Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Jak prokračuje stavba dálnice z Úsilného do Hodějovic?

 
středa, 9. října 2019, 06:58

Ředitelství silnic a dálnic připravilo další video, na kterém si z ptačí perspektivy můžete prohlédnout, jak probíhají práce na úseku dálnice D3 z Úsilného do Hodějovic. Hotová by tato část měla být v roce 2022. Úsek staví firmy Hochtief, Colas a M-Silnice.

Více než sedm kilometrů dlouhý úsek z Úsilného do Hodějovic staví firmy Hochtief, Colas a M-Silnice za 5,285 miliardy korun bez DPH. Stavba úseku byla zahájena 17. dubna. „Video hezky znázorňuje všechny postupy, které byly prozatím provedeny, abychom pro vás mohli postavit co nejkvalitnější dálnici,“ uvedla firma Colas CZ na Facebooku, kde video zveřejnila.

Kromě zemních prací proběhla demolice některých objektů, které stály trase v cestě. K zemi by mělo jít ještě několik domů na Srubci, které čekají na odpojení od sítí ČEVAK. Prázdné objekty někdo před zbouráním popsal nápisy „hnus“.

Připravovaná část obchvatu bude mít více než pět kilometrů protihlukových stěn a kilometrový tunel Pohůrka, na kterém už se začalo pracovat o prázdninách. Tunel je projektovaný na rychlost 100 kilometrů za hodinu. Dnes je maximální povolená rychlost v dálničních tunelech v Česku 80 kilometrů za hodinu.​

Dálnice z Úsilného do Hodějovic by měla být hotová v roce 2022. Ve stejném roce měl být dokončen také úsek Hodějovice – Třebonín, který se začal stavět na konci března. Italská firma Salini Impregilo, ale na začátku září sdružení, které úsek staví, v podstatě opustila. Firmy změnily poměr podílů na zakázce. Salini Impregilo má nově 0,01 procenta a Doprastav 99,9 procenta.

Mluvčí ŘSD Jan Rýdl na začátku září ubezpečoval, že i přes tyto změny pokračují práce podle plánu. „Pro nás je důležité, že ve smlouvě je platný harmonogram, cena a milníky stavby, která v tuhle chvíli jede podle harmonogramu,“ řekl Rýdl.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Nové parkovací zóny začnou v Budějcích platit 1. prosince

úterý, 8. října 2019, 18:36

Nové parkovací zóny v Českých Budějovicích začnou platit od 1. prosince. Je to o měsíc později, než byl původně plánovaný termín....

Turné dopravní výchovy pro učitele základních škol

sobota, 5. října 2019, 17:12

V silničním provozu jsou děti velmi zranitelné. Vzdělání v oblasti bezpečnosti chybí jim, pedagogům i rodičům. Tým silniční...

V pondělí začne realizace druhé etapy parkovacích zón, ve vybraných...

čtvrtek, 3. října 2019, 15:38

Město by v pondělí mělo začít realizovat dopravní značení v rámci akce „Doprava v klidu – parkovací zóny II. etapa – oblast...

DOPRAVNÍ INFO: Omezení se mimo jiné týkají Českých Budějovic,...

čtvrtek, 3. října 2019, 14:11

V říjnu pokračuje na jihočeských komunikacích hned několik oprav, které odstartovaly v září. Jak dlouho potrvají? Více v článku

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.