Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

DOPRAVNÍ INFO: Omezení se mimo jiné týkají Českých Budějovic, Bohunic, Dačic nebo Jankova

 
čtvrtek, 3. října 2019, 14:11

V říjnu pokračuje na jihočeských komunikacích hned několik oprav, které odstartovaly v září. Jak dlouho potrvají? Více v článku

BLAŽEJOV

Kvůli probíhající modernizaci silnice III/1343 u obce Blažejov je ve směru od obce Otín úplně uzavřen dotčený úsek. Práce potrvají do 6. října. Silniční provoz včetně autobusů veřejné linkové dopravy je veden obousměrně po silnici II/164 a III/1347 z Otína přes Hospříz do Blažejova. Autobusové zastávky veřejné linkové dopravy nejsou dotčeny.

BOHUNICE

Do 20. prosince probíhá v obci Bohunice rekonstrukce mostu přes Dubský potok, která si vyžádala úplnou uzavírku silnice III. třídy č. 14213.

Vedení trasy objížďky: Objízdná trasa bude vedena přes obce Všechlapy - Předslavice – Marčovice – Kakovice.

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Až do 30. listopadu probíhá úplná uzavírka provozu pozemní komunikace v ulici A. Trägera v Českých Budějovicích a také na silnici III/10578 v Hrdějovicích, a to v úseku od ulice Roberta Bosche po ulici U Sokolovny v Hrdějovicích. Důvodem uzavření úseku je realizace akce nazvané „Chodník s místy pro přecházení, komunikace a veřejné osvětlení v ulici A. Trägera a v ulici k firmě Bosch“.

Objízdná trasa: Nemanická – Pražská tř. – Jubilejní v Českých Budějovicích – Nemanická – Školní v Hrdějovicích nebo Pražská tř. v Českých Budějovicích – Luční – Školní v Hrdějovicích 

DAČICE

Z důvodu rekonstrukce mostu ev.č. 40624-1 v Dačicích bude prodloužena úplná uzavírka silnice III/40624. Přechodná úprava provozu na uvedené pozemní komunikaci bude vyznačena dopravními značkami. Dopravní značení bude na silnicích II/151, II/406, II/407, III/40624 a na účelové komunikaci osazeno do 31. října 2019.

JANKOV

Do 15. listopadu probíhá úplná uzavírka pozemní komunikace III/14319a v obci Jankov. Důvodem je výstavba kanalizace. Po celou dobu úplné uzavírky je lokalita, včetně všech dotčených pozemních komunikací objízdných tras, řádně označena dopravním značením.

PRACHATICE

V rámci akce „ZTV Svatopetrská“ je v termínu od 12. října do 15. listopadu plánovaná částečná uzavírka silnice č. II/141 ulice Vodňanská v Prachaticích. V místě bude řádně označena.

Do 4. října se v Prachaticích koná přechodná úprava provozu na silnici č. II/141, silnici č. II/165 a silnici č. II/148. 

VOLFÍŘOV

Přechodná úprava provozu bude probíhat do 23. prosince na silnici III/1519 v obci Volfířov. Důvodem je rekonstrukce mostů ev.č. 1519-1 a 1519-2.

Začátek uzavírky je zhruba 30 metrů od domu čp. 80, konec je 150 metrů směrem k návsi obce Volfířov. 

Dotčené komunikace

- silnice II/408, III/1519, III/4083, III/40620 

- místní komunikace č. 1c v obci Dolní Němčice 

- místní komunikace v obci Volfířov

Přechodná úprava provozu na uvedené pozemní komunikaci bude vyznačena dopravními značkami.

ZÁHOŘÍ

Do úterý 8. října je v obci Záhoří povoleno zvláštní užívání pozemní komunikace s částečnou uzavírkou provozu na pozemní komunikaci v obci – silnice II. třídy č. 138. Důvodem omezení je výstavba kanalizace.

Napsal(a) Redakce | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Bydlíte v oblasti plánovaného rozšíření parkovacích zón na Pražském...

středa, 2. října 2019, 16:09

Od 1. prosince letošního roku začne účinnost nové etapy parkovacích zón v Českých Budějovicích, která má za cíl regulaci počtu...

Rekonstrukce na Dlouhé louce prodloužila zelenou, důvodem je navýšení...

středa, 2. října 2019, 13:37

Křižovatka na Dlouhé louce prošla rekonstrukcí. Kromě nového povrchu se řidiči dočkali i přidaného levého odbočovacího pruhu...

Opravy silnic a přejezdu omezují dopravu u Třeboně a Krumlova

úterý, 1. října 2019, 17:33

Dopravu v jižních Čechách komplikuje několik oprav. Silničáři opravují silnici I/34 u Třeboně a Dolní Lhoty na Jindřichohradecku,...

Krumlov upravuje parkování v zónách, cílem je uvolnit místa pro místní

pondělí, 30. září 2019, 18:27

Dopravní režim v zónách placeného stání v Českém Krumlově se na přelomu září a října v některých lokalitách mírně upravuje. Město...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.