Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava křižovatky u výstaviště se přesouvá. Pozdější termín by neměl komplikovat dopravu

 
středa, 26. června 2019, 23:24

Oprava frekventované českobudějovické křižovatky mezi třídami Na Dlouhé louce a Husova se přesouvá z července na září. Pozdější termín by neměl tolik komplikovat dopravu. Křižovatka je na tranzitní cestě vedoucí k hranicím s Rakouskem. Zástupci města se dnes na posunu termínu rekonstrukce domluvili s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD).

„Řekli jsme si se zástupci ŘSD, že je několik důvodů, proč opravu posunout," uvedl náměstek primátora Viktor Lavička. Rekonstrukce původně měla začít 6. července. Práce by dopravu na křižovatce omezovaly jen o víkendech. Přesto se vedení města obávalo, zda by s ohledem na fakt, že křižovatku využívají z velké části turisté jako tranzit do jižních zemí, nevznikaly v místě kolony.

„O prázdninách tudy skutečně projíždí velké množství aut. Stačila by jedna nehoda a mohlo by to způsobit kolaps dopravy," uvedl Lavička. Po dohodě s ŘSD začne oprava křižovatky 14. září. Práce se opět budou týkat jen víkendů. „A ten provoz v září už bude výrazně nižší," řekl náměstek.

Z pohledu města bude podle něj nejdůležitější zajistit, aby se MHD dostala z centra na sídliště Máj. „Pro městskou hromadnou dopravu musíme najít na inkriminované tři víkendy objízdné trasy," řekl. Úprava křižovatky mimo jiné zajistí, že z třídy Na Dlouhé louce budou dva odbočovací pruhy na sídliště na Máj místo současného jednoho.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Na Dlouhé louce přibude jeden jízdní pruh. Křižovatka bude několik...

středa, 26. června 2019, 07:15

Od července čekají řidiče další nemalé komplikace v dopravě. Tentokrát ale jen o víkendech. Opravovat se bude frekventovaná...

Dálnice z Bošilce do Ševětína je otevřená. ŘSD zprovoznilo dalších...

pondělí, 24. června 2019, 17:48

Dálnice D3 se dnes rozrostla o dalších osm kilometrů. Po více než třech letech dnes Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo úsek...

Pořídit si auto podle svých představ nebylo nikdy jednodušší a...

pondělí, 24. června 2019, 13:31

O klasické pořizování automobilu je stále menší zájem. V kurzu jsou operativní leasingy, které ovšem zájemcům určují řadu...

Jihočeské cyklobusy vyjely 22. června

pondělí, 24. června 2019, 12:03

Po vzájemné dohodě Jihočeského kraje a společnosti GW BUS byl opět zahájen provoz oblíbeného cykloturistického projektu...

 

Komentáře

Jan Richter

Ůplně zbytečné zastávky

sobota, 29. června 2019, 10:02
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.