Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasiči stále hlídají místo lesního požáru na Šumavě, příčinou byla nedbalost nebo úmysl

 
středa, 11. května 2011, 15:12

Požár lesní paseky, který vznikl v úterý u Stožce v lokalitě Nové Údolí na Šumavě, hasiči již zlikvidovali. Mluvčí šumavského národního parku Jana Zwettlerová řekla ve středu agentuře Mediafax, že vzhledem k suchu, které v oblasti panuje, posílá správa do terénu protipožární hlídky.

Požár paseky, který se nebezpečně blížil lesu, hasiči lokalizovali v úterý kolem 17 hodiny. Poté oheň zcela zlikvidovali. Hasiči setrvají na místě alespoň do čtvrtečního odpoledne a místo požáru budou nepřetržitě sledovat. Na místě se střídají jednotky ze Stožce a Strážného.

Podle vyšetřovatele hasičů Václava Kouta je příčinou požáru úmysl nebo nedbalost, škodu odhadl na 80 tisíc korun. "Správa NP a CHKO Šumava v době zvýšeného požárního nebezpečí, kdy jsou vysoké denní teploty a sucho, posílá do terénu protipožární hlídky, které jej pravidelně kontrolují a monitorují. Abychom předešli dalším případným požárům, žádáme návštěvníky, aby dodržovali všechny zákazy o použití otevřeného ohně na území NP Šumava," uvedla Zwettlerová.

Autor: Dobrin Stojcev

 


 

Kam dál?

Rada NP Šumava bude v pátek jednat poprvé v novém složení

středa, 11. května 2011, 15:03

Rada NP Šumava se sejde poprvé v novém složení. Na jednání, které se uskuteční v pátek 13. května 2011, svolali jmenované i...

Krádež motocyklů a čtyřkolek – Způsobená škoda činí nejméně 570 000...

středa, 11. května 2011, 13:58

Českobudějovičtí kriminalisté od včerejšího dne prošetřují případ krádeže vloupáním do prodejny, ke které došlo v průběhu...

Jihočeský hejtman: Kalouskovy škrty ohrozí téměř polovinu vlakových...

středa, 11. května 2011, 10:46

Podle jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) ohrozí škrty ministra Kalouska téměř polovinu vlakových spojů v kraji. Redukce...

Neznámý zloděj pokácel a ukradl na Prachaticku 51 stromů

středa, 11. května 2011, 09:20

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který u Borové Lady na Prachaticku pokácel 41 borovic a devět smrků. Policejní mluvčí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.