Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Noční požár stavení v obci Dub komplikoval silný mráz

 
středa, 11. ledna 2017, 13:17

Zásah hasičů u požáru zemědělského stavení v obci Dub na Prachaticku v noci z úterý na středu komplikoval silný mráz. Šest jednotek vyjelo na místo krátce před půlnocí a střechu dohašovaly ještě během středečního dopoledne. Škoda dosáhla 2,5 milionu korun, nikdo nebyl zraněn.

Do Dubu vyjely k požáru stavení osádky cisteren profesionálních hasičů z Prachatic a posilové jednotky dobrovolníků z obcí Bavorov, Vlachovo Březí, Dub, Strunkovice nad Blanicí a Javornice. Rozsah byl natolik velký, že krátce po půlnoci byl na místě vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

„Požár zasáhnul venkovské zemědělské stavení s uzavřeným dvorem postavené do tvaru písmene ‚U‘ s půdorysem přibližně 40 x 40 metrů. V době příjezdu hasičů hořela plamenem střecha na všech třech částech. Hasiči okamžitě zahájili průzkum a hasební práce. Jelikož se jednalo o objekt používaný k rekreaci, nebyli uvnitř žádní lidé. Požár však zničil kompletně střechu včetně krovů, shořela tři osobní auta zaparkovaná uvnitř objektu a na jednom místě se hořící střešní krov propadnul,“ popisuje mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Nad požárem získali hasiči kontrolu před druhou hodinou ranní. Požár se přestal šířit a jednotky jej dohašovaly. Na základnu se po čtvrté hodině ranní vrátily některé jednotky, v sedm ráno se zase vystřídali prachatičtí profesionálové. Zásah pokračoval i ve středu dopoledne. „Vše komplikoval silný mráz, a to obzvláště v noci, kdy teplota klesla na –14 stupňů Celsia. Hasební voda prakticky vůbec neodtékala, ale okamžitě zamrzala jak na hašeném objektu, tak na požární technice a přístupových cestách. Hasiči se na požářišti museli pohybovat velmi opatrně, protože chodili pouze na ledě. Jejich zásahové obleky okamžitě pokryla silná vrstva ledové tříště. Velkým rizikem, se kterým hasiči u požáru museli pracovat, je, že při hašení v silném mraze můžou zamrzat čerpadla či hadicové vedení,“ dodává Matějů.

Škoda podle prvních odhadů činí 2,5 milionu korun, příčinu vzniku požáru je v šetření, které pokračuje i ve středu. Zvláštní poděkování patří starostovi obce Dub, který ve vedlejší budově obecního úřadu vytvořil zázemí pro zasahující hasiče, kterým nechal uvařit horký čaj. Ti se tak mohli během hašení trochu ohřát.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto HZS Jihočeského kraje

Kam dál?

Kašperská 30 nabídne krásy NP Šumava i bývalý skokanský můstek

pondělí, 9. ledna 2017, 08:41

Atraktivní trasa vedoucí z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava i výhledy na bývalý skokanský...

U Světlíku na Českokrumlovsku zemřel po nárazu do stromu řidič vozidla

sobota, 7. ledna 2017, 21:41

Tragická dopravní nehoda se stala dnes odpoledne na silnici č. 162 mezi Světlíkem a Větřním. Zemřel řidič vozidla, další dvě...

Srážku tří aut u Chlaponic nepřežily dvě ženy. Další dvě jsou těžce...

pátek, 6. ledna 2017, 09:23

U Chlaponic na Písecku došlo v pátek před devátou hodinou k tragickému střetu dvou osobních automobilů a jednoho nákladního...

Hádka v jednom z táborských bytů skončila smrtí ženy. Šlo o vraždu,...

čtvrtek, 5. ledna 2017, 10:05

Vraždou skončila hádka mezi šestadvacetiletým mužem a devětadvacetiletou ženou na konci listopadu loňského roku v jednom...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

  • Prezidentský kandidát Jiří Drahoš vyrazil do...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...