Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Agresivní pitbulteriér utekl majitelce z bytu a v ulici U Trojice v Budějcích napadl jiného psa

 
úterý, 23. května 2017, 06:48

Volně pobíhající pes bez páníčka v českobudějovické ulici U Trojice napadl jiného psa, s nímž byla na procházce jeho majitelka. Šestadvacetiletá žena se snažila svého psa chránit a odtrhnout ho od čtyřnohého útočníka. Ale to už byli na místě strážníci, kteří zasáhli. Majitelku napadeného psa ten útočící naštěstí nezranil.

Psa plemene akita inu napadl volně pobíhající pitbulteriér bez páníčka v českobudějovické ulici U Trojice. Napadající pes utrpěl při potyčce lehčí zranění na hlavě, a tak ho strážníci odvezli k veterináři.

Strážníci sice zjistili, že agresivní pitbulteriér je označen mikročipem, ale nebylo to nic platné. Chovatel psa totiž nezaregistroval v žádné databázi.

Majitelka útočícího pitbulteriéra se poté přihlásila na tísňovou linku městské policie. Ukázalo se, že o útěku svého psa z bytu věděla a dokonce věděla i to, že pes má agresivní sklony. „Strážníci ženě vysvětlili celou situaci a co způsobil její pes. Poučili ji o nutnosti opakovaného vyšetření psa z důvodu vyloučení onemocnění vzteklinou. V neposlední řadě ženu informovali o tom, že se svým jednáním dopustila přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání," uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková s tím, že pitbulteriéra strážníci ještě téhož dne vydali do rukou jejího partnera. Ten zajistil vyšetření psa na onemocnění vzteklinou a doklad o vyloučeném onemocnění předal prostřednictvím městské policie majitelce napadeného akita Inu.

„Třiatřicetiletá majitelka agresivního psa bude muset uhradit ošetření a případnou léčbu napadeného psa akita Inu. Za přestupek jí u správního orgánu hrozí pokuta až do 50 tisíc korun," dodala mluvčí.

 


 

Kam dál?

Nahlášená bomba vyklidila písecký okresní soud i státní zastupitelství

pondělí, 22. května 2017, 17:05

Nejapný žert se vyklubal z dnešního anonymního telefonátu, který oznamoval, že v budově píseckého okresního soudu je bomba....

Novináři čekají na Kajínka, zatím není zřejmé, kdy milost dorazí

čtvrtek, 18. května 2017, 14:06

Před rýnovickou věznicí, v níž si odpykává doživotní trest odsouzený vrah Jiří Kajínek, čekají od dnešního rána televizní štáby i...

AKTUALIZOVÁNO: Policie na několik hodin uzavřela budějcký park....

středa, 17. května 2017, 15:17

Kolem 13. hodiny přijali českobudějovičtí policisté oznámení o nebezpečném pachateli, který se měl pohybovat v blízkosti...

Tragédii na Orlíku podle experta zavinil řidič skútru. Soud bude...

úterý, 16. května 2017, 15:33

Tragickou nehodu z orlické přehrady, při níž loni v létě zemřela osmnáctiletá dívka, zavinil podle odborného stanoviska řidič...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.