Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Had popřál obyvatelce bytu dobré ráno, před příjezdem strážníků zmizel ve stoupačkách

 
pátek, 11. prosince 2015, 17:07

Nečekaného hosta spatřila v pátek brzo ráno ve svém bytě obyvatelka sídliště Máj. Když vešla okolo půl sedmé ráno do koupelny, na podlaze se v tu dobu plazil had. Osmadvacetiletá žena ihned zavřela dveře a zavolala si na pomoc strážníky Městské policie České Budějovice.

„Na místo vyjížděli strážníci speciálně vyškolení na odchyt zvířat. Obyvatelka bytu strážníky zavedla do své koupelny. Had se však mezitím rozhodl putovat stoupačkami do vyšších pater. Strážníkům se následně podařilo zjistit majitelku metr a půl dlouhé užovky královské. Je jí obyvatelka z téhož panelového domu,“ doplňuje informace mluvčí městské policie Věra Školková.

Majitelka hada strážníkům přislíbila, že všechny obyvatele domu varuje před možným výskytem neškodného hada v jejich bytě. Jakmile se tomu tak stane, městská policie se znovu pokusí o jeho odchyt. Majitelka hada se nyní bude zpovídat z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání. Hrozí jí ve správním řízení pokuta do výše 50 tisíc korun.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Městská policie České Budějovice
 


 

Kam dál?

Objednával zboží, přestože neměl peníze. Škoda přesáhla čtyři miliony...

pátek, 11. prosince 2015, 13:22

Silnou dávku odvahy má patrně čtyřicetiletý muž z Táborska, který podvodně jednal prostřednictvím fakturačních záležitostí. Při...

Neznámý muž sexuálně napadl ženu u IGY, policisté věří v pomoc svědka...

čtvrtek, 10. prosince 2015, 19:42

Zvlášť závažný sexuální trestný čin spáchal 5. prosince neznámý útočník na Pražské třídě poblíž IGY Centra. Kolem jedné hodiny...

Po opraveném Žďákovském mostě se znovu začne jezdit 18. prosince

úterý, 8. prosince 2015, 17:49

Od 18. prosince bude pro osobní auta opět průjezdný Žďákovský most přes Vltavu. Jeho rekonstrukce začala v červnu. Nákladní...

Znalec: Thoma prý mohl způsobit městu škodu 12 milionů korun

pondělí, 7. prosince 2015, 17:47

Škodu přesahující 12 milionů korun způsobil podle soudního znalce v oboru kybernetika bývalý primátor Českých Budějovic Juraj...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.