Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Uzavírka Dobrovodské začíná! Půl roku musíte po objížďce

 
neděle, 20. července 2014, 19:17

Možná nejzásadnější letošní budějcká dopravní uzavírka je tady! Už od zítřka až do konce roku 2014 bude pro osobní i nákladní auta neprůjezdná Dobrovodská ulice od Vrbenské až po křižovatku s Družstevní v ulici U Lávky. Důvodem je pokračující výstavba zanádražní komunikace.

Silnice druhé třídy číslo 157 dostane při čtvrté etapě stavby, která začala již před několika lety, potřebné technické vybavení k nadcházející přeložce nutné k dokončení celé zanádražky. Dobrovodská bude průjezdná pouze pro autobusy a vozidla na povolení stavby.

Současně dojde k úplné uzavírce Vodní ulice v úseku od Dobrovodské po Plynárenskou a také Brandlovy ulice opět od křižovatky s Dobrovodskou po Dienzenhoferovu.

A kudy se vlastně bude v následujících více než pěti měsících jezdit? Hlavní objížďka pro osobní auta s hmotností do 3,5 tuny a nákladní automobily do 12 tun bude vedena přes ulice Vrbenská, Hlinecká, Dobrovodská a obráceně.

Osobáky ale mohou využít i další objízdné trasy, a to obousměrného průjezdu v ulici Jana Masaryka v úseku mezi hřbitovem a ulicí Do Mladého, to znamená mezi Mladým a Starou Pohůrkou.

Náklaďáky těžší dvanácti tun budou vedeny po silnicích II/156, II/155, II/157, III/14611 a III/0341 přes České Budějovice, Nedabyli, Novou Ves, Strážkovice, Trocnov, Ledenice, Zaliny, Dubičné a opačně.

Objízdná trasa linek městské autobusové dopravy čísla 325 010 i 325 013 a trolejbusových linek veřejné drážní dopravy číslo 9 a 59 povede ulicemi Reinerova a Vodní.

„Namísto těchto trolejbusových linek veřejné drážní dopravy bude v celé jejich trase zajištěna náhradní autobusová doprava. Pro výše uvedené linky budou zrušeny zastávky Plynárna (obousměrně) a Pětidomí (směr centrum),“ dodala mluvčí budějckého magistrátu Jitka Welzlová.

 


 

Kam dál?

Májská ulice Antonína Barcala projde rekonstrukcí

středa, 16. července 2014, 12:46

Obnovení povrchu vozovky čeká v následujících týdnech ulici Antonína Barcala na českobudějovickém sídlišti Máj. Práce budou...

Komenského ulice je od tohoto týdne neprůjezdná

úterý, 15. července 2014, 11:29

Až do 22. srpna zůstane zcela uzavřena pro veškerou dopravu Komenského ulice. V úseku mezi ulicemi Matice školské a V Zátiší bude...

Ve Čtyřech Dvorech přibyla nová parkovací místa

pátek, 11. července 2014, 18:49

Ulice Václava Talicha na českobudějovickém sídlišti Šumava dostala osmnáct nových parkovacích míst k podélnému stání, z toho dvě...

Sedmikilometrový úsek dálnice D3 bude tři noci uzavřený

čtvrtek, 10. července 2014, 13:41

Dálnice D3 bude u Tábora od 14. do 17. července v noci uzavřena kvůli instalaci železničního mostu. Uzavírka se bude týkat v obou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".