Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VIDEO: Další případ v krátké době. Hasiči lovili z rybníka Koberný auto se dvěma dětmi

 
úterý, 3. ledna 2017, 18:09

Hasiči na jihu Čech vytahovali v pondělí z ledové vody už třetí auto za posledních několik dní. Tentokrát tak činili u Strkova na Táborsku. Tříčlenné posádce vozu včetně dvou dětí se naštěstí nic nestalo.

Nehoda se stala u rybníka Koberný za obcí Strkov kolem půl čtvrté odpoledne. Na místo ihned vyjeli táborští a soběslavští profesionální hasiči. „Hasiči na místě nehody průzkumem zjistili, že havarované auto značky Opel Astra sjelo ze silnice, narazilo do stromu a skončilo pod hrází v rybníce. Vzhledem k tomu, že u hráze byla nízká hladina vody a značně silný led, auto se celé nepotopilo,“ doplňuje mluvčí hasičů Vendula Matějů.

V době příjezdu hasičů byla tříčlenná posádka včetně dvou dětí již v péči zdravotníků. Velitel zásahu poté odeslal na základnu soběslavské hasiče a vyžádal si vyprošťovací automobil. Jakmile policie zadokumentovala nehodu, hasiči vůz vyzvedli a zásah ukončili úklidem ulámaných částí auta z ledu.

Jedná se už o třetí případ v krátké době. Krátce před koncem roku 2016 dostal řidič osobního automobilu smyk na hrázi Brložského rybníka a sjel do něj. Podobný případ se odehrál přesně na Silvestra v Jistebnici. „Se zimním počasím je nutné dbát zvýšené obezřetnosti i na silnicích. Povrch může být různě namrzlý v lesích, jinak ve městech a komplikaci může způsobit i jen slabá vrstva sněhu,“ varuje Matějů a připomíná, že každoročně řeší minimálně jeden případ utopeného auta na lipenské přehradě.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto HZS Jihočeského kraje

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

  • Rozšíření placených parkovacích zón v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kriminalisté stíhají řidiče autobusu, který loni v červenci havaroval u Písku

úterý, 3. ledna 2017, 14:37

Kriminalisté v minulých dnech zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého řidiče autobusu, který havaroval v červenci u...

V Táboře srazil vlak muže, který na místě zemřel

pondělí, 2. ledna 2017, 16:35

Vlak v Táboře dnes po poledni srazil muže středního věku. Ten na místě zemřel. Podle prvotních informací se zdá, že...

Táborská nemocnice zakázala kvůli chřipce návštěvy pacientů

pondělí, 2. ledna 2017, 13:01

Táborská nemocnice zakázala v souvislosti s vyšším výskytem respiračních onemocnění a chřipek od dnešního dne návštěvy...