Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Křižovatka Pražské a Okružní se začala opravovat

 
sobota, 11. října 2014, 10:46

V noci na dnešek začala oprava frekventované křižovatky Pražské třídy a Okružní ulice. Řidiči musí v následujících dnech počítat s omezením provozu na místě, kudy denně projede až 30 tisíc vozidel. Náklady na obnovu povrchu činí téměř deset milionů korun.

„Křižovatka nebude úplně uzavřena, ale o víkendech tam vždy bude provoz sveden do jednoho směru. Navíc v týdnu musí řidiči počítat se sníženou rychlostí, protože bude na komunikaci odfrézována část asfaltu,“ řekl vedoucí českobudějovického provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic Josef Pešl.

Oprava by měla být hotova 26. října. Pokud by však práce komplikovalo počasí, ŘSD počítá ještě s náhradními termíny. „Proto by se práce mohly protáhnout do státního svátku 28. října nebo případně až do následujícího víkendu,“ dodal Pešl.

Nejhorší stav vozovky je podle něj na Pražské třídě, kde je značně zvlněný asfalt. Úpravy se však částečně dotknou také Nemanické a Okružní ulice.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Ulice Oskara Nedbala se rekonstruuje. Ale jen dočasně

pátek, 10. října 2014, 16:07

Současné teplé podzimní počasí Budějcím přeje. Toho se snaží využít i místní silničáři, kteří se na začátku října pustili do...

Jsou Budějce průjezdné? Mrkněte na stránky města

úterý, 7. října 2014, 17:59

Se zajímavou vychytávkou, která jistě potěší nejenom řidiče, přišlo na svých webových stránkách město České Budějovice....

Lávka přes Vltavu u bývalé sodovkárny uzavřena

sobota, 27. září 2014, 11:27

Babí léto, které se na konci září objevilo v České republice, nabízí možnost vyrazit ven na podzimní procházku nebo projížďku. Od...

Oprava silnice u kolejí v sobotu uzavře Lidickou třídu

pátek, 19. září 2014, 20:40

Kvůli opravě asfaltu u železničního přejezdu a křižovatky s Papírenskou bude celou sobotu uzavřena Lidická třída. Místem projedou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.