Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Připravuje se nové řešení křižovatky u výstaviště

 
středa, 4. listopadu 2015, 17:03

Provoz v Budějcích je věčným tématem. Zejména kolem čtvrté a páté hodiny odpolední, kdy se mnoho lidí vrací domů z práce, praskají ulice ve švech. Jednoduché to v tuto dobu nemají ani chodci a cyklisté. Tuto situaci by mohla částečně zlepšit nová úprava frekventované křižovatky ulic Husova a Na Dlouhé louce, která myslí i na pěší.

V době největšího provozu stojí kolona aut od zmiňované křižovatky až ke křižovatce Mánesovy a Lidické, někdy ještě dál. Lépe na tom není ani ulice Litvínovická. Že tento stav není ideální, si uvědomuje i město a připravuje se řešení podobné tomu na křižovatce ulic Mánesova a Lidická.

„V současné době má město připraveno technické řešení přestavby křižovatky u Dlouhého mostu, které by mělo zvýšit kapacitu křižovatky minimálně o 20 %, ale hlavně by řešilo převedení pěších a cyklistů tímto dopravním uzlem. Je navržena lávka, která by chodce a cyklisty od Dlouhého mostu převedla bezpečně a bezkolizně až do prostoru dnešního parkoviště,“ uvádí vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Ing. Jaroslav Mráz.

Právě chodci jsou často ohroženi zejména na přechodu hned u Dlouhého mostu. Auta, která si zkratkou kolem budovy firmy HOCH zkracují čekání na semaforu, najíždějí na Husovu třídu v místech frekventovaného přechodu a chodci před nimi musejí často uskakovat. Jde o velice nepřehledné místo, navíc rozjíždění zde probíhá proti kopci. Nová úprava křižovatky by ale měla vyřešit i toto.

„Realizací stavby by se změnily i dopravní vztahy kolem firmy Hoch. Lávka by totiž začínala někde blízko od mostu, aby bylo stoupání co nejmenší a nejpohodlnější,“ doplňuje Mráz. Samotná realizace tohoto projektu však zatím naráží na problémy. „Bohužel se zatím nepodařilo vyřešit majetkové vztahy v prostoru parkoviště a není tedy zatím možné stavbu povolit,“ uzavírá Jaroslav Mráz.

 


 

Kam dál?

Česká republika zítra nastoupí proti Tatarstánu v HC Pouzar

středa, 4. listopadu 2015, 14:40

Výjimečné utkání se odehraje zítra (5. listopadu) v Hokejovém Centru Pouzar. Od 16 hodin proti sobě nastoupí čeští hokejoví...

Halloweenská stezka v Nových Hodějovicích neděsila. Strašidla byla...

středa, 4. listopadu 2015, 14:06

O slavení Halloweenu v České republice si každý může samozřejmě myslet, co chce. Faktem však je, že děti si halloweenské akce...

Na EDUCAnetu se učí český jazyk moderně a efektivně

středa, 4. listopadu 2015, 12:58

Síť soukromých středních škol EDUCAnet, jejíž jedna škola se nachází i v centru Českých Budějovic, se už několik let prezentuje...

FOTO: Mlha pohltila České Budějovice

úterý, 3. listopadu 2015, 19:28

Hustá mlha v úterý večer pohltila jihočeskou metropoli. Máte také zajímavé fotky? Posílejte na votruba@budejckadrbna.cz.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Několik desítek lidí se popralo v restauraci...

  • Policie vyšetřuje napadení v jednom z barů....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Staročeská vánoční ulička se letos rozšíří....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale i když se snažím sebe víc, už nikdy nebudu jako dřív.

Zvíře v cirkusu je bráno jako poklad, o který se pečuje, říká veterinář

Majitelé cirkusů považují zvířata za poklad, o který se řádně starají a pečují o ně, řekl veterinář Dušan Usvald. Podle něj by ale nebylo na škodu, kdyby se podmínky pro chov zvířat v cirkusech zpřísnily. Zpřísnit by se měl například minimální stanovený prostor pro výběh zvířat, řekl Usvald, který zajišťuje veterinární péči pro zvířata z více než 20 českých cirkusů.

Končí sbírky pro Dominika, Vanesu i Lukáše, přispět můžete do konce roku

S koncem roku bude ukončena i možnost přispět na sbírky pořádané městem Česká Lípa. Ve sbírkách Cesta domů pro Dominika a Pomoc pro Vanesu a Lukáše se zatím vybralo přes půl milionu korun.