Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nepříznivé počasí zaměstnává od brzkých ranních hodin jihočeské hasiče

 
středa, 4. ledna 2017, 09:44

Zdá se, že do České republiky naplno přišla zima. A minimálně v několika dalších dnech nás nehodlá opustit. Na nárůst případů se tak musí připravit i jihočeští hasiči. Ti už museli u několika takových zasahovat ve středu brzo ráno.

Před jednou hodinou ranní řešili profesionální hasiči z Českého Krumlova a Kaplice požár garáže ve Velešíně. Pomáhali jim místní dobrovolní hasiči. „Požár zasáhl garáž v plném rozsahu, majitel měl uvnitř naskládané dřevo. Po dvaceti minutách ale měli hasiči požár pod kontrolou,“ říká mluvčí hasičů Vendula Matějů s tím, že hašení komplikoval silný vítr. Škoda činí 30 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Hasiče dále zaměstnaly především popadané stromy. Odstranit je museli v Brlohu, Kaplici, u Meziluží, v Besednici, Nové Včelnici nebo Jarošově nad Nežárkou. Počasí však přineslo i nehody automobilů. U Hubenova se obešla bez zranění, auto zde po sjetí ze zledovatělé silnice skončilo na boku v příkopu.

Před sedmou hodinou ranní však hasiči, záchranáři i policisté museli vyjet k dopravní nehodě v Bělčicích, kde se střetly nákladní automobil a dodávka. „Zdravotníci ošetřovali jednu osobu, vyproštění nebylo nutné. Zásah policistů nadále pokračuje,“ doplňuje Matějů.

O pár minut později vyrazili k nehodě i profesionální hasiči z Křemže, konkrétně do Nové Vsi, kde ve směru na Holašovice havaroval osobní automobil. „Po nárazu do stromu zdravotníci na místě ošetřili tři zraněné osoby. Také tady nebylo vyproštění od hasičů potřeba,“ dodává mluvčí hasičů. I zde policie nadále nehodu vyšetřuje.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

SJÍZDNOST: Dopravu v Jihočeském kraji komplikuje sněžení a vítr

středa, 4. ledna 2017, 08:45

Řidiči v Jihočeském kraji ve středu musejí počítat s tím, že na většině míst sněží a vane silný vítr. Všechny vozovky v...

POČASÍ S ALEŠEM: Na jihu Čech ve středu nepřekvapí sněžení

středa, 4. ledna 2017, 07:00

Do jižních Čech zavítal v posledních dnech sníh a přidal se i silný vítr. Nejinak tomu bude ve středu. Trápit má i...

VIDEO: Další případ v krátké době. Hasiči lovili z rybníka Koberný auto se dvěma dětmi

úterý, 3. ledna 2017, 18:09

Hasiči na jihu Čech vytahovali v pondělí z ledové vody už třetí auto za posledních několik dní. Tentokrát tak činili u...