Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Májská ulice Antonína Barcala projde rekonstrukcí

 
středa, 16. července 2014, 12:46

Obnovení povrchu vozovky čeká v následujících týdnech ulici Antonína Barcala na českobudějovickém sídlišti Máj. Práce budou probíhat v souvislém úseku 670 metrů od křižovatky s ulicí Milady Horákové u multikina CineStar až na obratiště vozidel MHD v těsné blízkosti lesa.

Stavba se člení na čtyři samostatné stavební objekty. První se týká demolice přístřešku Jaroslava Bendy, druhá rekonstrukce nástupiště na této zastávce ve směru do města, další pak zastávky Antonína Barcala, konkrétně jde o rekonstrukci vozovkového zálivu, a jako poslední bude následovat odfrézování celé šíře vozovky, oprava podkladních vrstev a obnova asfaltového krytu.

K předání staveniště zhotoviteli by mělo dojít již tento pátek. „Vlastní práce budou zahájeny pravděpodobně v pondělí 21. července a s jejich dokončením počítáme na konci srpna,“ říká náměstek primátora Kamil Calta.

 


 

Kam dál?

Komenského ulice je od tohoto týdne neprůjezdná

úterý, 15. července 2014, 11:29

Až do 22. srpna zůstane zcela uzavřena pro veškerou dopravu Komenského ulice. V úseku mezi ulicemi Matice školské a V Zátiší bude...

Ve Čtyřech Dvorech přibyla nová parkovací místa

pátek, 11. července 2014, 18:49

Ulice Václava Talicha na českobudějovickém sídlišti Šumava dostala osmnáct nových parkovacích míst k podélnému stání, z toho dvě...

Sedmikilometrový úsek dálnice D3 bude tři noci uzavřený

čtvrtek, 10. července 2014, 13:41

Dálnice D3 bude u Tábora od 14. do 17. července v noci uzavřena kvůli instalaci železničního mostu. Uzavírka se bude týkat v obou...

Smrtelná nehoda na Prachaticku! Zemřel cyklista

sobota, 5. července 2014, 14:49

Ke smrtelné nehodě došlo dnes krátce po poledni u obce Žernovice v prachatickém regionu. Na silnici třetí třídy (číslo 14128) se...

 

Komentáře

Jirka Havel

Kdyby se radši nejdřív opravila O.Nedbala, ta to potřebuje v celých Budějovicích snad nejvíc...

čtvrtek, 17. července 2014, 08:57
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.