Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Podnapilí bezdomovci obtěžovali ženu na zastávce, chtěli cigarety a peníze

 
pátek, 17. března 2017, 16:45

Dvou bezdomovci neustále narušují veřejný pořádek v Nádražní ulici v Českých Budějovicích. Opakovaně žebrají a popíjejí alkohol na zastávce autobusu. Znovu se jejich prohřešky, kterými obtěžují kolemjdoucí, zabývali strážníci. Tentokrát bezdomovci loudili cigarety a peníze na ženě, která čekala na autobus.

„Před vchodem do obchodního centra Mercury strážníky ve čtvrtek 16. března kolem sedmé hodiny večer oslovila žena, která si stěžovala na jednání muže bez domova. Zjevně podnapilý bezdomovec ženu obtěžoval na nedaleké zastávce autobusu a požadoval po ní finanční hotovost a cigarety," uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková 

Známý bezdomovec se nejistým krokem proplétal mezi lidmi a zastavoval je. Jakmile nepochodil, přesunul ke svému společníkovi sedícímu opodál, kde si spolu začali notně přihýbat z plastové lahve s vínem. Jakmile spatřili strážníky, věděli, kolik uhodilo. Oba dva dobře vědí, že v těchto místech je obecně závaznou vyhláškou města zakázáno jak žebrání, tak požívání alkoholu. Za podobné přestupky byli totiž oba již několikrát v minulosti „oceněni". Zákony však nadále odmítají respektovat.

„Osmatřicetiletý muž z Písecka i jeho šestapadesátiletý společník z Českých Budějovic se budou zpovídat z přestupku proti pořádku ve věcech územní samosprávy správnímu orgánu. Za přestupek jim každému hrozí pokuta až třicet tisíc korun a muži z Písecka v případě opakovaného přestupku proti veřejnému pořádku i zákaz pobytu na území krajského města," upřesnila mluvčí Věra Školková.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Městská policie České Budějovice

Komentáře

javito vitoja

Se šestapadesátiletým společníkem jsem mluvil. Po deseti (možná i více) letech na ulici chtěl zimu a část roku strávit v base. Jak je vidět, nepovedlo se mu to... Pokuta až třicet tisíc? Z čeho by ji asi tak splácel, když nemá zhola nic a v base se makat nemusí. Existuje vůbec nějaká možnost z něj peníze "dostat"?

pátek, 17. března 2017, 20:45
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

  • Rozšíření placených parkovacích zón v...

Reklama
 
 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Hlasujte pro drbňátka za měsíc únor

pátek, 17. března 2017, 15:16

Hlasování o drbňátko měsíce ledna je u konce. Nejvíce hlasů od vás dostal Tadeáš Pecháček, který se tak stal vítězem!...

Středa 29. března je ten pravý den pro výběr zaměstnavatele na Burze práce

pátek, 17. března 2017, 14:26

V Českých Budějovicích se i letos uskuteční Burza práce, která již tradičně umožní významným a stabilním regionálním...

Opilý muž napadl strážníka, dal mu pěstí

pátek, 17. března 2017, 13:45

Ležící muž na vozovce v Lipenské ulici v Českých Budějovicích vzbudil ve čtvrtek odpoledne pozornost kolemjdoucích....