Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Využití parkovacího domu není ideální. Plánuje se zlevnění

čtvrtek, 14. května 2015, 17:28

Velké množství volných parkovacích míst nabízí v Budějcích nepřetržitě nový parkovací dům nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. Lidé ale zatím nemají o plochy až takový zájem, proto se chystá letní akce se sníženým parkovným.

Stavba se skládá ze dvou částí - třinácti pater pro vozidla a dále z kancelářských prostor, které se ještě budou dodělávat. Parkovací plochy jsou od února hotové a celkové náklady domu činí kolem 230 milionů korun.

„Další patra pro kanceláře připravujeme. Pronajaté budou od podzimu, protože noví zájemci mají většinou smlouvy do konce roku,“ říká jednatel společnosti CB Parkhaus Jaroslav David. „Teď řešíme přízemí a dále budeme připravovat zbytek. Podle potřeb nájemců se budou v jednotlivých patrech dodělávat příčky. Technologicky je barák hotový.“

Původně měla být cena parkování v domě srovnatelná s městskou zónou B (10 korun/hodina). Provozující společnost CB Parkhaus ale ceník upravila a za první hodinu stání se platí 20 korun. Za každou další započatou hodinu pak 15 korun. To je oproti zóně B, která platí v přilehlé ulici F. A. Gerstnera, značný rozdíl.

„S využitím parkovacího domu spokojeni nejsme. Je to sice začátek provozu a potrvá, než si lidé zvyknou, ale čísla by mohla být vyšší,“ říká dále David. Využití domu je kolem 150 aut za den. „Od června připravujeme akci pro všechny řidiče. Současný tarif bude platit i nadále, ale pokud někdo překročí hranici čtyř hodin, změní se mu tarif na zónu B.“

V praxi to přinese výhodu pro řidiče, kteří potřebují zaparkovat v centru města na delší dobu. Pokud někdo odstaví vůz do domu například na osm hodin, zaplatí 80 korun. První až čtvrtá hodina zůstane v sazebníku 20 a 15 korun.

Investor stavby musí v části pro parkování vyřešit jeden nedostatek. V nejvyšším 13. patře kape ze stropu voda a na podlaze je malá louže. „Řeší se to. Je tam nějaká spára, která se dotěsňuje. Čekali jsme na lepší počasí, takže nyní se to dodělá,“ upřesňuje David.

Až čas ukáže, jak bude „kapat“ pokladna v přízemí domu, který pojme až 316 vozidel.

 

Už jste využili k parkovací dům CB Parkhaus

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 531 čtenářů
 
 
 
 


 

Kam dál?

Úklidové práce na Plavské znemožní parkování v Novém Roudném

středa, 13. května 2015, 07:56

Zdá se, že cesta do Roudného po Plavské ulici začíná opravdu finišovat. Stavba, kterou společně realizují kraj i město, by měla...

Integrovaná jízdenka JIKORD+ začne na jihu Čech platit od července

pondělí, 11. května 2015, 18:30

Vítanou novinku připravil Jihočeský kraj ve spolupráci se všemi smluvními dopravci ve svém regionu. Zavádí integrovanou síťovou...

Na jihu Čech je nejvíce cyklotras, letos přibudou nové úseky

pondělí, 11. května 2015, 13:32

Jihočeský kraj nabízí nejrozsáhlejší síť upravených a značených cyklotras a cyklostezek v Česku, i letos k nim přibudou další...

Roudné čekají od zítra další uzavírky. Finišuje ale stavba Plavské

čtvrtek, 7. května 2015, 13:20

Nejen obyvatelé Roudného čekají na dokončení stavby Plavské ulice. Oprava tepny z Budějc do obce se několikrát protáhla. Hotovo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.