Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kozel útočil na budovu univerzitní knihovny

 
úterý, 18. července 2017, 09:20

Kozí rodinka z budějcké zemědělské fakulty zřejmě toužila po volnosti. A tak vyrazila do areálu Jihočeské univerzity. Museli k nim vyjíždět českobudějovičtí strážníci. A to hlavně proto, že agresivní kozel „si vyřizoval účty" s budovou univerzitní knihovny.

V areálu Jihočeské univerzity v Branišovské ulici v Českých Budějovicích se v pondělí 17. července ráno procházela tříčlenná rodina kozy domácí. V šest hodin ráno tam kozy překvapily muže procházejícího kolem hlavní silnice. Muž neváhal a o kozích tulácích informoval městskou policii. Kozy zjevně patřily do majetku zdejší Zemědělské fakulty.

„Strážníci dali vědět zaměstnanci odpovědného za chovaná zvířata, a sotva tak učinili, operační středisko městské policie přijalo další oznámení," uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Tentokrát se kozel, koza a malé kůzle přesunuli k budově univerzitní knihovny. Zaměstnankyně Jihočeské univerzity byla svědkem toho, jak agresivní kozel začal svými rohy narážet do skleněné výplně zdi budovy. Žená se obávala, aby kozel nezpůsobil nějakou škodu, a tak přivolala na místo strážníky.

„Ti po příjezdu na místo kozy zajistili a nakonec je předali do rukou zodpovědných pracovníků Jihočeské univerzity," dodala Školková.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

Cizinci měli v autě téměř čtyři kilogramy marihuany. Jsou ve vazbě

úterý, 18. července 2017, 06:19

Až deset let za mřížemi mohou strávit cizinci, kteří převáželi v autě skoro čtyři kilogramy marihuany. Zjistili to...

Vltavská informační centra rozšiřují své služby

pondělí, 17. července 2017, 16:13

Vltavské InfoPointy, informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky...

Na Jindřichohradecku zemřel cyklista

pondělí, 17. července 2017, 14:13

K tragické nehodě dnes došlo v obci Zahrádky na Jindřichohradecku. Muž (ročník 1942) havaroval na kole, padl na...