Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dlouhodobý spor mezi sousedy vyvrcholil nadávkami a fackou

 
neděle, 30. července 2017, 11:55

Šestapadesátiletý obyvatel Nových Hodějovic si po svém „vyšlápl" na mladšího souseda. Neustále obtěžuje své okolí hlasitým projevem, tak vysvětloval rozhořčený útočník důvod svého počínání přivolaným českobudějovickým strážníkům. Sporem se nyní bude zabývat správní orgán, který může za přestupek proti občanskému soužití uložit pokutu až do dvaceti tisíc korun.

Dlouhodobé spory mezi dvěma obyvateli Nových Hodějovic vyvrcholily v sobotu 29. července dopoledne. V půl desáté vyjížděla hlídka městské policie na oznámení muže, který měl být fyzicky napaden svým sousedem.

„Po příjezdu strážníků na místo se k nim přihlásil pětatřicetiletý muž. Ten uvedl, že soused ho měl urážet hrubými výrazy a nakonec ho měl udeřit otevřenou dlaní do obličeje. Přitom naštěstí neutrpěl žádné zranění a nabízené lékařské ošetření odmítl," upřesnila informace mluvčí českobudějobvické městské policie Věra Školková.

Strážníkům se podařilo zastihnout doma údajného útočníka. Muž přiznal, že mezi ním a jeho sousedem z protějšího domu skutečně došlo ke konfliktu tak, jak popsal napadený muž. Důvodem měl být podle něj hlasitý projev napadeného muže, který jím neustále obtěžuje své okolí.

„Šestapadesátiletý muž dodal, že s řešením konfliktu hodlá pokračovat po svém. Strážníci oba muže poučili o tom, že jejich sporem se bude nyní zabývat správní orgán. Ten může za přestupek proti občanskému soužití uložit pachateli přestupku pokutu až do dvaceti tisíc korun," uvedla mluvčí.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Zloděj z auta ukradl peněženku s hotovostí, doklady, platební kartu a...

neděle, 30. července 2017, 10:47

Osobní doklady, peníze, platební kartu a další osobní věci ukradl z auta v obci Řipec u Veselí nad Lužnicí na Táborsku zatím...

V Temelíně ověřili totožnost u osmi stovek lidí. Zkontrolovali je...

neděle, 30. července 2017, 07:49

Ověření totožnosti, kontrola detektorem kovů a nástup do autobusu. Touto vstupní procedurou dnes prošlo osm stovek návštěvníků...

Vandal posprejoval odstavený vagón ve stanici Rybník u Dolního...

sobota, 29. července 2017, 19:35

Škodu za více než třiadvacet tisíc korun způsobil vandal, který ve stanici Rybník u Dolního Dvořiště posprejoval odstavený vagón....

Zahrádkářské kolonie na jihu Čech zachovávají zeleň ve městě

sobota, 29. července 2017, 16:22

Zachovat zeleň v blízkosti center velkých měst může být jedno z hlavních poslání zahrádkářských kolonií. V Jihočeském kraji...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při útoku v Afghánistánu zemřel další český voják, dva jsou zranění

Při útoku na vozidlo české armády na základně Šindánd v afghánské provincii Herát dnes zemřel český voják. Další dva vojáci jsou zraněni, jsou mimo ohrožení života. Česká armáda to uvedla na svém webu.

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

 
 
-->
-->