Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kriminalisté hledají muže, který chtěl na konci října u budějcké sokolovny znásilnit mladou ženu

 
úterý, 22. listopadu 2016, 16:25

Budějčtí kriminalisté pátrají po muži středního věku, který se měl na konci října pokusit znásilnit na Sokolském ostrově u klubu K2 mladou ženu. Podezřelý zde měl oslovovat nad ránem více žen, pravděpodobně byl i uvnitř hudebního klubu.

Událost se měla odehrát 26. října mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní poblíž zadního vchodu do budějcké sokolovny. „Dle dosavadního šetření se měl muž pohybovat v uvedeném čase kolem baru K2 na Sokolském ostrově, kde oslovoval několik žen. Pravděpodobně se pohyboval i uvnitř baru. Poté měl na parkovišti oslovit poškozenou, po níž požadoval pohlavní styk. Žena se tomu aktivně bránila a tím zamezila dokonání skutku. Poté muž z místa utekl,“ říká mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Podle identikitu, který byl na základě výpovědí sestaven, by mělo jít o 175 až 180 centimetrů vysokého muže stáří mezi 35 a 40 lety. Hovořil špatnou češtinou, patrně spíše slovensky. Měl by mít oválný obličej, vyšší čelo a krátké vlasy střižené na ježka. Oblečen byl nejspíše do tmavé bundy, světlých kalhot a na očích měl dioptrické brýle.

Pokud by muže někdo poznal, měl by neprodleně kontaktovat Martina Štefku ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Českých Budějovicích, nebo tísňovou linku 158.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Policie České republiky
 


 

Kam dál?

Policie viní trojici ze zpronevěry čtyř milionů korun budějcké firmě

neděle, 20. listopadu 2016, 16:18

Policie obvinila ze zpronevěry čtyř milionů korun trojici spolupachatelů. Dva muži a jedna žena nezaplatili tuto částku za zboží...

Šílený řidič chtěl najet s autem do čerpací stanice, zranil dva...

pátek, 18. listopadu 2016, 14:04

Zraněním dvou policistů a zničením policejního vozu skončila v noci na pátek služba dačické hlídky, která zabránila pravděpodobně...

Policie od léta pátrala po trojici osob. Neprávem platily cizí kartou

pátek, 18. listopadu 2016, 09:42

AKTUALIZOVÁNO (14:53): Pachatelé se ke svému činu doznali.

Výbuch kontejnerů na Pražském sídlišti má patrně na svědomí skupinka...

čtvrtek, 17. listopadu 2016, 15:25

Strach a do jisté míry i panika zachvátila ve středu večer obyvatele Pražského sídliště v Budějcích po dvou explozích, které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.