Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce křižovatky Na Dlouhé louce se kvapem blíží, očekávají se kolony

 
středa, 4. září 2019, 11:23

Už tuto sobotu začne rekonstrukce křižovatky Na Dlouhé louce a Husova. Tři víkendy po sobě bude tento úsek uzavřen. V týdnu pak bude v křižovatce obnoven silniční provoz s drobným omezením. Na trase i po městě se dají očekávat kolony. Už dnes od 9 do jedné hodiny odpoledne došlo k vypnutí světel. Provoz je v místě řízen policií.

V pátek budou v křižovatce umístěny přenosné dopravní značky a nebude umožněn vjezd z ulice Na Dlouhé louce do ulice Husova – přes Dlouhý most a na druhou stranu k Výstavišti. Omezení jízdy bude v celém rozsahu pro veškerý provoz a to jak od centra, tak i na městskou část Čtyři Dvory.

Od soboty začne rekonstrukce podloží a povrchu. „V pracovní době, mimo víkendy, bude na křižovatce obnoven silniční provoz s drobným omezením. V době uzavírek bude provoz řízen přechodným světelným dopravním značením, proto doporučujeme se lokalitě zcela vyhnout,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura.

Rekonstrukce se provádí z důvodu stavebně technického stavu komunikace a dojde k doplnění druhého odbočovacího jízdního pruhu v ulici na Dlouhé louce – ve směru na Čtyři Dvory, ve směru od Českého Krumlova. Navýší se tím tak kapacita dané křižovatky, úpravou jízdních pruhů silnice I/3 směru Praha – České Budějovice – Český Krumlov či Kaplice – Dolní Dvořiště.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Město chce Na Dlouhé louce jednopodlažní záchytné parkoviště. Kdy...

středa, 4. září 2019, 06:59

Na Dlouhé louce u kruhového objezdu u Kauflandu by mělo vzniknout jednopodlažní záchytné parkoviště. Zaparkovat by zde v...

Sdružení firem stavících D3 u Hodějovic opustila italská firma

úterý, 3. září 2019, 09:13

Italská firma Salini Impregilo z italsko-slovenského sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav, které staví část dálnice D3...

V pátek začne rekonstrukce křižovatky na Dlouhé louce, dopravu bude...

pondělí, 2. září 2019, 09:28

Během tohoto týdne začnou přípravné práce na křižovatce Dlouhá louka a Husova za Dlouhým mostem. Práce předcházejí frézování...

Mladí řidiči ročně zaviní přes 10 tisíc nehod, mají vyšší závažnost

neděle, 1. září 2019, 14:51

Mladí řidiči ve věku do 25 let každoročně zaviní přes 10 tisíc dopravních nehod. Často jde navíc o nehody s vyšší závažností než...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.