Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Připravuje se nové řešení křižovatky u výstaviště

 
středa, 4. listopadu 2015, 17:03

Provoz v Budějcích je věčným tématem. Zejména kolem čtvrté a páté hodiny odpolední, kdy se mnoho lidí vrací domů z práce, praskají ulice ve švech. Jednoduché to v tuto dobu nemají ani chodci a cyklisté. Tuto situaci by mohla částečně zlepšit nová úprava frekventované křižovatky ulic Husova a Na Dlouhé louce, která myslí i na pěší.

V době největšího provozu stojí kolona aut od zmiňované křižovatky až ke křižovatce Mánesovy a Lidické, někdy ještě dál. Lépe na tom není ani ulice Litvínovická. Že tento stav není ideální, si uvědomuje i město a připravuje se řešení podobné tomu na křižovatce ulic Mánesova a Lidická.

„V současné době má město připraveno technické řešení přestavby křižovatky u Dlouhého mostu, které by mělo zvýšit kapacitu křižovatky minimálně o 20 %, ale hlavně by řešilo převedení pěších a cyklistů tímto dopravním uzlem. Je navržena lávka, která by chodce a cyklisty od Dlouhého mostu převedla bezpečně a bezkolizně až do prostoru dnešního parkoviště,“ uvádí vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Ing. Jaroslav Mráz.

Právě chodci jsou často ohroženi zejména na přechodu hned u Dlouhého mostu. Auta, která si zkratkou kolem budovy firmy HOCH zkracují čekání na semaforu, najíždějí na Husovu třídu v místech frekventovaného přechodu a chodci před nimi musejí často uskakovat. Jde o velice nepřehledné místo, navíc rozjíždění zde probíhá proti kopci. Nová úprava křižovatky by ale měla vyřešit i toto.

„Realizací stavby by se změnily i dopravní vztahy kolem firmy Hoch. Lávka by totiž začínala někde blízko od mostu, aby bylo stoupání co nejmenší a nejpohodlnější,“ doplňuje Mráz. Samotná realizace tohoto projektu však zatím naráží na problémy. „Bohužel se zatím nepodařilo vyřešit majetkové vztahy v prostoru parkoviště a není tedy zatím možné stavbu povolit,“ uzavírá Jaroslav Mráz.

 


 

Kam dál?

Česká republika zítra nastoupí proti Tatarstánu v HC Pouzar

středa, 4. listopadu 2015, 14:40

Výjimečné utkání se odehraje zítra (5. listopadu) v Hokejovém Centru Pouzar. Od 16 hodin proti sobě nastoupí čeští hokejoví...

Halloweenská stezka v Nových Hodějovicích neděsila. Strašidla byla...

středa, 4. listopadu 2015, 14:06

O slavení Halloweenu v České republice si každý může samozřejmě myslet, co chce. Faktem však je, že děti si halloweenské akce...

Na EDUCAnetu se učí český jazyk moderně a efektivně

středa, 4. listopadu 2015, 12:58

Síť soukromých středních škol EDUCAnet, jejíž jedna škola se nachází i v centru Českých Budějovic, se už několik let prezentuje...

FOTO: Mlha pohltila České Budějovice

úterý, 3. listopadu 2015, 19:28

Hustá mlha v úterý večer pohltila jihočeskou metropoli. Máte také zajímavé fotky? Posílejte na votruba@budejckadrbna.cz.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.