Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihostroj-koncert

 
pondělí, 18. dubna 2011, 20:10

Ještě před vystoupením skupiny Kabát zažily Budějce koncert z úplně jiné branže. Jihostroj ve velkém stylu pod taktovkou dirigenta Míchala Sládečka smetl v pátém zápasu semifinále play off extraligy volejbalu příbramské Kocoury. A jak se všechno seběhlo?

Po přetahované v úvodním setu, kdy si každý ze soupeřů připisoval po bodu až do stavu 8:7, začal Jihostroj nabírat na obrátkách a první set vyhrál přesvedčivě 25:16. V podobném duchu probíhaly i další dva  sety, které Jihostroj vyhrál 25:13 a 25:14.

Tady by mohla první stručná reportáž z tohoto utkání končit, ale asi by to bylo nespravedlivé, protože jsme přesvědčeni, že musíme ohromnou proměnu našich hráčů vyzdvihnout. A co se vlastně oproti předchozím dvěma zápasům stalo jiného?

Možná pomohl dle slov prezidenta Jihostroje pana Ing.Jana Diviše dnešní dopolední pohovor vedení s hráči. Pan Diviš nám prozradil, že se vedení Jihostroje snažilo mj. hráčům vysvětlit, že jsou důležitější věci na světě, než je sport, že se mají uvolnit a hrát pro radost ze hry.

Další rada se týkala varování před přemotivovaností, která při příbramských zápasech našim hráčům nezdravě svazovala nohy. A diváci ve Všesportovní hale byli svědky toho, že pohovor hráčů s vedením padl na úrodnou půdu. Všichni bezezbytku hráli fantasticky, což dokumentuje fakt, že Jihostroj ani jednou za celý zápas nestřídal.

O motivaci měli ostatně postaráno i domácí diváci, kteří se ze všech sil snažili přehlušit usilovné "bezmozkové" vuvuzely příbramských fanoušků. A my jako redakce jsme přesvědčeni, že se jim to náramně za pomoci skvělého výkonu našich borců povedlo.

Když totiž Jihostroj sbíral jeden bod za druhým, tak "kvíkaly" max. 2 ks vuvuzel a i ty postupně utichaly.

Co napsat závěrem? Snad jen to, že děkujeme našemu týmu ve složení Sukuba, Sládeček, Motys,Torcello, Mach, Fila a Juračka.

Ještě veliká prosba nás diváků výše uvedeným hráčům a nejenom jim (za lajnou byli připraveni neméně kvalitní borci Smrčka, Čajan, Michálek a Dvořák) - Uhrajte prosim Vás ve středu v Příbrami rozhodující čtvrtý bod!!!! Šetřete svoje i naše uši.

Za Vaše diváky děkuje

redakce Drbny

 

 

 

 

 

 


 

Kam dál?

Týden kontrol na silnících

pondělí, 18. dubna 2011, 14:35

Vzhledem k blížícímu se prvnímu letošnímu prodlouženému víkendu se Policie ČR ve zvýšené míře chystá na silniční kontroly. A jak...

Českobudějovická Samsonova kašna prochází jarním úklidem

pondělí, 18. dubna 2011, 14:03

Pracovníci společnosti Čevak zahájili čištění Samsonovy kašny na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Jako každý rok...

Řídila opilá

pondělí, 18. dubna 2011, 09:43

Nebezpečnou jízdu 47leté ženy z Českobudějovicka naštěstí uplynulý týden ukončili v obci Lišov policisté z místního obvodního...

Objasněné krádeže

pondělí, 18. dubna 2011, 08:46

Trhosvinenští policisté objasnili trestnou činnosti tří mužů (ve věku 55, 35 a 29 let), kteří od počátku října loňského roku do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.