Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dlouhodobý spor mezi sousedy vyvrcholil nadávkami a fackou

 
neděle, 30. července 2017, 11:55

Šestapadesátiletý obyvatel Nových Hodějovic si po svém „vyšlápl" na mladšího souseda. Neustále obtěžuje své okolí hlasitým projevem, tak vysvětloval rozhořčený útočník důvod svého počínání přivolaným českobudějovickým strážníkům. Sporem se nyní bude zabývat správní orgán, který může za přestupek proti občanskému soužití uložit pokutu až do dvaceti tisíc korun.

Dlouhodobé spory mezi dvěma obyvateli Nových Hodějovic vyvrcholily v sobotu 29. července dopoledne. V půl desáté vyjížděla hlídka městské policie na oznámení muže, který měl být fyzicky napaden svým sousedem.

„Po příjezdu strážníků na místo se k nim přihlásil pětatřicetiletý muž. Ten uvedl, že soused ho měl urážet hrubými výrazy a nakonec ho měl udeřit otevřenou dlaní do obličeje. Přitom naštěstí neutrpěl žádné zranění a nabízené lékařské ošetření odmítl," upřesnila informace mluvčí českobudějobvické městské policie Věra Školková.

Strážníkům se podařilo zastihnout doma údajného útočníka. Muž přiznal, že mezi ním a jeho sousedem z protějšího domu skutečně došlo ke konfliktu tak, jak popsal napadený muž. Důvodem měl být podle něj hlasitý projev napadeného muže, který jím neustále obtěžuje své okolí.

„Šestapadesátiletý muž dodal, že s řešením konfliktu hodlá pokračovat po svém. Strážníci oba muže poučili o tom, že jejich sporem se bude nyní zabývat správní orgán. Ten může za přestupek proti občanskému soužití uložit pachateli přestupku pokutu až do dvaceti tisíc korun," uvedla mluvčí.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zloděj z auta ukradl peněženku s hotovostí, doklady, platební kartu a...

neděle, 30. července 2017, 10:47

Osobní doklady, peníze, platební kartu a další osobní věci ukradl z auta v obci Řipec u Veselí nad Lužnicí na Táborsku zatím...

V Temelíně ověřili totožnost u osmi stovek lidí. Zkontrolovali je...

neděle, 30. července 2017, 07:49

Ověření totožnosti, kontrola detektorem kovů a nástup do autobusu. Touto vstupní procedurou dnes prošlo osm stovek návštěvníků...

Vandal posprejoval odstavený vagón ve stanici Rybník u Dolního...

sobota, 29. července 2017, 19:35

Škodu za více než třiadvacet tisíc korun způsobil vandal, který ve stanici Rybník u Dolního Dvořiště posprejoval odstavený vagón....

Zahrádkářské kolonie na jihu Čech zachovávají zeleň ve městě

sobota, 29. července 2017, 16:22

Zachovat zeleň v blízkosti center velkých měst může být jedno z hlavních poslání zahrádkářských kolonií. V Jihočeském kraji...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lavička na budějckém sídlišti nezůstala po...

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní...

  • Policisté chystají velkou dopravně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně se nově montují části vesmírných raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Za privatizaci OKD žalobce navrhl podmínky a zaplacení škody

Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD navrhl žalobce soudnímu znalci Rudolfu Douchovi tříletý podmíněný trest. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý. Obžalovaní vinu odmítají.

Ocenění Manažer roku převzal na Pražském hradě mladý Jihočech. Cenu dostal za inovace a baterie

Již 25 let se pod hlavičkou České manažerské asociace uděluje prestižní ocenění Manažer roku. Cílem je vyhledat, objektivně vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu v České republice. Letošní cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky získal Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architektury a vývojem nástrojů pro vlastní výrobu, ukládání a sdílení elektrické energie.