Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští celníci vybrali vloni na clech a spotřebních daních 6,25 miliardy korun

 
pátek, 4. února 2011, 13:12

Částkou ve výši téměř 6,25 miliardy korun, která zahrnuje příjmy na clech a na daních, přispěli za rok 2010 do státního rozpočtu celníci na jihu Čech. Vladimír Pešek z českobudějovického celního ředitelství řekl v úterý agentuře Mediafax, že nejvíce, přes pět miliard korun, bylo z minerálních olejů.

 

Největší částka ve výběru spotřebních daní připadá na minerální oleje, a to více než pět miliard korun.

Více než 508 milionů korun inkasovali na spotřební dani z lihu a lihovin, 281 milionů na spotřební dani z piva, téměř 200 000 korun na spotřebních daních z vína tabáku a tabákových výrobků.

Celníci spravují také ekologické či energetické daně, tedy daně ze zemního plynu, pevných paliv a elektřiny.

V roce 2010 zde vybrali částku převyšující 346 milionů korun.

Na cle ze zboží, které je na území České republiky dovezené ze zemí mimo Evropskou unii, vybrali bezmála 100 milionů korun.

"Se správou spotřebních daní také souvisí kontrolní činnost a vyhledávání nelegálního zboží. Patří sem kontroly zaměřené na přepravu a prodej zboží podléhajícího spotřební dani nebo odhalování skladů a nelegálních výroben tohoto zboží. Především jde o cigarety a alkohol.

Jihočeští celníci například zajistili v roce 2010 přes 750 000 kusů nezdaněných cigaret. Minimální spotřební daň z jedné cigarety je přitom 2,01 koruny. Tímto se zabránilo v daňovém úniku za více než 1,5 milionu korun," řekl Pešek.

Také rok 2010 byl ve znamení kontrol týkajících se ochrany práv duševního vlastnictví a autorských práv. Jihočeští celníci zajistili velké množství padělků a napodobenin různého druhu zboží.

"Škoda způsobená majitelům ochranných známek a autorských práv by převyšovala 140 milionů korun. Oproti roku 2009 jde o téměř dvojnásobnou hodnotu zajištěného zboží. Nejvíce zajištěného zboží připadá na textilní výrobky a CD a DVD nosiče. Dále jde o výrobky kožené galanterie, sportovní zboží, hodinky, obuv, kosmetiku, pracovní nástroje, hračky a další zboží," dodal Pešek.

Celní úřady loni na jihu Čech v 63 případech kontrolovaly, zda cizinci, kteří v jejich regionu pracují, tak činí v souladu se zákonem o zaměstnanosti. Na 40 cizinců z celkově 164 zkontrolovaných pracovalo bez platných povolení nebo vykonávalo práce, které byly s vydanými povoleními v rozporu.

"Více než polovina nelegálně pracujících připadá na občany Ukrajiny, za nimi následovali občané Vietnamu, Číny a Nepálu. Celníci směřovali své kontroly do stavebnictví, zemědělství, gastronomie, obchodu a služeb, ve kterých na základě vlastních poznatků zjistili nejvyšší počet nelegálně zaměstnaných cizinců," doplnil Pešek.

 


 

Kam dál?

Prošlé autolékarničky pro Keňu je možné v Českých Budějovicích...

pátek, 4. února 2011, 11:26

Prošlé autolékárničky pro nemocnici v keňském Itibo je možné v Českých Budějovicích darovat až do konce února. Mluvčí...

 

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.