Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zlodějky obraly seniora o úspory. Hledá je policie

 
pátek, 15. září 2017, 09:04

Policisté usilovně pátrají po dvou ženách, které během půlhodinky připravily seniora z vesničky Hozpříz na Jindřichohradecku o 127 tisíc korun. Do domu se zlodějky vnutily pod záminkou žízně.

Senior z obce Hozpříz na Jindřichohradecku přišel o své životní úspory v úterý 12. září mezi devátou a půdesátou hodinou dopolední.

První neznámá pachatelka vstoupila bez souhlasu poškozeného do jeho rodinného domu, kde pod záminkou žízně vešla do kuchyně. Ještě než tam přišel i senior, žena místnost stačila prohledat a odcizit z komody dva tisíce korun. Poté záměrně odváděla pozornost poškozeného a toho využila druhá zlodějka, která v nestřeženém okamžiku bez souhlasu poškozeného vnikla do ložnice. Tam ukradla takzvanou kasírtašku s finanční hotovostí ve výši 125 tisíc korun.

Jindřichohradečtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachatelkách zmiňovaných přečinů, a to krádeže a porušování domovní svobody.

„Kdo si všiml pohybu dvou žen, jedna byla silnější postavy a měla blond vlasy, po obci Hospříz v úterý 12. září v dopoledních hodinách nebo viděl například dvě ženy nasedat do auta, nechť se přihlásí jindřichohradeckým kriminalistům cestou tísňové linky 158," žádá o spolupráci policejné mluvčí Hana Millerová.

Zároveň policisté varují. „Senioři  buďte opatrní, zamykejte řádně branku i vstupní dveře do domu. Dbejte rovněž na uzamčení zadních dveří a zásadně nikoho cizího do svého obydlí nepouštějte. Pokud neznámá osoba žádá o pomoc a  vzbuzuje  tím soucit či lítost, buďte neoblomní. Pokud se jí opravdu rozhodnete pomoci, do bytu nebo domu ji nikdy nepouštějte," doporučuje policiejní mlučí Millerová.

 

 


 

Kam dál?

Opilý řidič na českobudějovickém sídlišti Máj naboural zaparkované...

čtvrtek, 14. září 2017, 06:34

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat padesátiletý muž. Ten v Českých Budějovicích řídil osobní auto...

Soud potvrdil za smrt dívky na Orlíku trest pro řidiče skútru

středa, 13. září 2017, 19:22

Odvolací soud v Táboře ve středu 13. září potvrdil, že za usmrcení z nedbalosti na vodní nádrži Orlík musí obžalovaný Christoph...

Policejní zásahová jednotka sundavala ze střechy banky v centru...

středa, 13. září 2017, 11:52

Pohybující se postava na střeše budovy Raiffeisenbank na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích v noci z úterý 12....

Do Slavče letěl vrtulník pro muže, který si při pádu z výšky zřejmě...

úterý, 12. září 2017, 17:20

Ve Slavči u Trhových Svinů dnes, v úterý 12. září, po čtvrté hodině odpoledne došlo k nešťastné události. Z výšky tam spadl muž...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do tohoto pondělí.