Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kamarádi chtěli odvézt opilou dívku na internát v nákupním vozíku, strážníci jim snahu překazili

 
neděle, 10. září 2017, 10:16

Skupina nezletilých dětí na sebe ve čtvrtek v noci upozornila svým chováním po večírku v budějckém parku Stromovka. Její členové se v nákupním vozíku snažili na internát přepravit šestnáctiletou dívku, která se opila. Na kameře si však jejich počínání všimla městská policie.

Obsluha městského kamerového systému si po desáté hodině večer všimla chlapce a dívky na Sokolském ostrově, kteří tlačili nákupní vozík, patrně z některého z nedalekých nákupních center. „Strážníci dostihli dvojici, která tlačila nákupní vozík s ‚nákladem‘. Byla jím mladá dívka, která nebyla schopna samostatné chůze. Dvojice, která se strážníky komunikovala, se svěřila, že popíjeli alkohol ve společnosti dalších kamarádů v lesoparku Stromovka,“ popisuje mluvčí městské policie Věra Školková.

Dívce, která nákupní vozík s kamarádkou tlačila, se podařilo naměřit 0,46 promile alkoholu v krvi. Chlapec měl v krvi 0,95 promile alkoholu. Šestnáctiletá dívka v nákupním vozíku nadýchala 1,49 promile alkoholu v krvi, proto strážníci přivolali na místo zdravotníky, kteří ji odvezli do budějcké nemocnice.

„Mezitím se strážníci od zbylé dvojice dozvěděli, že nedovoleně odešli z internátu. O celé události vyrozuměli jak odpovědné zaměstnance dotyčného ubytovacího zařízení, tak i jejich rodiče. S jejich souhlasem se chlapec s dívkou odebrali zpět do internátu. Celým případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Nákupní vozík vrátili strážníci do rukou majitele,“ dodává Školková.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto pxhere.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie žádá o pomoc při pátrání po Pavlíně...

  • Budějcký advent nabídne tradici i novinky....

  • Na Písecku byla potvrzena smrtelná...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kraj schválil memorandum o spolupráci s městem na přípravě vědeckého centra v Budějcích

sobota, 9. září 2017, 17:37

Zatraktivnit přírodovědné a technické obory mezi širokou veřejností či vytvořit vyhledávané turistické místo v...

FOTO: Zážitkový okruh festivalu Vltava žije představil hudební legendy

sobota, 9. září 2017, 14:01

Audiovizuální festival Vltava žije se po roce vrátil do Českých Budějovic. Svůj program rozšířil do centra města, a tak...

V Budějcích začne podzimní část deratizace. Práce potrvají až do konce listopadu

sobota, 9. září 2017, 11:36

Na potkany a další hlodavce se od pondělí 11. září zaměří v krajském městě. Deratizace bude probíhat jak na veřejných...