Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeský kraj rozdělí mezi dobrovolné hasiče téměř 12 miliónů korun

 
čtvrtek, 24. března 2011, 08:51

Na rok 2011 schválil v rozpočtu Jihočeský kraj dotaci jednotkám Sboru dobrovolných hasičů dotaci a grant v celkové výši 12 milionů korun. Agentuře to řekla ve středu mluvčí kraje Kateřina Koželuhová.

Na rok 2011 byla v rozpočtu Jihočeského kraje schválena dotace jednotkám SDH obcí ve výši šesti milionů korun. Investiční dotace je ve výši 2,5 milionu korun.

"Účelová investiční dotace je určena zejména na nákup přenosných požárních stříkaček, elektrocentrál, plovoucích čerpadel, osvětlovacích souprav, dále na modernizaci mobilní požární techniky, pořízení kvalitnějších výbav, přestavby a nástavby mobilní požární techniky. Podmínkou přidělení účelové investiční dotace je minimální třicetiprocentní spoluúčast žadatele ze skutečné ceny projektu. Maximální výše dotace z rozpočtu kraje byla stanovena na 160 tisíc korun za jeden vybraný projekt, kus či soupravu," řekla Koželuhová.

Neinvestiční dotace činí 3,5 milionu korun. Neinvestiční finanční prostředky jsou především určené k pořízení osobních ochranných pomůcek, jako jsou přilby, boty, ochranné obleky, dále technické prostředky a také na obnovu požární techniky neinvestiční povahy.

"Dotaci lze také použít na věcné prostředky, jako jsou hadice, proudnice, rozdělovače, žebříky a spojové prostředky, které zůstávají majetkem obce, dále na opravy požární techniky a věcných prostředků jednotky SDH obce. Z dotace lze rovněž hradit výdaje na odbornou přípravu velitelů a strojníků jednotek SDH obcí k získání odborné způsobilosti nebo prodloužení platnosti osvědčení o odborné způsobilosti, specializační kurzy a zaměstnání," dodala Koželuhová.

Na peníze si dále mohou obce sáhnout z Grantového programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihočeského kraje. Jihočeský kraj vyčlenil na investiční projekty 2,9 milionu korun a na neinvestiční 2,85 milionu. Spoluúčast žadatele je stanovena minimálně ve výši 30 procent z celkové skutečné ceny realizovaného projektu.

"Grant je určený výhradně na realizaci projektů na pořízení mobilní požární techniky, nákup věcných prostředků požární ochrany a opravu mobilní a přenosové zásahové techniky jednotek SDH, na modernizaci, rekonstrukci, technické hodnocení, opravy a údržbu stávajících požárních zbrojnic. Grant není určený na krytí nákladů, které nesouvisí se zásahovou činností jednotky sboru dobrovolných hasičů obce, například na požární sport, kulturní akce, včetně oslavy výročí založení SDH v obci.

"Grant se poskytuje výhradně obcím – zřizovatelům jednotek SDH. Obce mohou podávat žádosti od 23. března do 22. dubna 2011," vysvětlila Koželuhová.


Dobrin Stojcev

 


 

Kam dál?

V Českých Budějovicích začne dopravní omezení kvůli výstavbě IV....

pondělí, 21. března 2011, 08:50

Značně omezen bude od pondělí provoz na jedné z nejrušnějších komunikací v Českých Budějovicích, v Nádražní ulici. Jak pro...

Na jihu Čech padá sníh s deštěm, řidiči by měli být opatrní

pátek, 18. března 2011, 09:38

Opatrní by měli být v pátek ráno řidiči na jihu Čech. Na mnoha místech, především na horách mírně sněží nebo padá sníh s deštěm a...

Lidé na jihu Čech se sčítacích komisařů často vůbec nedočkají

středa, 16. března 2011, 10:01

Problémy doprovázejí projekt Sčítání lidu, domů a bytů 2011 na jihu Čech. Jak sdělili agentuře někteří obyvatelé z obcí a měst,...

Jihočeské spotřebitelské centrum řešilo vloni přes 3200 stížností...

středa, 16. března 2011, 09:36

Jihočeské Spotřebitelské informační centrum řešilo vloni přes 3200 stížností zákazníků. Předsedkyně Sdružení obrany spotřebitelů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.