Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policejní zásahová jednotka sundavala ze střechy banky v centru Budějc mladého muže

 
středa, 13. září 2017, 11:52

Pohybující se postava na střeše budovy Raiffeisenbank na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích v noci z úterý 12. na středu 13. září neunikla pozornosti všímavého kolemjdoucího. Ten okamžitě zalarmoval policii.

Na místo okamžitě vyrazili policisté zásahové jednotky, strážníci městské policie i hasiči. Ti přivezli a přistavili k objektu výsuvný žebřík.

„Policisté prohledali střechy rozsáhlého bloku domů na severní straně náměstí, ve kterém jsou kromě zmiňované banky také Česká spořitelna, obchod Klenoty, lékárna a mnoho dalších institucí a prodejen," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policisté muže nakonec našli na střeše vedle budovy, kde se schovával. Zadrželi a slanili s ním na zem. „Z nočního fantoma se vyklubal policistům už hodně známý dvacetiletý recidivista s bohatou trestní minulostí," dodal Matzner  s tím, že mladík měl v batohu zlodějské nářadí.

Zda se v noci lapený mladý muž nedopustil na místě trestné činnosti, vloupání, krádeže, policisté zjišťují. Stejně tak, jak se mladík na střechu objektu vůbec dostal. 

„Všichni obyvatelé či nájemníci v tomto severním bloku českobudějovického náměstí by si měli zkontrolovat okna, světlíky a podobně," doporučil Jiří Matzner.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

  • Rozšíření placených parkovacích zón v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Před zápasem se Slavií si fanoušci připomenou slavná místa budějckého hokeje

středa, 13. září 2017, 10:41

Jen několik málo hodin dělí budějcké hokejové fanoušky od domácího začátku další sezonu WSM ligy. K tomu již tradičně...

Zahradnické centrum Ferenčík hledá nové kolegy do svého týmu

úterý, 12. září 2017, 18:20

Zahradnické centrum Ferenčík, které je největší v Jihočeském kraji, rozšiřuje po létě tým. Do svých řad hledá...

KULTURNÍ TIPY: Týden ve jménu hudební i divadelní klasiky

úterý, 12. září 2017, 17:43

Ve středu 13. září můžete naživo zažít vystoupení Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, stejně jako koncert Jihočeské...