Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město chce Na Dlouhé louce jednopodlažní záchytné parkoviště. Kdy bude stát se zatím neví

 
středa, 4. září 2019, 06:59

Na Dlouhé louce u kruhového objezdu u Kauflandu by mělo vzniknout jednopodlažní záchytné parkoviště. Zaparkovat by zde v budoucnosti mohlo až 20 kamionů a 150 osobních aut. Kdy by se mohlo parkoviště stavět ale zatím není jasné, město teprve bude vypisovat veřejnou zakázku.

Jednopatrový parkovací dům by měl podle studie vzniknout u kruhového objezdu u Kauflandu. Nabídnout by měl stání až dvaceti kamionům a 150 osobním automobilům. „V prvním patře by měla parkovat osobní auta a v přízemí by měly být autobusy, které dnes stojí u všesportovní haly. Autobusy by tam najížděly přímo z ulice Na Dlouhé louce a auta by jela od výstaviště přes kruhový objezd,“ popsal náměstek pro dopravu Viktor Lavička.

Zmiňovaný „kruháč“ by zároveň čekalo rozšíření. V místě se totiž očekává nárůst dopravy. „Je to jednoduchý kruhový objezd z city bloků a vzhledem k mohutné zástavbě Na Zlaté stoce se dá očekávat, že ta doprava tam bude vyšší, proto je nutné ten objezd zkapacitnit,“ uvedl Lavička.

Výstavba domů Na Zlaté stoce? Kritická dopravní situace a selhání města, tvrdí lidé

pondělí, 8. července 2019, 06:58SpolečnostČeskobudějovickoKauzy & Témata
 

Klidné a tiché bydlení nedaleko lesoparku Stromovka. To slibují nově budované bytové domy Na Zlaté stoce. Lukrativní lokalita pro bydlení má ale jednu černou šmouhu. Podle některých lidí není dostatečně vyřešená dopravní situace a celkové...

 

Kdy by se mohl začít parkovací dům stavět ale není podle Lavičky jasné. „Já si teď netroufám říkat žádné termíny. Pro nás je teď rychlejší postavit parkovací dům vedle všesportovní haly, protože je na pozemcích města. Každopádně projekt bychom chtěli mít hotový někdy v příštím roce,“ dodal.

Rozšířené záchytné parkoviště začne fungovat od pondělí

sobota, 17. srpna 2019, 16:14DopravaSpolečnostČeskobudějovicko
 

Už v pondělí 19. srpna budou moct řidiči zaparkovat na rozšířeném záchytném parkovišti v Jírovcově ulici. Ke stávajícím místům přibylo přes 250 míst. Rozšíření vyšlo město na více než 40 milionů korun.

 

Na začátku srpna České Budějovice zprovoznily novou část záchytného parkoviště v Jírovcově ulici. Vejde se tam nyní okolo 440 vozů. Jde zatím prakticky o jediné klasické záchytné parkoviště ve městě.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Sdružení firem stavících D3 u Hodějovic opustila italská firma

úterý, 3. září 2019, 09:13

Italská firma Salini Impregilo z italsko-slovenského sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav, které staví část dálnice D3...

V pátek začne rekonstrukce křižovatky na Dlouhé louce, dopravu bude...

pondělí, 2. září 2019, 09:28

Během tohoto týdne začnou přípravné práce na křižovatce Dlouhá louka a Husova za Dlouhým mostem. Práce předcházejí frézování...

Mladí řidiči ročně zaviní přes 10 tisíc nehod, mají vyšší závažnost

neděle, 1. září 2019, 14:51

Mladí řidiči ve věku do 25 let každoročně zaviní přes 10 tisíc dopravních nehod. Často jde navíc o nehody s vyšší závažností než...

Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou

sobota, 31. srpna 2019, 18:49

Společný projekt Týmu silniční bezpečnosti a jejího hlavního partnera Horské služby ČR „Na kole jen s přilbou“ vstoupil letos do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.