Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zlodějky obraly seniora o úspory. Hledá je policie

 
pátek, 15. září 2017, 09:04

Policisté usilovně pátrají po dvou ženách, které během půlhodinky připravily seniora z vesničky Hozpříz na Jindřichohradecku o 127 tisíc korun. Do domu se zlodějky vnutily pod záminkou žízně.

Senior z obce Hozpříz na Jindřichohradecku přišel o své životní úspory v úterý 12. září mezi devátou a půdesátou hodinou dopolední.

První neznámá pachatelka vstoupila bez souhlasu poškozeného do jeho rodinného domu, kde pod záminkou žízně vešla do kuchyně. Ještě než tam přišel i senior, žena místnost stačila prohledat a odcizit z komody dva tisíce korun. Poté záměrně odváděla pozornost poškozeného a toho využila druhá zlodějka, která v nestřeženém okamžiku bez souhlasu poškozeného vnikla do ložnice. Tam ukradla takzvanou kasírtašku s finanční hotovostí ve výši 125 tisíc korun.

Jindřichohradečtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachatelkách zmiňovaných přečinů, a to krádeže a porušování domovní svobody.

„Kdo si všiml pohybu dvou žen, jedna byla silnější postavy a měla blond vlasy, po obci Hospříz v úterý 12. září v dopoledních hodinách nebo viděl například dvě ženy nasedat do auta, nechť se přihlásí jindřichohradeckým kriminalistům cestou tísňové linky 158," žádá o spolupráci policejné mluvčí Hana Millerová.

Zároveň policisté varují. „Senioři  buďte opatrní, zamykejte řádně branku i vstupní dveře do domu. Dbejte rovněž na uzamčení zadních dveří a zásadně nikoho cizího do svého obydlí nepouštějte. Pokud neznámá osoba žádá o pomoc a  vzbuzuje  tím soucit či lítost, buďte neoblomní. Pokud se jí opravdu rozhodnete pomoci, do bytu nebo domu ji nikdy nepouštějte," doporučuje policiejní mlučí Millerová.

 

 


 

Kam dál?

Opilý řidič na českobudějovickém sídlišti Máj naboural zaparkované...

čtvrtek, 14. září 2017, 06:34

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat padesátiletý muž. Ten v Českých Budějovicích řídil osobní auto...

Soud potvrdil za smrt dívky na Orlíku trest pro řidiče skútru

středa, 13. září 2017, 19:22

Odvolací soud v Táboře ve středu 13. září potvrdil, že za usmrcení z nedbalosti na vodní nádrži Orlík musí obžalovaný Christoph...

Policejní zásahová jednotka sundavala ze střechy banky v centru...

středa, 13. září 2017, 11:52

Pohybující se postava na střeše budovy Raiffeisenbank na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích v noci z úterý 12....

Do Slavče letěl vrtulník pro muže, který si při pádu z výšky zřejmě...

úterý, 12. září 2017, 17:20

Ve Slavči u Trhových Svinů dnes, v úterý 12. září, po čtvrté hodině odpoledne došlo k nešťastné události. Z výšky tam spadl muž...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.