Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Připravuje se nové řešení křižovatky u výstaviště

 
středa, 4. listopadu 2015, 17:03

Provoz v Budějcích je věčným tématem. Zejména kolem čtvrté a páté hodiny odpolední, kdy se mnoho lidí vrací domů z práce, praskají ulice ve švech. Jednoduché to v tuto dobu nemají ani chodci a cyklisté. Tuto situaci by mohla částečně zlepšit nová úprava frekventované křižovatky ulic Husova a Na Dlouhé louce, která myslí i na pěší.

V době největšího provozu stojí kolona aut od zmiňované křižovatky až ke křižovatce Mánesovy a Lidické, někdy ještě dál. Lépe na tom není ani ulice Litvínovická. Že tento stav není ideální, si uvědomuje i město a připravuje se řešení podobné tomu na křižovatce ulic Mánesova a Lidická.

„V současné době má město připraveno technické řešení přestavby křižovatky u Dlouhého mostu, které by mělo zvýšit kapacitu křižovatky minimálně o 20 %, ale hlavně by řešilo převedení pěších a cyklistů tímto dopravním uzlem. Je navržena lávka, která by chodce a cyklisty od Dlouhého mostu převedla bezpečně a bezkolizně až do prostoru dnešního parkoviště,“ uvádí vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Ing. Jaroslav Mráz.

Právě chodci jsou často ohroženi zejména na přechodu hned u Dlouhého mostu. Auta, která si zkratkou kolem budovy firmy HOCH zkracují čekání na semaforu, najíždějí na Husovu třídu v místech frekventovaného přechodu a chodci před nimi musejí často uskakovat. Jde o velice nepřehledné místo, navíc rozjíždění zde probíhá proti kopci. Nová úprava křižovatky by ale měla vyřešit i toto.

„Realizací stavby by se změnily i dopravní vztahy kolem firmy Hoch. Lávka by totiž začínala někde blízko od mostu, aby bylo stoupání co nejmenší a nejpohodlnější,“ doplňuje Mráz. Samotná realizace tohoto projektu však zatím naráží na problémy. „Bohužel se zatím nepodařilo vyřešit majetkové vztahy v prostoru parkoviště a není tedy zatím možné stavbu povolit,“ uzavírá Jaroslav Mráz.

 


 

Kam dál?

Beránkovo nábřeží zavřela týdenní uzavírka

neděle, 1. listopadu 2015, 11:28

Kvůli výkopovým pracím musí obyvatelé Rožnova počítat s uzavírkou Beránkovo nábřeží.

Průjezd celou ulicí U Černé věže bude znovu povolen

středa, 28. října 2015, 08:31

Přestože mělo opatření trvat až do konce roku 2015, po výsledcích šetření o průjezdu vozidel z ulice Na Sadech směrem na Mánesovu...

Pozor na úpravu zanádražní křižovatky Rudolfovská - Vodní

neděle, 25. října 2015, 15:22

V pátek měli řidiči na zanádražní křižovatce ulic Rudolfovská – Vodní velké problémy s projetím do centra Budějc. Proč? Došlo...

Neviditelní chodci v nebezpečí. V noci je riziko jejich úmrtí při...

neděle, 25. října 2015, 10:37

Noční silnice jsou nebezpečné. Zahraniční výzkumy prokazují, že po setmění je riziko vzniku dopravní nehody až 4x vyšší než za...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.