Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Strážníci loni odvezli z jednoho budějckého bytu osmnáct netopýrů

 
pátek, 17. února 2017, 18:25

Také odchyt zvířat patří do každodenní činnosti budějckých strážníků. Mezi jejich nejčastější „čtyřnohou chlupatou kientelu" patří psi a kočky. Ale už měli také tu čest s býkem, ovcemi, koňmi. A chytali i hady, želvy, papoušky, ježky nebo netopýry. Loni českobudějovická městská policie odchytila celkem 831 zvířat.

Městské policie České Budějovice zajišťuje odchyt zvířat 24 hodin denně. Odchyty provádějí speciálně vyškolení strážníci. „Ti mají k dispozici speciálně vybavené služební vozidlo s technikou a pomůckami na odchyt nejrůznějších druhů zvířat včetně plazů," uvedl mluvčí budějcké městské policie David Štýfal.

Nejčastěji strážníci odchytávají psy a kočky. Těch loni zajišťovali celkem 538. Většina pejsků je už ale očipována a důležité je, že i zaregistrována. Díky této registraci se strážníkům velmi rychle podaří kontaktovat majitele, kteří si své čtyřnohé kamarády mohou ihned vyzvednout,"  chválil budějcké pejskaře mluvčí.

Ovšem nejen štěkajícími a mňoukajícími chlupáči se loni budějcká městská policie zabývala. Strážníci zasahovali například také u odchytu sedmi papoušků, dvou želv, jedenácti hadů, devíti koní nebo jednoho býka. Na kontě ale mají v této oblasti strážníci i několik kurioznějších událostí.

„V jednom z českobudějovických bytů strážníci zasahovali dokonce třikrát po sobě. Z bytu postupně odvezli celkem osmnáct netopýrů," prozradil Štýfal s tím, že během loňského roku jich strážníci po Českých Budějovicích odchytili 45.

„Odchycené netopýry většinou strážníci venku vypustí. Pokud jsou zvířata zraněná, nebo jejich vypuštění do volné přírody komplikují nevhodné klimatické podmínky, tak je strážníci odvážejí do Zoo v Hluboké nad Vltavou, která má stanici pro handicapovaná zvířata,"  připomněl mluvčí David Štýfal.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto MP České Budějovice

Kam dál?

SOUTĚŽ: Karlovarsko přijede na jih Čech potvrdit senzační úspěch z...

pátek, 17. února 2017, 12:02

Návrat jako hrom! Do Českých Budějovic se tři kola před koncem v rámci 20. kola UNIQA volejbalové extraligy vrátí bývalý...

Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v případu exprimátora Thomy

pátek, 17. února 2017, 08:41

Nejvyšší státní zástupce podal v minulém týdnu dovolání proti pravomocnému rozhodnutí odvolacího soudu v případu bývalého...

Vojtěch Spurný: Největším vkladem a zajímavostí práce dirigenta s...

pátek, 17. února 2017, 07:59

Na konci minulého roku se Jihočeská filharmonie vůbec poprvé podívala do Číny. Turné mělo úspěch, což potvrdil dirigent Vojtěch...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Čtyři filmy, které byste měli vidět!

čtvrtek, 16. února 2017, 21:22

Tento týden je na premiéry v CineStaru bohatý. Všechny čtyři snímky mají potenciál vás zaujmout.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

  • Prezidentský kandidát Jiří Drahoš vyrazil do...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...