Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po městě bude jezdit pět nových autobusů a dva trolejbusy

 
pátek, 19. července 2013, 17:04

Obnova vozového parku českobudějovické městské hromadné dopravy pokračuje i letos. Na základě dvou výběrových řízení, která proběhla v první polovině roku, bude na konci roku do Budějc dodáno pět autobusů a dva trolejbusy.

Nová vozidla, která ještě v letošním roce začnou jezdit v ulicích města, jistě potěší všechny cestující městské dopravy. Jedná se o moderní nízkopodlažní vozy, které umožňují snadné nastupování a vystupování a splňují všechny současné požadavky na cestování veřejnou dopravou.

Další navýšení počtu nízkopodlažních vozů v ulicích Českých Budějovic a blízkého okolí ocení nejen maminky s kočárky, vozíčkáři a hůře pohybliví cestující.

„Průběžná obnova vozového parku je velice důležitá a potřebná. Samozřejmě vyžaduje značné finanční prostředky, a proto jsme rádi, že se nám daří v nákupu nových autobusů a trolejbusů pokračovat. V tomto ohledu je nutné zmínit, že kupní cena našich nových vozů je jedna z nejnižších, jakých lze v současné době na trhu dosáhnout,“ zdůraznil ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Za všech sedm vozů zaplatí dopravní podnik 46,7 milionu korun.

U pěti nových autobusů se bude jednat o osvědčené typy Iveco Citelis 12M, což jsou nízkopodlažní vozy o délce dvanáct metrů s kapacitou až 100 cestujících, z toho 29 sedících. Vozy jsou vybaveny vznětovým motorem Cursor 8 splňujícím emisní normu Euro 5.

Dva nové trolejbusy budou znamenat pro České Budějovice novinku. Jedná se o osmnáctimetrové plně nízkopodlažní čtyřdveřové článkové trolejbusy Škoda 27 Tr s celkovou kapacitou až 167 cestujících a tento typ je do vozového parku dopravního podniku zařazován poprvé.

Výrobcem je plzeňská Škoda Electric ve spolupráci s firmou Solaris. Elektrická výzbroj je uložena v kontejneru na střeše vozidla, trolejbus disponuje asynchronním trakčním motorem. Komfort pro cestující zvyšují kromě plné nízkopodlažnosti vozidla také širší uličky mezi sedadly. Nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí takzvaného kneelingu, kdy se trolejbus může naklonit až k nástupní hraně zastávky.

Všechny nové vozy budou dodány na konci letošního roku. Provedeny budou v červeném barevném nátěru, který používá českobudějovický Dopravní podnik od konce loňského roku u všech nových a modernizovaných vozů.

Součástí vybavení bude výklopná plošina pro invalidní vozíky a samozřejmostí je elektronický palubní systém, který mimo jiné poskytuje cestujícím informace o trase a zastávkách.

Tisková zpráva
Foto: Zdeněk Kresa, www.plzensketrolejbusy.cz

 


 

Kam dál?

Frekventovaná křižovatka Mánesova - Lidická dozná změn

středa, 17. července 2013, 08:58

Modernizovat křižovatku, zlepšit její propustnost pro automobilovou i veřejnou dopravu a také zvýšit bezpečnost chodců. To jsou...

Hněvkovicemi proplují lodě po Vltavě k Orlíku v roce 2015

pondělí, 15. července 2013, 08:21

Ke splavnění vltavské vodní cesty mezi Českými Budějovice a Týnem nad Vltavou zbývá mimo jiné zmodernizovat jez Hněvkovice a...

Část Lidické třídy bude do září bez těžkých náklaďáků

neděle, 14. července 2013, 19:00

Plánovaná rekonstrukce budějcké křižovatky Mánesovy ulice a Lidické třídy odstartuje již v pondělí. Prvním omezením bude částečná...

Výsledky dopravně bezpečnostní akce: 460 přestupků!

úterý, 9. července 2013, 10:11

V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce „X“ provedli jihočeští policisté kontrolu na silničních tazích v našem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Otec hledá vodáky, kteří ve Větřní na...

  • Řidič dodávky, která se u Kamenného Újezdu...

  • U Nové Vsi došlo k tragické nehodě....

  • ANKETA: Michal Trpák vytváří v Budějcích...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Z nešetrného sběru a ničení borůvek si můžete odnést tučnou pokutu

Kanadské borůvky se našim lesním chutí rozhodně nevyrovnají. Borůvkové knedlíky jsou navíc nejen s Jizerskými horami neodmyslitelně spjaty. Sběr borůvek může ale přírodě velmi uškodit.

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.

Jak správně postupovat při reklamaci zájezdu?

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování bylo horší, vzdálenost od moře neodpovídala informaci v katalogu a slibovaný bazén úplně chyběl? Braňte se a vady zájezdu reklamujte.