Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Finanční správa v září rozhodne, jak omezí činnost v krajích

 
čtvrtek, 1. srpna 2019, 16:09

Finanční správa v září definitivně rozhodne, jak a nakolik omezí příští rok činnost některých svých územních pracovišť. Po dnešním jednání s jihočeskými starosty to řekl zástupce generální ředitelky Finanční správy Jan Ronovský. Správa nedávno oznámila, že kvůli úsporám sníží počty lidí na 34 pracovištích finančních úřadů. Dotčení starostové rozhodnutí kritizovali s tím, že omezí dostupnost služeb a přispěje k vylidňování venkova.

„Vysvětlili jsme starostům záměr finanční správy a vyslechli jsme jejich argumenty, se kterými bude dále pracováno. Vedeme jednání i s ostatními starosty, v průběhu září bychom udělali definitivní závěr. Budou do něho promítnuty i požadavky starostů,“ řekl dnes po jednání Ronovský. „Myslím si, že z pohledu obyvatelstva bude servis a služby zajišťovány v naprosto stejném rozsahu jako nyní,“ dodal.

To zpochybňuje starosta Kaplice Pavel Talíř. Kromě Kaplice se rozhodnutí v Jihočeském kraji týká Dačic a Trhových Svin. Úředníci budou v dotčených úřadech jen dva dny v týdnu. Starosta Kaplice poukázal na to, že na stejné úrovni služby nezůstanou. Úřední doba bude dva dny v týdnu, v pondělí a středu, v úřadu budou dva zaměstnanci. „V exponovaných dobách, kdy se podává daňové přiznání, ještě posílí pracovníky,“ řekl Talíř.

V Kaplici, kde je nyní 12 zaměstnanců finančního úřadu, byli doteď úředníci v úřadu trvale. Bylo tedy možné si sjednat schůzku i mimo úřední dobu stanovenou na pondělí a středu.

„Bylo nám řečeno, že služba bude zajištěna ve stejném rozsahu, ale pouze dva dny v týdnu. Jsme z pohraničí, dojezdové vzdálenosti, obslužnost toho území není jednoduchá. Bylo nám řečeno, že Kraslice v Krušnohoří provozují stejný způsob, je to podobný terén a že to zvládají,“ řekl Talíř.

Starostka Trhových Svinů Věra Korčáková řekla, že se sejde se starosty obcí z regionu a domluví další postup. Trhové Sviny spravují jako obec s rozšířenou působností oblast pro 20 tisíc lidí.

Finanční správa chce ušetřit 686 milionů korun. Nyní má 201 územních pracovišť. O plánu bude dnes jednat s ministryní financí Alenou Schillerovou a ředitelkou Finanční správy Tatjanou Richterovou také předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Napsal(a) ČTK | Foto upload.wikimedia.org
 


 

Kam dál?

Dotaci z Evropské unie získala od roku 2014 necelá třetina...

sobota, 1. června 2019, 09:52

Dotace z Evropské unie od roku 2014 získala necelá třetina jihočeských obcí. Řada z nich ale o grant vůbec nezažádala. Dotaci na...

Od příštího roku se zvýší důchody a rodičovský příspěvek

úterý, 19. března 2019, 11:03

Důchody by se měly od příštího roku zvýšit průměrně o 900 korun. Od ledna se zvýší také rodičovský příspěvek na 300 tisíc korun z...

ANKETA: Na Ekonomické fakultě se bude diskutovat o euru. Proč ho mají...

čtvrtek, 21. února 2019, 17:33

Proč mají Slováci rádi euro a Češi ne? Na tuto otázku se pokusí za týden odpovědět například bývalý státní tajemník pro evropské...

Temelín loni vyrobil méně elektřiny, Jihočechům by vydržela pět let

středa, 2. ledna 2019, 14:27

Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila 15,66 TWh elektřiny. Více Temelín vyrobil jen v roce 2017, konkrétně 16,48 TWh. Nižší...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.