Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci zachránili podnapilého muže před spácháním sebevraždy skokem pod vlak

 
úterý, 25. října 2016, 19:10

Minulou neděli ráno museli zasahovat budějčtí strážníci u pokusu o sebevraždu. Na operační středisko dostali zprávu o muži, který se chystá skočit pod vlak. Včasným zásahem mu v tom zabránili.

K lávce přes překladové nádraží ihned vyrazili strážníci s jediným cílem – zachránit muži život. Po jejich příjezdu se slova oznamovatele potvrdila, muž opravdu seděl na lávce nad kolejištěm. Do té doby udržoval komunikaci s dotyčným operátor tísňové linky.

„Strážníci využili chvíle, kdy se muž nesoustředil a pozoroval druhé přijíždějící služební vozidlo. Hlídce se podařilo k muži nepozorovaně přiblížit a strhnout jej zpět na vnitřní stranu lávky,“ popisuje mluvčí městské policie David Štýfal.

Šestadvacetiletý Budějčák podle svých slov neměl důvod dále žít, a tak chtěl svůj život ukončit. Po orientační dechové zkoušce, kterou provedla Policie České republiky, bylo prokázáno, že dotyčný má v krvi 2,4 promile alkoholu. K dalšímu šetření si tak věc převzala státní policie.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Po Janu Laichmanovi se slehla zem. Jak kamarádi, tak policie neví,...

úterý, 25. října 2016, 16:59

Zatím neúspěšné je pátrání po Janu Lachmanovi, který se pohřešuje od minulého pátku. Jak policie, tak ani jeho kamarádi nemají...

U budějckého Bauhausu nalezli v pondělí tělo mrtvého muže

pondělí, 24. října 2016, 17:39

Českobudějovičtí policisté v pondělí odpoledne nalezli u Bauhausu v Českém Vrbném tělo mrtvého muže. Na místě zasahovalo několik...

U obce Záblatí vyhasl další život řidiče. Příčiny se šetří

sobota, 22. října 2016, 23:22

V pátek večer pravděpodobně nezvládl průjezd zatáčkou řidič osobního vozidla Renault a s vozem skončil na střeše. Muž z...

Paraglidista nepřežil pád kluzáku na Dačicku

sobota, 22. října 2016, 17:21

Tragická událost se stala dnes odpoledne nedaleko obce Malý Pěčín. Šlo o muže středního věku.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.