Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po městě se bude prohánět pět nových autobusů MHD

 
úterý, 11. prosince 2012, 17:08

Do budějckých ulic vyjelo pět nových nízkopodlažních autobusů městské hromadné dopravy, od kterých si Dopravní podnik města České Budějovice slibuje zlepšení komfortu cestování po jihočeské metropoli. Všechny vozy stály 20 milionů korun.

Nové autobusy Iveco Irisbus Citelis 12 budou obsluhovat pravidelné linky dopravního podniku. „Jedná se o moderní nízkopodlažní vozy o délce dvanáct metrů s kapacitou až 100 cestujících, z toho 29 sedících,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Radek Filip. Součástí vybavení je i výklopná plošina pro invalidní vozíky.

Autobusy díky jejich celkové nízkopodlažnosti jistě ocení také rodiče s kočárky, kterým se bude lépe nastupovat a vystupovat. Samozřejmostí je elektronický palubní systém, který mimo jiné poskytuje cestujícím informace o trase a zastávkách.

„Při nákupu těchto nových autobusů se nám navíc zásluhou výhodně vyjednaných podmínek povedlo výrazně ušetřit. Zaplatili jsme za jeden autobus zhruba o milion korun méně, než je jeho obvyklá cena. Celkem jsme tedy ušetřili asi pět milionů,“ upřesnil ředitel Dopravního podniku města České Budějovice Jaroslav Ďuriš.

„Je to v souladu s naší koncepcí trvalého zlepšování městské dopravy. Navíc nám to umožní, aby více spojů bylo zajištěno nízkopodlažními vozy,“ dodal místopředseda představenstva společnosti Slavoj Dolejš.

Všechny nové autobusy byly dodány v červeném barevném provedení.

 


 

Kam dál?

Vlaky mezi Prahou a Budějcemi budou jezdit rychleji

úterý, 4. prosince 2012, 11:11

Podle nového jízdního řádu, který platí pro příští rok, bude od neděle jezdit více vlaků mezi Prahou a Českými Budějovice...

Řidiči si na Lidické zvykají, že přednost má MHD

čtvrtek, 22. listopadu 2012, 11:40

Uplynul již měsíc ode dne, kdy na nově zrekonstruovanou Lidickou třídu znovu vyjely automobily. Frekventovaná ulice dostala nejen...

Zastávka MHD na Dobrovodské dostala nový kabát

úterý, 20. listopadu 2012, 12:02

Nový přístřešek na zastávce městské hromadné dopravy Pod lékárnou na Dobrovodské v Budějcích za 137 520 korun nahradil původní...

S dopravním omezením počítejte nejen o víkendu

pátek, 9. listopadu 2012, 18:20

S omezením v dopravě by měli počítat českobudějovičtí řidiči o nadcházejícím víkendu ale také na začátku příštího týdne. Od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.