Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Had popřál obyvatelce bytu dobré ráno, před příjezdem strážníků zmizel ve stoupačkách

 
pátek, 11. prosince 2015, 17:07

Nečekaného hosta spatřila v pátek brzo ráno ve svém bytě obyvatelka sídliště Máj. Když vešla okolo půl sedmé ráno do koupelny, na podlaze se v tu dobu plazil had. Osmadvacetiletá žena ihned zavřela dveře a zavolala si na pomoc strážníky Městské policie České Budějovice.

„Na místo vyjížděli strážníci speciálně vyškolení na odchyt zvířat. Obyvatelka bytu strážníky zavedla do své koupelny. Had se však mezitím rozhodl putovat stoupačkami do vyšších pater. Strážníkům se následně podařilo zjistit majitelku metr a půl dlouhé užovky královské. Je jí obyvatelka z téhož panelového domu,“ doplňuje informace mluvčí městské policie Věra Školková.

Majitelka hada strážníkům přislíbila, že všechny obyvatele domu varuje před možným výskytem neškodného hada v jejich bytě. Jakmile se tomu tak stane, městská policie se znovu pokusí o jeho odchyt. Majitelka hada se nyní bude zpovídat z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání. Hrozí jí ve správním řízení pokuta do výše 50 tisíc korun.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Městská policie České Budějovice
 


 

Kam dál?

Jak naučit vařit i kancelářskou krysu? Gourmet Factory zná odpověď

pátek, 11. prosince 2015, 16:00

Minulý týden proběhl v prostorách společnosti Beneš nábytek unikátní kurz vaření od Gourmet Factory. Tématem pro středeční večer...

Zemřel emeritní biskup českobudějovický Jiří Paďour

pátek, 11. prosince 2015, 14:28

V hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích zemřel v pátek 11. prosince po krátké nemoci emeritní biskup českobudějovický...

Objednával zboží, přestože neměl peníze. Škoda přesáhla čtyři miliony...

pátek, 11. prosince 2015, 13:22

Silnou dávku odvahy má patrně čtyřicetiletý muž z Táborska, který podvodně jednal prostřednictvím fakturačních záležitostí. Při...

Budějovický advent baví. Organizátoři jej vnímají jako společenskou...

pátek, 11. prosince 2015, 10:35

Budějovický advent, tedy místo, kde se každoročně v předvánočním čase scházejí obyvatelé krajského města na punč, něco dobrého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.