Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Čejka horkým kandidátem na šéfa Dopravního podniku

 
neděle, 2. února 2014, 13:20

Sedmičlenná komise složená ze zástupců všech zastupitelských klubů, bývalého ředitele Jaroslava Ďuriše a docenta Jiřího Čarského z Fakulty dopravní ČVUT v Praze navrhla Radě města tři kandidáty vhodné na řízení Dopravního podniku města České Budějovice.

Ve výběrovém řízení na nového ředitele budějckého Dopravního podniku si komise pozvala na ústní pohovor celkem pět uchazečů, pořadí ale určila jenom u prvních třech. „Další dva pánové nebyli nejvhodnějšími kandidáty na řízení Dopravního podniku,“ vysvětlil náměstek primátora Miroslav Joch.

Po dlouhé diskuzi byl Radě města na pozici ředitele Dopravního podniku doporučen referent krajské organizace pro dopravu JIKORD Jiří Čejka, člen České strany sociálně demokratické. Podle jeho stranického kolegy Jocha ale kandidáti nevychází z politického zadání, což dokazuje personální složení komise. Každý z nich navíc měl své klady i zápory.

Na druhém místě skončil Oldřich Pavlovský z Brna a třetí příčku obsadil zastupující ředitel Dopravního podniku Slavoj Dolejš (TOP 09). Zda bude představenstvo ctít doporučení komise a rady, není stoprocentně jisté.

Nástupce bývalého ředitele Dopravního podniku města České Budějovice Jaroslava Ďuriše, který od října vede stejnou organizaci v Praze, jmenuje představenstvo na svém jednání 17. února a členy představenstva valná hromada, v níž jsou městští radní. Koalice přitom není názorově jednotná.

Čtyřicetiletý Jiří Čejka je absolventem doktorandského studia Technika a management v dopravě a telekomunikacích na Dopravní fakultě Univerzity Pardubice. Pracoval jako pedagog, poté rok v Dopravním podniku České Budějovice a nyní třetím rokem v JIKORD.

 


 

Kam dál?

Kraj žádá o převod nevyčerpaných peněz na opravy silnic

sobota, 1. února 2014, 10:52

Jihočeský kraj podává žádost k Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o převod 133 milionů korun určených na odstranění...

SJÍZDNOST: Fouká silný vítr, tvoří se sněhové jazyky

pátek, 31. ledna 2014, 09:31

Řidiči si dnes musí na jihu Čech dát pozor na silný nárazový vítr. Fouká zejména na Táborsku, Budějcku a Jindřichohradecku. Někde...

Parkování zadarmo bude v Budějcích brzy minulostí

čtvrtek, 30. ledna 2014, 17:32

„Pokud nezačneme situaci urychleně řešit, systém parkování zkolabuje!“ varuje většina radních, která v závěru loňského roku...

Na Švábův Hrádek bude jezdit nová linka MHD

čtvrtek, 30. ledna 2014, 12:37

Od pondělí 3. února doplní budějcký systém MHD nová linka s číslem 45, která bude jezdit mezi ulicí Na Sádkách a sídlištěm Máj....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.