Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Bydlíte v oblasti plánovaného rozšíření parkovacích zón na Pražském předměstí? Zažádejte si o parkovací oprávnění

 
středa, 2. října 2019, 16:09

Od 1. prosince letošního roku začne účinnost nové etapy parkovacích zón v Českých Budějovicích, která má za cíl regulaci počtu vozidel návštěvníků a zlepšení komfortu parkování místním občanům, firmám a institucím. Lidé a firmy, kterých se to týká, si budou moci podat žádost o parkovací oprávnění.

Nárok na jeho vydání vzniká fyzickým osobám s trvalým pobytem, právnickým či fyzickým osobám podnikajícím nebo vlastníkům nemovitostí v oblastech ohraničenými ulicemi Husova, Pražská, Strakonická a řekou Vltavou.

Žádost si budou moci podat od 16. října, a to buď elektronicky na webu www.parkovanicb.cz., nebo osobně na kontaktních místech v OC IGY – Pražská 1247/24 (samostatný vchod z Pekárenské ulice), DOC Mercury – Nádražní 1759, předprodejní kancelář Dopravního podniku města České Budějovice, a.s. a na Městském informačním centru v budově radnice na náměstí Přemysla Otakara II, vchod č. 2.

Vydávání parkovacích oprávnění pro rezidenty, abonenty a vlastníky nemovitostí bude zahájeno 1. listopadu. 

Napsal(a) Václav Votruba | PR text | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Rekonstrukce na Dlouhé louce prodloužila zelenou, důvodem je navýšení...

středa, 2. října 2019, 13:37

Křižovatka na Dlouhé louce prošla rekonstrukcí. Kromě nového povrchu se řidiči dočkali i přidaného levého odbočovacího pruhu...

Opravy silnic a přejezdu omezují dopravu u Třeboně a Krumlova

úterý, 1. října 2019, 17:33

Dopravu v jižních Čechách komplikuje několik oprav. Silničáři opravují silnici I/34 u Třeboně a Dolní Lhoty na Jindřichohradecku,...

Krumlov upravuje parkování v zónách, cílem je uvolnit místa pro místní

pondělí, 30. září 2019, 18:27

Dopravní režim v zónách placeného stání v Českém Krumlově se na přelomu září a října v některých lokalitách mírně upravuje. Město...

Zastávka Rožnov je dočasně zrušena, důvodem je rekonstrukce Lidické

sobota, 21. září 2019, 12:49

Zastávka Rožnov je od dnešního dne z obou směrů dočasně zrušena. V provozu by měla být zase od pondělního dne. Omezení platí pro...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.