Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sedmikilometrový úsek dálnice D3 bude tři noci uzavřený

 
čtvrtek, 10. července 2014, 13:41

Dálnice D3 bude u Tábora od 14. do 17. července v noci uzavřena kvůli instalaci železničního mostu. Uzavírka se bude týkat v obou směrech úseku od 63. do 70. kilometru. Doprava bude svedena na vedlejší komunikace v blízkosti dálnice.

Uzavírka začne vždy ve 20 hodin a potrvá do osmé hodiny ranní následujícího dne. „Instalací železničního mostu pokračuje projekt modernizace tratě mezi Českými Budějovicemi a Prahou. V tomto případě jde o úsek mezi Táborem a Sudoměřicemi u Tábora,“ informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl

Úplná uzavírka na dálnici D3 doposud nebyla. Z různých důvodů byl zatím vždy jen omezen provoz a sveden do jednoho pruhu. Momentálně řidiči mohou využívat D3, která má spojovat České Budějovice s Prahou, jen v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Meznem.

V následujících dnech to nebude jediná uzavírka dálnic v zemi. V noci ze soboty 12. července na neděli 13. července bude opakovaně uzavřena D1 ve Středočeském kraji v úseku mezi Šternovem a Psáři. Osobní vozy a menší nákladní vozidla budou moci neprůjezdné úseky objet přes Divišov a Vlašim ve směru na Brno a přes Uhlířské Janovice a Sázavu v opačném směru.

D1 by se kvůli montáži nosníku mostu nad dálnicí na 42,7. kilometru během noci měla zavřít třikrát na 30 minut ve směru na Prahu a třikrát na 60 minut ve směru do Brna.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Smrtelná nehoda na Prachaticku! Zemřel cyklista

sobota, 5. července 2014, 14:49

Ke smrtelné nehodě došlo dnes krátce po poledni u obce Žernovice v prachatickém regionu. Na silnici třetí třídy (číslo 14128) se...

Dopravní podnik zvažuje možnost platby jízdného bankovní kartou

čtvrtek, 3. července 2014, 19:07

Budějcký Dopravní podnik reaguje na nejnovější technické novinky, a proto usilovně zvažuje placení jízdného v autobusech a...

Rok po zprovoznění úseku D3 se nikde jinde na dálnici nepracuje

středa, 2. července 2014, 18:50

Rok po zprovoznění úseku dálnice D3 mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí zatím řidiči marně čekají na další kilometry slibované...

Komunikace na Suché Vrbné bude přes léto průjezdná

pondělí, 30. června 2014, 13:38

Dobrá zpráva pro řidiče v Českých Budějovicích! Úplná uzavírka ulice Jana Masaryka v úseku mezi hřbitovem a ulicí Do Mladého bude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?