Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hledači vltavínů bezostyšně rozrývají lesy, pole a zahrady na jihu Čech

 
úterý, 11. července 2017, 11:37

Problémy s kopáči vltavínů řeší policisté na Českobudějovicku velmi často. Jeden z posledních případů vyšetřují policisté obvodního oddělení Boršov nad Vltavou. Hledači totiž vykopali jámy na zahradě rodinného domu ve Vrábči.

Cizí lidé na zahradě rodinného domu ve Vrábči v pátek 8. července nad ránem neunikli pozornosti všímavého obyvatele. Přivolaní policisté na místě objevili v zadní části záhrady tři lidi, kteří se ale okamžitě dali na útěk. Mužům zákona však daleko neutekli. Policisté je za chvilku chytili a dostižený trojlístek přiznal, že se na zahradě snažil vykopat vltavíny.

„To se ale třem lapeným nepovedlo a všichni se po dohodě vrátili zpět na místo, kde vyhloubené jámy zasypali. A tím takřka dali zahradu do původního stavu," upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura. Ten zároveň podotkl, že případ bude dále předán do správního řízení místně příslušné obce s rozšířenou působností.

V posledních několika desetiletí sužují kopáči vltavínů mnoho lokalit Jihočeského kraje. Takové kopání se stalo osudným muži středního věku v roce 2015, kdy jej koncem července zasypal hlinitopísčitý materiál nedaleko obce Nesměň na Českobudějovicku. V některých lesních lokalitách na Prachaticku musely například firmy zcela odtěžit povrchový terén, aby se zabránilo dalšímu devastování krajiny.

„Hledači měsíčního kamene si neuvědomují, že svým protiprávním jednáním ohrožují nejenom sebe, ale další lidi, kteří se v lokalitách pohybují," připomněl mluvčí Bajcura.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Notně opilý jedenatřicetiletý muž budil...

  • Řidička dostala na namrzlé silnici smyk a s...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

Havárie nákladního auta uzavřela hlavní tah z Českých Budějovic na Vodňany

úterý, 11. července 2017, 11:19

Prasklá pneumatika pravděpodobně může za havárii nákladního auta u Pištína. Nehoda v pondělí 10. července odpoledne...

KULTURNÍ TIPY: Divadlo na radnici, koncert před K2 a metal ve Slavii

úterý, 11. července 2017, 10:55

Slavii navštíví americká deathmetalová legenda Obituary a doplní je kapely Absu a Beheaded. Pokud preferujete klidnější...

VIDEO: Kdo si počkal, ten se dočkal. Borovanské Borůvkobraní přilákalo tisíce lidí

úterý, 11. července 2017, 08:15

Druhý červencový víkend patřil třináctému ročníku Borůvkobraní, které se tradičně konalo v prostorách borovanského...