Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Připravuje se nové řešení křižovatky u výstaviště

 
středa, 4. listopadu 2015, 17:03

Provoz v Budějcích je věčným tématem. Zejména kolem čtvrté a páté hodiny odpolední, kdy se mnoho lidí vrací domů z práce, praskají ulice ve švech. Jednoduché to v tuto dobu nemají ani chodci a cyklisté. Tuto situaci by mohla částečně zlepšit nová úprava frekventované křižovatky ulic Husova a Na Dlouhé louce, která myslí i na pěší.

V době největšího provozu stojí kolona aut od zmiňované křižovatky až ke křižovatce Mánesovy a Lidické, někdy ještě dál. Lépe na tom není ani ulice Litvínovická. Že tento stav není ideální, si uvědomuje i město a připravuje se řešení podobné tomu na křižovatce ulic Mánesova a Lidická.

„V současné době má město připraveno technické řešení přestavby křižovatky u Dlouhého mostu, které by mělo zvýšit kapacitu křižovatky minimálně o 20 %, ale hlavně by řešilo převedení pěších a cyklistů tímto dopravním uzlem. Je navržena lávka, která by chodce a cyklisty od Dlouhého mostu převedla bezpečně a bezkolizně až do prostoru dnešního parkoviště,“ uvádí vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Ing. Jaroslav Mráz.

Právě chodci jsou často ohroženi zejména na přechodu hned u Dlouhého mostu. Auta, která si zkratkou kolem budovy firmy HOCH zkracují čekání na semaforu, najíždějí na Husovu třídu v místech frekventovaného přechodu a chodci před nimi musejí často uskakovat. Jde o velice nepřehledné místo, navíc rozjíždění zde probíhá proti kopci. Nová úprava křižovatky by ale měla vyřešit i toto.

„Realizací stavby by se změnily i dopravní vztahy kolem firmy Hoch. Lávka by totiž začínala někde blízko od mostu, aby bylo stoupání co nejmenší a nejpohodlnější,“ doplňuje Mráz. Samotná realizace tohoto projektu však zatím naráží na problémy. „Bohužel se zatím nepodařilo vyřešit majetkové vztahy v prostoru parkoviště a není tedy zatím možné stavbu povolit,“ uzavírá Jaroslav Mráz.

 


 

Kam dál?

Česká republika zítra nastoupí proti Tatarstánu v HC Pouzar

středa, 4. listopadu 2015, 14:40

Výjimečné utkání se odehraje zítra (5. listopadu) v Hokejovém Centru Pouzar. Od 16 hodin proti sobě nastoupí čeští hokejoví...

Halloweenská stezka v Nových Hodějovicích neděsila. Strašidla byla...

středa, 4. listopadu 2015, 14:06

O slavení Halloweenu v České republice si každý může samozřejmě myslet, co chce. Faktem však je, že děti si halloweenské akce...

Na EDUCAnetu se učí český jazyk moderně a efektivně

středa, 4. listopadu 2015, 12:58

Síť soukromých středních škol EDUCAnet, jejíž jedna škola se nachází i v centru Českých Budějovic, se už několik let prezentuje...

FOTO: Mlha pohltila České Budějovice

úterý, 3. listopadu 2015, 19:28

Hustá mlha v úterý večer pohltila jihočeskou metropoli. Máte také zajímavé fotky? Posílejte na votruba@budejckadrbna.cz.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Pokud jste single, zajděte do kina na LOVEní. Určitě se zasmějete

Jaké to je být po sedmi letech vztahu zase single? To vám prozradí nová česká komedie LOVEní.

Nová vyhláška proti akcím typu technoparty. Pokuta hrozí i jejím návštěvníkům

Ministerstvo vnitra připravilo vzorovou vyhlášku, která má samosprávám pomoci regulovat akce typu technoparty. S vyhláškou se v Liberci seznámili zástupci měst a obcí z celého Libereckého kraje. Seminář byl reakcí na nedávné informace o přípravě další Czarotek Free Party v regionu.

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.