Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po městě se bude prohánět pět nových autobusů MHD

 
úterý, 11. prosince 2012, 17:08

Do budějckých ulic vyjelo pět nových nízkopodlažních autobusů městské hromadné dopravy, od kterých si Dopravní podnik města České Budějovice slibuje zlepšení komfortu cestování po jihočeské metropoli. Všechny vozy stály 20 milionů korun.

Nové autobusy Iveco Irisbus Citelis 12 budou obsluhovat pravidelné linky dopravního podniku. „Jedná se o moderní nízkopodlažní vozy o délce dvanáct metrů s kapacitou až 100 cestujících, z toho 29 sedících,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Radek Filip. Součástí vybavení je i výklopná plošina pro invalidní vozíky.

Autobusy díky jejich celkové nízkopodlažnosti jistě ocení také rodiče s kočárky, kterým se bude lépe nastupovat a vystupovat. Samozřejmostí je elektronický palubní systém, který mimo jiné poskytuje cestujícím informace o trase a zastávkách.

„Při nákupu těchto nových autobusů se nám navíc zásluhou výhodně vyjednaných podmínek povedlo výrazně ušetřit. Zaplatili jsme za jeden autobus zhruba o milion korun méně, než je jeho obvyklá cena. Celkem jsme tedy ušetřili asi pět milionů,“ upřesnil ředitel Dopravního podniku města České Budějovice Jaroslav Ďuriš.

„Je to v souladu s naší koncepcí trvalého zlepšování městské dopravy. Navíc nám to umožní, aby více spojů bylo zajištěno nízkopodlažními vozy,“ dodal místopředseda představenstva společnosti Slavoj Dolejš.

Všechny nové autobusy byly dodány v červeném barevném provedení.

 


 

Kam dál?

Vlaky mezi Prahou a Budějcemi budou jezdit rychleji

úterý, 4. prosince 2012, 11:11

Podle nového jízdního řádu, který platí pro příští rok, bude od neděle jezdit více vlaků mezi Prahou a Českými Budějovice...

Řidiči si na Lidické zvykají, že přednost má MHD

čtvrtek, 22. listopadu 2012, 11:40

Uplynul již měsíc ode dne, kdy na nově zrekonstruovanou Lidickou třídu znovu vyjely automobily. Frekventovaná ulice dostala nejen...

Zastávka MHD na Dobrovodské dostala nový kabát

úterý, 20. listopadu 2012, 12:02

Nový přístřešek na zastávce městské hromadné dopravy Pod lékárnou na Dobrovodské v Budějcích za 137 520 korun nahradil původní...

S dopravním omezením počítejte nejen o víkendu

pátek, 9. listopadu 2012, 18:20

S omezením v dopravě by měli počítat českobudějovičtí řidiči o nadcházejícím víkendu ale také na začátku příštího týdne. Od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.