třemi lety u zrodu stejné platformy v Rakousku. „Nejsme sluníčkáři. My jenom nevítáme, ale nabízíme řešení,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

KOMENTÁŘ: Kauza Cambridge Analytica zahltila média. Kdo další zachází s našimi údaji?

Pravděpodobně nikdo nepřehlédnul kauzu úniku dat z Facebooku, která se neoprávněně dostala do rukou firmě Cambridge Analytica. Únik dat se týkal 87 milionu uživatelů z nichž 2,7 milionu jsou občané členských zemí EU. Začátkem dubna byl Mark Zuckerberg předvolán před americký senát, nicméně slyšení před tímto výborem nepřineslo žádný zásadní posun. Tomu, jak sociální sítě zachází s našimi údaji, se však opět dostalo zvýšené pozornosti nás všech.

Nemám pocit, že by tady byl ohrožen tisk, říká Andrej Babiš o zprávě týkající se svobody tisku

Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v Česku zhoršila svoboda tisku. Kritizují hlavně to, že část médií přes svěřenské fondy vlastní premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Piráti také varují před útoky politiků na veřejnoprávní média. SPD naopak tradiční média kritizuje, podle ní pošlapávají svobodu slova. Babiš v reakci na zprávu RSF řekl, že média jsou svobodná, a zkritizoval práci novinářů.