Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přes most u pivovaru v Českém Krumlově neprojedou těžší auta

 
neděle, 21. července 2019, 08:22

Přes provizorní most u pivovaru v Českém Krumlově kvůli zhoršení jeho stavu dočasně neprojedou těžší auta. Důvodem omezení nosnosti je pokles středového pilíře mostu. Město o prázdninách nechá zpracovat projekt k zabezpečení pilíře, nebo stavbě nového.

Město kvůli zhoršení stavu snížilo nosnost mostu na tři tuny, respektive osm tun při zatížení jedním vozidlem. Řidiči těžších aut mohou podle radnice využít náhradní trasu po ulici Latrán a Budějovickou branou. Tam si ale musejí dát pozor na omezení 2,5 metru na šířku a 3,5 metru na výšku a také na omezený prostor u odbočky do Pivovarské ulice.

Pokles středového pilíře mostu má podle města vliv na pevnost celé konstrukce. Po zpracování projektové dokumentace chce proto radnice co nejdříve udělat potřebné opravy, které budou nejspíš stát stovky tisíc korun. „Prověřujeme i operativní řešení, jak most rychle zabezpečit a zprůjezdnit i pro těžší vozidla. Nicméně v tuto chvíli nemáme jinou možnost než se řídit pokyny stanovenými ve zprávě o prohlídce mostu," uvedl starosta Dalibor Carda (SNK-Město pro všechny).

Provizorní most stojí na daném místě přes Vltavu už od povodní v roce 2002. Zhruba před dvěma lety ho radnice koupila za osm milionů korun od Správy státních hmotných rezerv, protože na nový most neměl Český Krumlov peníze. „Most je pro nás strategicky důležitý. Je to jediný možný přístup pro těžká vozidla pro vjezd do historického jádra města, protože všechny ostatní příjezdy jsou buď v opačném směru, nebo tak úzké, že se tam nedostanou požární vozidla ani svozová vozidla pro odpadovou techniku. Most je naprosto nepostradatelný," řekl tehdy starosta Carda.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Obce žádají vládu, aby na silnicích I. tříd nezaváděla mýto

sobota, 20. července 2019, 09:33

Svaz měst a obcí Jihočeského kraje odmítá mýto na 900 km silnic I. třídy. Starostka Cehnic na Strakonicku Helena Sosnová...

Babiš: Celá D3 by měla být hotová do roku 2028

pátek, 19. července 2019, 07:07

Dálnice D3 z Mezna k hranicím s Rakouskem by měla být hotová v roce 2024. Celá D3 z Prahy k hranicím bude hotová do roku 2028,...

Město konečně vybuduje u Bosche nový chodník. Na akci sehnalo dotaci

čtvrtek, 18. července 2019, 07:01

Konečně se lidé v budějcké ulici A. Trägera dočkají nového chodníku, přechodu pro chodce a veřejného osvětlení. Lokalita u firmy...

Firmy, které staví část dálnice D3 u Hodějovic, mají zpoždění

středa, 17. července 2019, 14:06

Italsko-slovenské sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav, které staví za sedm miliard korun část dálnice D3 Hodějovice...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.