Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mánesovka se pro řidiče otevře už příští týden

 
čtvrtek, 12. září 2019, 09:11

V Budějovcích skončí v noci na 20. září oprava jedné z hlavních dopravních tepen města - Mánesovy třídy. Proti plánům bude průjezdná zhruba o měsíc dřív. Silnice je součástí městského okruhu, po němž projede denně až 25 tisíc aut. Rekonstrukce byla společnou investicí města a Jihočeského kraje. Náklady města, jež opravilo vodovody a kanalizaci, přesáhly 50 milionů korun, kraj přispěl 12 miliony na odfrézování asfaltu či světelnou signalizaci.

Rekonstrukce byla nezbytná kvůli havarijnímu stavu vodovodů a kanalizace. Začala 5. května, očekávalo se, že potrvá do poloviny října.

„Bylo dobré počasí a práce postupovaly rychleji, než se čekalo. Nebyl žádný zásadní moment, který by stavbu zdržel,“ řekl náměstek primátora Viktor Lavička. Práce budou po zprůjezdnění silnice pokračovat na zastávkách MHD na Novohradské a Vrchlického nábřeží. Podle stavbyvedoucího Víta Sirotka z firmy Swietelsky stavební nepřišla kvůli opravám vážnější stížnost.

Dopravu ve městě od tohoto víkendu omezí oprava křižovatky na Dlouhé louce, na hlavním tahu na Rakousko. Práce jsou naplánované na tři víkendy.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Silničáři zprovoznili dalších 50 metrů dálnice, dostavbu blokovala...

pondělí, 9. září 2019, 12:29

Ředitelství silnic a dálnic chce do konce letošního roku zprovoznit část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,6 kilometru. Původně...

Rekonstrukce Mánesovky by měla skončit o měsíc dřív

čtvrtek, 5. září 2019, 16:07

Rekonstrukce Mánesovy ulice, která začala 5. května, by měla skončit o měsíc dřív. Práce měly trvat do poloviny října. Zprávu...

Frézování křižovatky Na Dlouhé louce se o týden posouvá

čtvrtek, 5. září 2019, 12:10

Nepříznivá předpověď počasí posouvá práce na křižovatce Na Dlouhé louce. Rozhodlo o tom dnes Ředitelství silnic a dálnic, které...

Rekonstrukce křižovatky Na Dlouhé louce se kvapem blíží, očekávají se...

středa, 4. září 2019, 11:23

Už tuto sobotu začne rekonstrukce křižovatky Na Dlouhé louce a Husova. Tři víkendy po sobě bude tento úsek uzavřen. V týdnu pak...

 

Komentáře

Zipe Pezi

Ptám se, CO kraj udělá, aby aut zahlcujících město ubylo? Co udělá pro ty, kteří nechtějí z různých příčin - hloupého parkování, front, nebo jen pro pocit, že něco vykonali pro zlepšení životního prostředí, jezdit do měst auty? Zruší další vlaky, případně rozbije zbylé návaznosti vlak/bus? Vůči obyvatelům kolem Prahy je erár vstřícnější mnohem více, nežli zdejší nafrnění mocipáni, po Zimolovi, jakoby stále pracovali pro něho! Letiště, ani slavná, módně protěžovaná D3 tomuto vůbec, ale opravdu vůbec nepomohou! Proč to co kolem Plzně, Prahy, Brna, Ostravy, Olomouce berou za samozřejmost (integraci veřejné dopravy) nelze provést na Jihu? Proč musí být jihočeský venkovan za zaostalého, oproti jmenovaným? Přihlásí se někdo z politického vedení kraje k zodpovědnosti za doslova hloupé plánování veřejné dopravy? Nebo budou opět dělat jako že nic a vše co minulí gubernátoři prosadili je dobře?

čtvrtek, 12. září 2019, 10:29
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.