Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dlouhodobý spor mezi sousedy vyvrcholil nadávkami a fackou

 
neděle, 30. července 2017, 11:55

Šestapadesátiletý obyvatel Nových Hodějovic si po svém „vyšlápl" na mladšího souseda. Neustále obtěžuje své okolí hlasitým projevem, tak vysvětloval rozhořčený útočník důvod svého počínání přivolaným českobudějovickým strážníkům. Sporem se nyní bude zabývat správní orgán, který může za přestupek proti občanskému soužití uložit pokutu až do dvaceti tisíc korun.

Dlouhodobé spory mezi dvěma obyvateli Nových Hodějovic vyvrcholily v sobotu 29. července dopoledne. V půl desáté vyjížděla hlídka městské policie na oznámení muže, který měl být fyzicky napaden svým sousedem.

„Po příjezdu strážníků na místo se k nim přihlásil pětatřicetiletý muž. Ten uvedl, že soused ho měl urážet hrubými výrazy a nakonec ho měl udeřit otevřenou dlaní do obličeje. Přitom naštěstí neutrpěl žádné zranění a nabízené lékařské ošetření odmítl," upřesnila informace mluvčí českobudějobvické městské policie Věra Školková.

Strážníkům se podařilo zastihnout doma údajného útočníka. Muž přiznal, že mezi ním a jeho sousedem z protějšího domu skutečně došlo ke konfliktu tak, jak popsal napadený muž. Důvodem měl být podle něj hlasitý projev napadeného muže, který jím neustále obtěžuje své okolí.

„Šestapadesátiletý muž dodal, že s řešením konfliktu hodlá pokračovat po svém. Strážníci oba muže poučili o tom, že jejich sporem se bude nyní zabývat správní orgán. Ten může za přestupek proti občanskému soužití uložit pachateli přestupku pokutu až do dvaceti tisíc korun," uvedla mluvčí.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zloděj z auta ukradl peněženku s hotovostí, doklady, platební kartu a...

neděle, 30. července 2017, 10:47

Osobní doklady, peníze, platební kartu a další osobní věci ukradl z auta v obci Řipec u Veselí nad Lužnicí na Táborsku zatím...

V Temelíně ověřili totožnost u osmi stovek lidí. Zkontrolovali je...

neděle, 30. července 2017, 07:49

Ověření totožnosti, kontrola detektorem kovů a nástup do autobusu. Touto vstupní procedurou dnes prošlo osm stovek návštěvníků...

Vandal posprejoval odstavený vagón ve stanici Rybník u Dolního...

sobota, 29. července 2017, 19:35

Škodu za více než třiadvacet tisíc korun způsobil vandal, který ve stanici Rybník u Dolního Dvořiště posprejoval odstavený vagón....

Zahrádkářské kolonie na jihu Čech zachovávají zeleň ve městě

sobota, 29. července 2017, 16:22

Zachovat zeleň v blízkosti center velkých měst může být jedno z hlavních poslání zahrádkářských kolonií. V Jihočeském kraji...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

  • Pět jihočeských hokejistů pojede...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...