Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policejní akce „X“ odhalila přes padesát přestupků. Kontroly probíhaly u autobusů a náklaďáků

 
úterý, 30. července 2019, 14:37

Dopravní policisté za sebou mají akci, při které se zaměřili na kontroly nákladních aut a autobusů. Ta proběhla během uplynulého víkendu. Celkem bylo zkontrolováno 134 specifikovaných typů aut. Hlídky zjistily 51 přestupků.

Celorepubliková dopravně bezpečnostní akce probíhala v rámci mezinárodní spolupráce k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu s cílem snížení dopravní nehodovosti v důsledku nedodržování omezení jízd některých vozidel, doby řízení, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku u řidičů nákladních vozidel a autobusů.

Do akce se zapojila více jak 30 dopravních policistů. Během dvou dnů bylo zastaveno 134 náklaďáků a autobusů. Hlídky zjistily 51 přestupků. „Většina z nich byla vyřešena na místě uložení příkazu, jen ve dvou případech jsme prohřešky oznámila na místně příslušné obci s rozšířenou působností,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura.

Nejčastějším přestupkem, jako klasicky, zaznamenali policisté porušení nejvyšší povolené rychlosti v jízdě a to v 24 případech. V jednom případě sedl řidič za volant pod vlivem alkoholu. Dva řidiči se nepřipoutali bezpečnostním pásem. Jen ve třech případech zjistili policisté nevyhovující technický stav a na dálnici D3 a D4 si tři řidiči nevylepili povinnou dálniční známku.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Přes Budějce projede v noci nadměrný náklad

pondělí, 29. července 2019, 08:46

Přes Jihočeský kraj v noci projede nadměrný náklad. Jedná se o dvě soupravy, které pojedou z Prachatic směrem na Dolní Dvořiště....

DOPRAVNÍ INFO: Práce na silnicích na Prachaticku dočasně zruší...

pátek, 26. července 2019, 08:37

Aktuální dopravní info nás tentokrát zavádí na Prachaticko, kde musí řidiči i cestující autobusem počítat s omezením.

Dálnice směrem na jih čeká kvůli rekreantům největší nápor roku

pátek, 26. července 2019, 07:07

Dálnice vedoucí ze střední Evropy do Středomoří čeká kvůli statisícům rekreantů mířícím na dovolenou o tomto víkendu největší...

DOPRAVNÍ INFO: Blíží se nová omezení provozu na jihočeských...

čtvrtek, 25. července 2019, 18:06

Opravuje se i přes léto, proto řidiči musejí počítat s různými omezeními. Pojďme se na ně mrknout.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.