Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Test nové linky ukáže další možnosti pro zavedení MHD na náměstí

 
sobota, 25. dubna 2015, 13:16

Téma pro zavedení pravidelné linky na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. je stále více aktuální. Do historického centra Budějc jezdí ode dneška ve zkušebním týdenním provozu zdarma menší autobus Heuliez GX 137. Trasa povede ze sídliště Máj.

Linka ze zastávky Máj - Antonína Barcala nese číslo 93 a přes zastávky Jaroslava Bendy, Šumava, Jihočeská univerzita, Vysokoškolské koleje, Výstaviště, U Zelené ratolesti, Poliklinika Sever a Senovážné náměstí – pošta skončí na náměstí. Na náměstí bude dočasná zastávka před radnicí.

První bus vyjede z Máje vždy v 6 hodin a 32 minut. Třiadevadesátka bude jezdit v hodinových intervalech. Na náměstí by měla dorazit vždy 11 minut před celou hodinou a zpět bude vyjíždět pět minut po celé. Dopravní podnik bude linku testovat do soboty 2. května.

„V poslední době se znovu často hovoří o zavedení městské hromadné dopravy na náměstí. Součástí příprav tohoto záměru je i testování různých typů vozidel, která by byla pro tento účel vhodná. Proto vítáme možnost testování dalšího typu midibusu a zveme všechny zájemce k využití zkušební linky 93," říká místopředseda představenstva dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Na lince 93 bude jezdit autobus Heuliez GX 137, který patří mezi kompaktní plně nízkopodlažní midibusy (autobus menší velikosti – pozn. autora). Pro všechny cestující je důležité, že linka bude po celou zkušební dobu bezplatná.

Heuliez je dlouhý přes devět a půl metru. Šířka vozu je 2,33 metru. Převézt může až 70 cestujících a díky menšímu poloměru otáčení je vhodný pro jízdy ve stísněných podmínkách, jako jsou centra měst. O pohon midibusu se stará šestiválcový dieselový motor Iveco Tector 7 s výkonem 250 koní. 

 


 

Kam dál?

Až do 2. května je část Dobrovodské z důvodu opravy povrchu uzavřena

středa, 22. dubna 2015, 14:30

V části mezi ulicemi Rudolfovská a Plynárenská je ode dnešního dne úplně uzavřena Dobrovodská ulice. Silničáři zde opravují...

Kraj přispěje myslivcům na pachové ohradníky částkou 347 tisíc korun

středa, 22. dubna 2015, 07:02

Částkou 347 tisíc korun přispěje letos Jihočeský kraj všem sedmi okresním mysliveckým spolkům v regionu na pořízení pachových...

Letos začne druhá etapa dostavby Letiště České Budějovice

neděle, 19. dubna 2015, 16:31

Jihočeský kraj chystá druhou etapu dostavby Letiště České Budějovice. Začne letos a skončí v roce 2016, poté letiště čeká náročný...

RunTour omezí dopravu v centru města, náměstí se uzavře

čtvrtek, 16. dubna 2015, 10:08

Sobotní závod RunTour, který dopoledne odstartuje na náměstí Přemysla Otakara II., výrazně omezí dopravu v krajském městě. Řidiči...

 

Komentáře

Jan Řehoř Husinecký
Jan Řehoř Husinecký

Autobus a náměstí?, tak to v žádném případě. Stačí ten provoz osobních aut a parkování na náměstí. Historický střed města má být, dle mého názoru, pro pěší. Ještě je zajímavé, že většina spojů začíná na Máji. Sídliště Vltava je neustále opomíjeno a spojení Máje s Vltavou od Globusu se taky povedlo. Těch úřadů na náměstí zas tak moc není a turista co přijel obdivovat historickou část města jistě půjde pěšky, aby si vše prohlédl.

neděle, 26. dubna 2015, 18:50
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět v roce 2025, nádraží se letos opravují za miliardu korun. Taková témata projednával ministr dopravy Vladimír Kremlík s vedením Správy železniční dopravní cesty a generálním ředitelem Jiřím Svobodou.

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů pomalu končí. Pozvolna se bude oteplovat, nejvyšší denní teploty se mají příští týden pohybovat kolem dvaceti stupňů. I poslední květnový týden a v první polovině června by se teploty měly pohybovat kolem hodnot obvyklých pro toto období roku. Příští týden má ještě hodně pršet, někde i vydatně. V dalších týdnech bude srážek míň.

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Schůzky u prezidenta se zúčastnil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), jeho předchůdce ve funkci Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).