Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Had popřál obyvatelce bytu dobré ráno, před příjezdem strážníků zmizel ve stoupačkách

 
pátek, 11. prosince 2015, 17:07

Nečekaného hosta spatřila v pátek brzo ráno ve svém bytě obyvatelka sídliště Máj. Když vešla okolo půl sedmé ráno do koupelny, na podlaze se v tu dobu plazil had. Osmadvacetiletá žena ihned zavřela dveře a zavolala si na pomoc strážníky Městské policie České Budějovice.

„Na místo vyjížděli strážníci speciálně vyškolení na odchyt zvířat. Obyvatelka bytu strážníky zavedla do své koupelny. Had se však mezitím rozhodl putovat stoupačkami do vyšších pater. Strážníkům se následně podařilo zjistit majitelku metr a půl dlouhé užovky královské. Je jí obyvatelka z téhož panelového domu,“ doplňuje informace mluvčí městské policie Věra Školková.

Majitelka hada strážníkům přislíbila, že všechny obyvatele domu varuje před možným výskytem neškodného hada v jejich bytě. Jakmile se tomu tak stane, městská policie se znovu pokusí o jeho odchyt. Majitelka hada se nyní bude zpovídat z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání. Hrozí jí ve správním řízení pokuta do výše 50 tisíc korun.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Městská policie České Budějovice
 


 

Kam dál?

Objednával zboží, přestože neměl peníze. Škoda přesáhla čtyři miliony...

pátek, 11. prosince 2015, 13:22

Silnou dávku odvahy má patrně čtyřicetiletý muž z Táborska, který podvodně jednal prostřednictvím fakturačních záležitostí. Při...

Neznámý muž sexuálně napadl ženu u IGY, policisté věří v pomoc svědka...

čtvrtek, 10. prosince 2015, 19:42

Zvlášť závažný sexuální trestný čin spáchal 5. prosince neznámý útočník na Pražské třídě poblíž IGY Centra. Kolem jedné hodiny...

Po opraveném Žďákovském mostě se znovu začne jezdit 18. prosince

úterý, 8. prosince 2015, 17:49

Od 18. prosince bude pro osobní auta opět průjezdný Žďákovský most přes Vltavu. Jeho rekonstrukce začala v červnu. Nákladní...

Znalec: Thoma prý mohl způsobit městu škodu 12 milionů korun

pondělí, 7. prosince 2015, 17:47

Škodu přesahující 12 milionů korun způsobil podle soudního znalce v oboru kybernetika bývalý primátor Českých Budějovic Juraj...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.