Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Budějcích se začne opravovat jedna z nejvytíženějších křižovatek

 
pátek, 13. září 2019, 07:07

V Budějcích dnes začne oprava jedné z nejvytíženějších křižovatek ve městě, křížení ulic Na dlouhé louce a Husova třída. Je to hlavní tah po E55 na Rakousko. Opravy potrvají do října. Naplánované jsou na tři víkendy, kdy bude provoz omezen. Podle policie lze v době omezení provozu očekávat kolony. Křižovatkou denně projede podle dat z loňského roku přes 41.000 aut.

Povrch cest se musí vyfrézovat do hloubky 70 centimetrů, řekl již dříve ČTK krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Při opravě přibude druhý odbočovací pruh v ulici Na Dlouhé louce ve směru na Čtyři Dvory a ve směru od Českého Krumlova, čímž se by se měla zvýšit kapacita křižovatky.

Frézování křižovatky Na Dlouhé louce se o týden posouvá

čtvrtek, 5. září 2019, 12:10DopravaČeskobudějovicko
 

Nepříznivá předpověď počasí posouvá práce na křižovatce Na Dlouhé louce. Rozhodlo o tom dnes Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem celé akce.

 

„Oprava začne z pátku na sobotu v noci, křižovatka se zavře pro veřejnost ze sjezdů z Husovy a z Dlouhé louky po průjezdu posledním vozem MHD. Pak začnou práce naplno a potrvají do nedělní noci, aby pondělní průjezdy všech vozů byly zachovány," řekl náměstek pro dopravu Viktor Lavička. Ve stejném režimu budou dělníci pracovat další dva víkendy.

Kolony se podle policie budou tvořit po celé trase i ve městě. Frézovat se bude vždy přes noc, aby v ranních sobotních hodinách bylo vše připraveno k položení vrstev asfaltu.

Mánesovka se pro řidiče otevře už příští týden

čtvrtek, 12. září 2019, 09:11DopravaČeskobudějovicko
 

V Budějovcích skončí v noci na 20. září oprava jedné z hlavních dopravních tepen města - Mánesovy třídy. Proti plánům bude průjezdná zhruba o měsíc dřív. Silnice je součástí městského okruhu, po němž projede denně až 25 tisíc aut. Rekonstrukce...

 

V Českých Budějovicích je kvůli opravám od května neprůjezdná Mánesova třída, jedna z hlavních dopravních tepen města. Práce za víc než 60 milionů korun skončí 20. září, kdy bude ulice opět průjezdná. Mánesova třída je součástí okruhu, po kterém projede denně až 25 tisíc aut. Dopravu ve městě komplikuje i stavba bytů na Rudolfovské třídě, kde je provoz omezený.

Napsal(a) ČTK | Foto Yvetta Chmelová
 


 

Kam dál?

Mánesovka se pro řidiče otevře už příští týden

čtvrtek, 12. září 2019, 09:11

V Budějovcích skončí v noci na 20. září oprava jedné z hlavních dopravních tepen města - Mánesovy třídy. Proti plánům bude...

Silničáři zprovoznili dalších 50 metrů dálnice, dostavbu blokovala...

pondělí, 9. září 2019, 12:29

Ředitelství silnic a dálnic chce do konce letošního roku zprovoznit část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,6 kilometru. Původně...

Rekonstrukce Mánesovky by měla skončit o měsíc dřív

čtvrtek, 5. září 2019, 16:07

Rekonstrukce Mánesovy ulice, která začala 5. května, by měla skončit o měsíc dřív. Práce měly trvat do poloviny října. Zprávu...

Frézování křižovatky Na Dlouhé louce se o týden posouvá

čtvrtek, 5. září 2019, 12:10

Nepříznivá předpověď počasí posouvá práce na křižovatce Na Dlouhé louce. Rozhodlo o tom dnes Ředitelství silnic a dálnic, které...

 

Komentáře

Zipe Pezi

Fajn, mít opravenou křižovatku. A kdy kraj opraví veřejnou dopravu? Po Zimolových experimentech s jejím vytěsněním z území kraje! Aby jsme nemuseli ucpávat ČB a jiná Jihočeská města autem. Ne každý totiž rád následuje stádo a sobecky ostatním škodí svým autem.

pátek, 13. září 2019, 08:18
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.