Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Čejka horkým kandidátem na šéfa Dopravního podniku

 
neděle, 2. února 2014, 13:20

Sedmičlenná komise složená ze zástupců všech zastupitelských klubů, bývalého ředitele Jaroslava Ďuriše a docenta Jiřího Čarského z Fakulty dopravní ČVUT v Praze navrhla Radě města tři kandidáty vhodné na řízení Dopravního podniku města České Budějovice.

Ve výběrovém řízení na nového ředitele budějckého Dopravního podniku si komise pozvala na ústní pohovor celkem pět uchazečů, pořadí ale určila jenom u prvních třech. „Další dva pánové nebyli nejvhodnějšími kandidáty na řízení Dopravního podniku,“ vysvětlil náměstek primátora Miroslav Joch.

Po dlouhé diskuzi byl Radě města na pozici ředitele Dopravního podniku doporučen referent krajské organizace pro dopravu JIKORD Jiří Čejka, člen České strany sociálně demokratické. Podle jeho stranického kolegy Jocha ale kandidáti nevychází z politického zadání, což dokazuje personální složení komise. Každý z nich navíc měl své klady i zápory.

Na druhém místě skončil Oldřich Pavlovský z Brna a třetí příčku obsadil zastupující ředitel Dopravního podniku Slavoj Dolejš (TOP 09). Zda bude představenstvo ctít doporučení komise a rady, není stoprocentně jisté.

Nástupce bývalého ředitele Dopravního podniku města České Budějovice Jaroslava Ďuriše, který od října vede stejnou organizaci v Praze, jmenuje představenstvo na svém jednání 17. února a členy představenstva valná hromada, v níž jsou městští radní. Koalice přitom není názorově jednotná.

Čtyřicetiletý Jiří Čejka je absolventem doktorandského studia Technika a management v dopravě a telekomunikacích na Dopravní fakultě Univerzity Pardubice. Pracoval jako pedagog, poté rok v Dopravním podniku České Budějovice a nyní třetím rokem v JIKORD.

 


 

Kam dál?

Kraj žádá o převod nevyčerpaných peněz na opravy silnic

sobota, 1. února 2014, 10:52

Jihočeský kraj podává žádost k Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o převod 133 milionů korun určených na odstranění...

SJÍZDNOST: Fouká silný vítr, tvoří se sněhové jazyky

pátek, 31. ledna 2014, 09:31

Řidiči si dnes musí na jihu Čech dát pozor na silný nárazový vítr. Fouká zejména na Táborsku, Budějcku a Jindřichohradecku. Někde...

Parkování zadarmo bude v Budějcích brzy minulostí

čtvrtek, 30. ledna 2014, 17:32

„Pokud nezačneme situaci urychleně řešit, systém parkování zkolabuje!“ varuje většina radních, která v závěru loňského roku...

Na Švábův Hrádek bude jezdit nová linka MHD

čtvrtek, 30. ledna 2014, 12:37

Od pondělí 3. února doplní budějcký systém MHD nová linka s číslem 45, která bude jezdit mezi ulicí Na Sádkách a sídlištěm Máj....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.