Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Konec dlouhým kolonám? Kruháč v Litvínovicích čeká přestavba

 
úterý, 30. července 2019, 15:02

Kruhový objezd v Litvínovicích je trnem v oknu nejednomu řidiči. Dobrou zprávou tak může být, že ho čeká přestavba. Tu bude za dva a půl milionu korun provádět Ředitelství silnic a dálnic. Práce by neměly nijak výrazně omezit dopravu.

„Ten kruháč je tady šílený, jezdím pracovat za Budějce a pokaždé jsou tady kolony. Ráno, odpoledne, večer. Pokud se to bude přestavovat, tak je to jedině dobře,“ popsal situaci Martin Lukáč.

Hlavním důvodem přestavby je právě plynulejší průjezd křižovatkou. „Při nájezdu do okružní křižovatky od jihu se počítá s tím, že bude obnoven levý jízdní pruh, který bude od toho pravého fyzicky oddělen plastovými pružnými sloupky tzv. balisetami. Z levého jízdního pruhu bude možné odbočit do Litvínovic, případně pokračovat rovně ve směru do Českých Budějovic. Nově upravený pravý samostatný pruh a takzvaný bypass okružní křižovatky umožní jízdu pouze rovně ve směru do Českých Budějovic,“ popsal část úprav vedoucí provozního úseku ŘSD Tomáš Voráček.

Upraven by měl být i nájezdový poloměr na okružní křižovatku. „Úprava bude provedena tak, aby byl umožněn komfortní průjezd těžkým nákladním vozidlům a autobusům,“ dodal Voráček.

Pracovat se bude za úplného provozu

Stavba by neměla podle Voráčka nijak výrazně omezit dopravu. „Stavební úpravy by měly probíhat za úplného provozu, omezením rychlosti na 30 kilometrů za hodinu, pouze při úpravě středového prstence bude řízen provoz kyvadlově a tyto práce se budou provádět o víkendu, kdy jsou menší intenzity provozu,“ uzavřel.

Kdy by se mělo začít na přestavbě pracovat zatím ŘSD neuvedlo. Předpokládané náklady jsou dva a půl milionu korun.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Policejní akce „X“ odhalila přes padesát přestupků. Kontroly...

úterý, 30. července 2019, 14:37

Dopravní policisté za sebou mají akci, při které se zaměřili na kontroly nákladních aut a autobusů. Ta proběhla během uplynulého...

Přes Budějce projede v noci nadměrný náklad

pondělí, 29. července 2019, 08:46

Přes Jihočeský kraj v noci projede nadměrný náklad. Jedná se o dvě soupravy, které pojedou z Prachatic směrem na Dolní Dvořiště....

DOPRAVNÍ INFO: Práce na silnicích na Prachaticku dočasně zruší...

pátek, 26. července 2019, 08:37

Aktuální dopravní info nás tentokrát zavádí na Prachaticko, kde musí řidiči i cestující autobusem počítat s omezením.

Dálnice směrem na jih čeká kvůli rekreantům největší nápor roku

pátek, 26. července 2019, 07:07

Dálnice vedoucí ze střední Evropy do Středomoří čeká kvůli statisícům rekreantů mířícím na dovolenou o tomto víkendu největší...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.