Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po městě bude jezdit pět nových autobusů a dva trolejbusy

 
pátek, 19. července 2013, 17:04

Obnova vozového parku českobudějovické městské hromadné dopravy pokračuje i letos. Na základě dvou výběrových řízení, která proběhla v první polovině roku, bude na konci roku do Budějc dodáno pět autobusů a dva trolejbusy.

Nová vozidla, která ještě v letošním roce začnou jezdit v ulicích města, jistě potěší všechny cestující městské dopravy. Jedná se o moderní nízkopodlažní vozy, které umožňují snadné nastupování a vystupování a splňují všechny současné požadavky na cestování veřejnou dopravou.

Další navýšení počtu nízkopodlažních vozů v ulicích Českých Budějovic a blízkého okolí ocení nejen maminky s kočárky, vozíčkáři a hůře pohybliví cestující.

„Průběžná obnova vozového parku je velice důležitá a potřebná. Samozřejmě vyžaduje značné finanční prostředky, a proto jsme rádi, že se nám daří v nákupu nových autobusů a trolejbusů pokračovat. V tomto ohledu je nutné zmínit, že kupní cena našich nových vozů je jedna z nejnižších, jakých lze v současné době na trhu dosáhnout,“ zdůraznil ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Za všech sedm vozů zaplatí dopravní podnik 46,7 milionu korun.

U pěti nových autobusů se bude jednat o osvědčené typy Iveco Citelis 12M, což jsou nízkopodlažní vozy o délce dvanáct metrů s kapacitou až 100 cestujících, z toho 29 sedících. Vozy jsou vybaveny vznětovým motorem Cursor 8 splňujícím emisní normu Euro 5.

Dva nové trolejbusy budou znamenat pro České Budějovice novinku. Jedná se o osmnáctimetrové plně nízkopodlažní čtyřdveřové článkové trolejbusy Škoda 27 Tr s celkovou kapacitou až 167 cestujících a tento typ je do vozového parku dopravního podniku zařazován poprvé.

Výrobcem je plzeňská Škoda Electric ve spolupráci s firmou Solaris. Elektrická výzbroj je uložena v kontejneru na střeše vozidla, trolejbus disponuje asynchronním trakčním motorem. Komfort pro cestující zvyšují kromě plné nízkopodlažnosti vozidla také širší uličky mezi sedadly. Nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí takzvaného kneelingu, kdy se trolejbus může naklonit až k nástupní hraně zastávky.

Všechny nové vozy budou dodány na konci letošního roku. Provedeny budou v červeném barevném nátěru, který používá českobudějovický Dopravní podnik od konce loňského roku u všech nových a modernizovaných vozů.

Součástí vybavení bude výklopná plošina pro invalidní vozíky a samozřejmostí je elektronický palubní systém, který mimo jiné poskytuje cestujícím informace o trase a zastávkách.

Tisková zpráva
Foto: Zdeněk Kresa, www.plzensketrolejbusy.cz

 


 

Kam dál?

Frekventovaná křižovatka Mánesova - Lidická dozná změn

středa, 17. července 2013, 08:58

Modernizovat křižovatku, zlepšit její propustnost pro automobilovou i veřejnou dopravu a také zvýšit bezpečnost chodců. To jsou...

Hněvkovicemi proplují lodě po Vltavě k Orlíku v roce 2015

pondělí, 15. července 2013, 08:21

Ke splavnění vltavské vodní cesty mezi Českými Budějovice a Týnem nad Vltavou zbývá mimo jiné zmodernizovat jez Hněvkovice a...

Část Lidické třídy bude do září bez těžkých náklaďáků

neděle, 14. července 2013, 19:00

Plánovaná rekonstrukce budějcké křižovatky Mánesovy ulice a Lidické třídy odstartuje již v pondělí. Prvním omezením bude částečná...

Výsledky dopravně bezpečnostní akce: 460 přestupků!

úterý, 9. července 2013, 10:11

V rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce „X“ provedli jihočeští policisté kontrolu na silničních tazích v našem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.