Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Využití parkovacího domu není ideální. Plánuje se zlevnění

čtvrtek, 14. května 2015, 17:28

Velké množství volných parkovacích míst nabízí v Budějcích nepřetržitě nový parkovací dům nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. Lidé ale zatím nemají o plochy až takový zájem, proto se chystá letní akce se sníženým parkovným.

Stavba se skládá ze dvou částí - třinácti pater pro vozidla a dále z kancelářských prostor, které se ještě budou dodělávat. Parkovací plochy jsou od února hotové a celkové náklady domu činí kolem 230 milionů korun.

„Další patra pro kanceláře připravujeme. Pronajaté budou od podzimu, protože noví zájemci mají většinou smlouvy do konce roku,“ říká jednatel společnosti CB Parkhaus Jaroslav David. „Teď řešíme přízemí a dále budeme připravovat zbytek. Podle potřeb nájemců se budou v jednotlivých patrech dodělávat příčky. Technologicky je barák hotový.“

Původně měla být cena parkování v domě srovnatelná s městskou zónou B (10 korun/hodina). Provozující společnost CB Parkhaus ale ceník upravila a za první hodinu stání se platí 20 korun. Za každou další započatou hodinu pak 15 korun. To je oproti zóně B, která platí v přilehlé ulici F. A. Gerstnera, značný rozdíl.

„S využitím parkovacího domu spokojeni nejsme. Je to sice začátek provozu a potrvá, než si lidé zvyknou, ale čísla by mohla být vyšší,“ říká dále David. Využití domu je kolem 150 aut za den. „Od června připravujeme akci pro všechny řidiče. Současný tarif bude platit i nadále, ale pokud někdo překročí hranici čtyř hodin, změní se mu tarif na zónu B.“

V praxi to přinese výhodu pro řidiče, kteří potřebují zaparkovat v centru města na delší dobu. Pokud někdo odstaví vůz do domu například na osm hodin, zaplatí 80 korun. První až čtvrtá hodina zůstane v sazebníku 20 a 15 korun.

Investor stavby musí v části pro parkování vyřešit jeden nedostatek. V nejvyšším 13. patře kape ze stropu voda a na podlaze je malá louže. „Řeší se to. Je tam nějaká spára, která se dotěsňuje. Čekali jsme na lepší počasí, takže nyní se to dodělá,“ upřesňuje David.

Až čas ukáže, jak bude „kapat“ pokladna v přízemí domu, který pojme až 316 vozidel.

 

Už jste využili k parkovací dům CB Parkhaus

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 531 čtenářů
 
 
 
 


 

Kam dál?

Napětí, ale i zábava. Do multikina zamířily další tři kvalitní snímky

čtvrtek, 14. května 2015, 17:00

Hned tři novinky jdou dnes do budějckého multikina CineStar. Zajít si můžete na dramtický sci-fi film, českou loutkovou pohádku a...

Jet na kole na pivo. Budějcká tradice, která vznikla na Lineckém...

čtvrtek, 14. května 2015, 15:14

Ke čtvrtečnímu dni už neodmyslitelně patří Drbna historička. Jan Schinko se v dalším díle zaměřil na historii budějckého piva....

Princezna vesmírného popu přiletí v úterý do Café Klubu Slavie

čtvrtek, 14. května 2015, 14:44

Hvězdu světového formátu uvidíte již příští úterý v budějckém Café Klubu Slavie. Dorazí totiž princezna až z dalekého Nového...

Temelínské čarování láká dětské kouzelníky

čtvrtek, 14. května 2015, 12:02

V duchu čar a kouzel se ponese sobotní odpoledne u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Děti od dvou do patnácti let se mohou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.