Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V ulici opravili část silnice. Teď se na novém asfaltu parkuje

 
středa, 29. října 2014, 13:06

Ulice Na Zlaté stoce se po mnoha urgencích tamních obyvatel dočkala částečné opravy. „Ale když konečně položili nový asfalt, tak se na něm vesele parkuje a jezdit se musí po neopravené části silnice. To je docela Kocourkov, nemyslíte?“ napsal Budějcké Drbně čtenář, který si nepřál být jmenován.

Podle vedoucího odboru dopravy českobudějovického magistrátu Jaroslava Mráze se majitelé zaparkovaných aut dopouští přestupku. „Jedná se o obousměrnou komunikaci, kde musíte nechat při parkování volný jízdní pruh široký tři metry pro každý směr jízdy. Z fotky je zřejmé, že tam šest metrů nezůstává,“ reaguje Mráz na snímek, který mu Budějcká Drbna zaslala.

Jak dodal, komunikace jsou prioritně určeny k tomu, aby umožňovaly průjezd a průchod daným územím. Funkce parkování by měla být až jako další v pořadí. „Ulice ale nejsou nafukovací a hodně záleží na rozumném přístupu a ohleduplnosti. Ta bohužel často v této společnosti chybí,“ myslí si šéf odboru dopravy.

Opravu silnice v ulici Na Zlaté stoce měl na starosti odbor správy veřejných statků, případnou rozsáhlejší rekonstrukci by zajišťoval investiční odbor českobudějovického magistrátu.

„Při investiční akci se vždy řeší problémy komplexněji, včetně parkování. Je tedy snaha vytvářet legální parkovací místa. Kde to nejde, je většinou problém na straně prostorových limitů a platné legislativy. Kde to jde, tam se vždy parkovací místa snaží zapracovat,“ vysvětlil Jaroslav Mráz.

 


 

Kam dál?

Jihočeská SÚS má ve skladech na zimu více posypových hmot

sobota, 25. října 2014, 11:52

Jihočeská správa a údržba silnic (SÚS) je na zimu dobře připravená. Ve skladech má 90 000 tun posypových hmot, což je o 3000 tun...

Cyklogenerel? Nemalá naděje budějckých cyklistů

pátek, 24. října 2014, 14:10

Že jsou Budějce městem s velkou hustotou cyklistů, není žádné tajemství. Lidé jezdí na kole do práce, do škol, za sporty a...

Křižovatka Pražské a Okružní se začala opravovat

sobota, 11. října 2014, 10:46

V noci na dnešek začala oprava frekventované křižovatky Pražské třídy a Okružní ulice. Řidiči musí v následujících dnech počítat...

Ulice Oskara Nedbala se rekonstruuje. Ale jen dočasně

pátek, 10. října 2014, 16:07

Současné teplé podzimní počasí Budějcím přeje. Toho se snaží využít i místní silničáři, kteří se na začátku října pustili do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.