Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Čejka horkým kandidátem na šéfa Dopravního podniku

 
neděle, 2. února 2014, 13:20

Sedmičlenná komise složená ze zástupců všech zastupitelských klubů, bývalého ředitele Jaroslava Ďuriše a docenta Jiřího Čarského z Fakulty dopravní ČVUT v Praze navrhla Radě města tři kandidáty vhodné na řízení Dopravního podniku města České Budějovice.

Ve výběrovém řízení na nového ředitele budějckého Dopravního podniku si komise pozvala na ústní pohovor celkem pět uchazečů, pořadí ale určila jenom u prvních třech. „Další dva pánové nebyli nejvhodnějšími kandidáty na řízení Dopravního podniku,“ vysvětlil náměstek primátora Miroslav Joch.

Po dlouhé diskuzi byl Radě města na pozici ředitele Dopravního podniku doporučen referent krajské organizace pro dopravu JIKORD Jiří Čejka, člen České strany sociálně demokratické. Podle jeho stranického kolegy Jocha ale kandidáti nevychází z politického zadání, což dokazuje personální složení komise. Každý z nich navíc měl své klady i zápory.

Na druhém místě skončil Oldřich Pavlovský z Brna a třetí příčku obsadil zastupující ředitel Dopravního podniku Slavoj Dolejš (TOP 09). Zda bude představenstvo ctít doporučení komise a rady, není stoprocentně jisté.

Nástupce bývalého ředitele Dopravního podniku města České Budějovice Jaroslava Ďuriše, který od října vede stejnou organizaci v Praze, jmenuje představenstvo na svém jednání 17. února a členy představenstva valná hromada, v níž jsou městští radní. Koalice přitom není názorově jednotná.

Čtyřicetiletý Jiří Čejka je absolventem doktorandského studia Technika a management v dopravě a telekomunikacích na Dopravní fakultě Univerzity Pardubice. Pracoval jako pedagog, poté rok v Dopravním podniku České Budějovice a nyní třetím rokem v JIKORD.

 


 

Kam dál?

Kraj žádá o převod nevyčerpaných peněz na opravy silnic

sobota, 1. února 2014, 10:52

Jihočeský kraj podává žádost k Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o převod 133 milionů korun určených na odstranění...

SJÍZDNOST: Fouká silný vítr, tvoří se sněhové jazyky

pátek, 31. ledna 2014, 09:31

Řidiči si dnes musí na jihu Čech dát pozor na silný nárazový vítr. Fouká zejména na Táborsku, Budějcku a Jindřichohradecku. Někde...

Parkování zadarmo bude v Budějcích brzy minulostí

čtvrtek, 30. ledna 2014, 17:32

„Pokud nezačneme situaci urychleně řešit, systém parkování zkolabuje!“ varuje většina radních, která v závěru loňského roku...

Na Švábův Hrádek bude jezdit nová linka MHD

čtvrtek, 30. ledna 2014, 12:37

Od pondělí 3. února doplní budějcký systém MHD nová linka s číslem 45, která bude jezdit mezi ulicí Na Sádkách a sídlištěm Máj....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.