Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Využití parkovacího domu není ideální. Plánuje se zlevnění

čtvrtek, 14. května 2015, 17:28

Velké množství volných parkovacích míst nabízí v Budějcích nepřetržitě nový parkovací dům nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. Lidé ale zatím nemají o plochy až takový zájem, proto se chystá letní akce se sníženým parkovným.

Stavba se skládá ze dvou částí - třinácti pater pro vozidla a dále z kancelářských prostor, které se ještě budou dodělávat. Parkovací plochy jsou od února hotové a celkové náklady domu činí kolem 230 milionů korun.

„Další patra pro kanceláře připravujeme. Pronajaté budou od podzimu, protože noví zájemci mají většinou smlouvy do konce roku,“ říká jednatel společnosti CB Parkhaus Jaroslav David. „Teď řešíme přízemí a dále budeme připravovat zbytek. Podle potřeb nájemců se budou v jednotlivých patrech dodělávat příčky. Technologicky je barák hotový.“

Původně měla být cena parkování v domě srovnatelná s městskou zónou B (10 korun/hodina). Provozující společnost CB Parkhaus ale ceník upravila a za první hodinu stání se platí 20 korun. Za každou další započatou hodinu pak 15 korun. To je oproti zóně B, která platí v přilehlé ulici F. A. Gerstnera, značný rozdíl.

„S využitím parkovacího domu spokojeni nejsme. Je to sice začátek provozu a potrvá, než si lidé zvyknou, ale čísla by mohla být vyšší,“ říká dále David. Využití domu je kolem 150 aut za den. „Od června připravujeme akci pro všechny řidiče. Současný tarif bude platit i nadále, ale pokud někdo překročí hranici čtyř hodin, změní se mu tarif na zónu B.“

V praxi to přinese výhodu pro řidiče, kteří potřebují zaparkovat v centru města na delší dobu. Pokud někdo odstaví vůz do domu například na osm hodin, zaplatí 80 korun. První až čtvrtá hodina zůstane v sazebníku 20 a 15 korun.

Investor stavby musí v části pro parkování vyřešit jeden nedostatek. V nejvyšším 13. patře kape ze stropu voda a na podlaze je malá louže. „Řeší se to. Je tam nějaká spára, která se dotěsňuje. Čekali jsme na lepší počasí, takže nyní se to dodělá,“ upřesňuje David.

Až čas ukáže, jak bude „kapat“ pokladna v přízemí domu, který pojme až 316 vozidel.

 

Už jste využili k parkovací dům CB Parkhaus

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 531 čtenářů
 
 
 
 


 

Kam dál?

Napětí, ale i zábava. Do multikina zamířily další tři kvalitní snímky

čtvrtek, 14. května 2015, 17:00

Hned tři novinky jdou dnes do budějckého multikina CineStar. Zajít si můžete na dramtický sci-fi film, českou loutkovou pohádku a...

Jet na kole na pivo. Budějcká tradice, která vznikla na Lineckém...

čtvrtek, 14. května 2015, 15:14

Ke čtvrtečnímu dni už neodmyslitelně patří Drbna historička. Jan Schinko se v dalším díle zaměřil na historii budějckého piva....

Princezna vesmírného popu přiletí v úterý do Café Klubu Slavie

čtvrtek, 14. května 2015, 14:44

Hvězdu světového formátu uvidíte již příští úterý v budějckém Café Klubu Slavie. Dorazí totiž princezna až z dalekého Nového...

Temelínské čarování láká dětské kouzelníky

čtvrtek, 14. května 2015, 12:02

V duchu čar a kouzel se ponese sobotní odpoledne u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Děti od dvou do patnácti let se mohou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.