Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Roudné čekají od zítra další uzavírky. Finišuje ale stavba Plavské

 
čtvrtek, 7. května 2015, 13:20

Nejen obyvatelé Roudného čekají na dokončení stavby Plavské ulice. Oprava tepny z Budějc do obce se několikrát protáhla. Hotovo může být na konci května. Obyvatelé se tak mohou těšit na konec chození v bahně a špíně. Nejprve se ale musí uzavřít další ulice.

Z důvodu realizace další etapy výstavby kanalizačního řadu v obci Roudné bude od zítra do neděle uzavřena Plavská na úrovni místní komunikace Jakubova. Ve stejném termínu bude uzavřena i ulice Na Děkanských polích v místě křížení se silnicí Plavská. Stavební práce na propojení kanalizačních řadů budou realizovány uprostřed předmětné křižovatky.

„Trasa MHD bude vedena po trojúhelníku silnic Roudenská, Plavská a Vidovská s náhradní zastávkou v jednom směru v blízkosti křižovatky Plavská x Vidovská. Točna Na Děkanských polích nebude obsluhována,“ uvádí tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. „Objízdné trasy budou značeny dle dopravně inženýrské opatření. Směr Roudné po silnici Lidická třída a dále po propojce mezi Lidickou a obcí Roudné. Směr České Budějovice po silnici Vidovská a Novohradská.“

Další uzavírka bude od 11. května, kdy bude neprůjezdná silnice Vidovská v obci Roudné z důvodu opravy povrchu vozovky. Objízdná trasa bude vedena po silnici Roudenská a Plavská. Uzavírka skončí 20. května.

Rekonstrukce Plavské by měla skončit tento měsíc

Dlouhodobá rekonstrukce důležité propojky Budějc a Roudného se během stavby několikrát protáhla a lidé tak musí překonávat nepříjemné překážky jako bahno nebo daleké cesty k autům. To by mělo tento měsíc skončit. „Na Plavské se dělá každý den od 7 do 16 hodin. Menší parta pak i v sobotu. Vypadá to, jako kdyby finišovali, aby stavbu v květnu skutečně předali. Lidi ale moc nevěří,“ říká místostarosta obce Roudné Vlastimil Šram.

Dle jeho slov bude mít ale hotová stavba nedostatky. „Bude tam dost zvláštností - zakřivené plochy chodníků nebo spády k plotům. Při kolaudaci asi budou zjištěny chyby či nedodělky.“ Pro obyvatele je alespoň malé plus, že konečně mohou nyní parkovat u svých domů. „V ulici jsou nové lampy osvětlení, narovnané obrubníky a další. Celkově to vypadá pěkně.“

Při stavbě se řešily i stromy, které musely být nakonec poraženy z důvodu špatného stavu. „Ještě tam leží a je vidět, jaká je v nich vyhnilá díra,“ upřesňuje Šram. Po konci rekonstrukce ale nastane další problém, protože na Plavské se už nebude moct dát parkovat. Budoucí parkování by mohlo být na zpevněných plochách před Novým Roudným. „Ale i to je o velkých penězích,“ dodává Šram.

Roudné se obtíží jen tak nezbaví, ale zanedlouho by se tamním lidem mělo ulehčit. Termínem otevření by měl být 29. květen.

Kam dál?

Květen vyvrcholí novým festivalem v budějcké Besedě!

čtvrtek, 7. května 2015, 10:55

Nabušený line-up festivalu BeSeeda. vám 30. května ve své pilotní edici nabídne rappery Vladimíra 518 a Oriona (PSH), Jamese Cola...

Dynamo srovnalo dluh z historie a může hrát druhou ligu

čtvrtek, 7. května 2015, 09:01

V ulicích Budějc se v posledních dnech stále více rozebírá budoucnost SK Dynamo České Budějovice. Proslýchalo se, že klub nemá...

Blog Jiřího Novotného z MS: Těším se na fotbal. Hokeje bude ještě dost

středa, 6. května 2015, 20:16

Hokejové šílenství odstartovalo. Česká republika je na nohou. Mistrovství světa je po jedenácti letech zpátky v srdci Evropy. V...

Tomáš Klus si rád plní sny a řeší nové cíle

středa, 6. května 2015, 17:32

Exkluzivní rozhovor poskytl před svým prvním koncertem Budějcké Drbně známý hudebník a velký pohodář Tomáš Klus. O den později...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • V budějckém Mercury centru zasahovali...

  • Dopravní nehoda zablokovala silnici u...

  • Stavba obchvatu Budějc by měla začít už v...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Když máte uprchlíky tak rádi, nastěhujte si je domů. Známý hejt si teď Češi můžou sami vyzkoušet

Do Česka přichází poněkud se zpožděním projekt „Uprchlíci, vítejte“. Ten zprostředkovává bydlení lidem na útěku v zemích, kde našli útočiště; pokud možno co nejblíž starousedlíkům, tedy rovnou u nich doma. S českou verzí projektu pomáhá Michal Sikyta, který byl před třemi lety u zrodu stejné platformy v Rakousku. „Nejsme sluníčkáři. My jenom nevítáme, ale nabízíme řešení,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

KOMENTÁŘ: Kauza Cambridge Analytica zahltila média. Kdo další zachází s našimi údaji?

Pravděpodobně nikdo nepřehlédnul kauzu úniku dat z Facebooku, která se neoprávněně dostala do rukou firmě Cambridge Analytica. Únik dat se týkal 87 milionu uživatelů z nichž 2,7 milionu jsou občané členských zemí EU. Začátkem dubna byl Mark Zuckerberg předvolán před americký senát, nicméně slyšení před tímto výborem nepřineslo žádný zásadní posun. Tomu, jak sociální sítě zachází s našimi údaji, se však opět dostalo zvýšené pozornosti nás všech.

Nemám pocit, že by tady byl ohrožen tisk, říká Andrej Babiš o zprávě týkající se svobody tisku

Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v Česku zhoršila svoboda tisku. Kritizují hlavně to, že část médií přes svěřenské fondy vlastní premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Piráti také varují před útoky politiků na veřejnoprávní média. SPD naopak tradiční média kritizuje, podle ní pošlapávají svobodu slova. Babiš v reakci na zprávu RSF řekl, že média jsou svobodná, a zkritizoval práci novinářů.