Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeské cyklobusy vyjely 22. června

 
pondělí, 24. června 2019, 12:03

Po vzájemné dohodě Jihočeského kraje a společnosti GW BUS byl opět zahájen provoz oblíbeného cykloturistického projektu CYKLOTRANS pro sezónu 2019.

V sobotu 22. června vyjely opět po roce na své pravidelné trasy cyklobusy, díky kterým se cyklisté i pěší turisté bez aut a dlouhých přejezdů dostanou do nejatraktivnějších míst Jihočeského kraje. Od června na čtyřech, o hlavních prázdninách na šesti speciálně vybraných autobusových linkách nasadil jihočeský dopravce GW BUS autobusy s cyklovleky. Kvilda, Lipensko, Novohradské hory, Třeboňsko, Česká Kanada. To jsou jen některé z cílových zastávek CYKLOTRANSU. Tento dopravní systém patří mezi klíčové prvky turistické infrastruktury na jihu České republiky. Projekt spolehlivě funguje už sedmnáct let a zvykly si na něj desítky tisíc cestujících, kteří přijíždějí na jih Čech za pěší i cykloturistikou.

Systém těchto linek poskytuje svobodnou volbu cestování. Můžete se z konečné stanice vrátit domů po vlastní ose nebo relaxovat v nedotčené přírodě a využít večerních spojů. Nemusíte se vracet ke svému zaparkovanému autu a můžete tak strávit příjemné dny pouze na kole.

Podrobnosti o provozu cyklobusů včetně jízdního řádu jednotlivých linek jsou k dispozici v informačních centrech a na webových stránkách www.cyklotrans.cz .

Trasy cyklobusů autobusů budou v roce 2019 následující:

Linky v pracovní dny – pouze od 1.7 do 30.8.

  • České Budějovice – Prachatice – Volary – Kvilda (šedá linka)
  • České Budějovice – Český Krumlov – Lipno n.Vlt. – Horní Planá (vltavská linka)

Linky v sobotu od 22.6. do 14.9., V neděli a státem uznaný svátek od 30.6. do 1.9.

  • -          České Budějovice – Prachatice – Vimperk – Kvilda (modrá linka)
  • -          České Budějovice – Český Krumlov –Horní Planá – Volary – Kvilda (červená linka)
  • -          České Budějovice – Český Krumlov – Lipno n.Vlt. – Horní Planá (vltavská linka)
  • -          České Budějovice – Třeboň – J.Hradec – Slavonice  (zelená linka)
  • -          České Budějovice-Trhové Sviny – Nové Hrady – Horní Stropnice – Hojná Voda.  (Novohradská linka)

Největší zájem je o trasy na Lipno n.Vlt. a Vyšší Brod (Vltavská) a dále o zelenou linku do oblasti České Kanady a o linku na Kvildu přes Prachatice a Vimperk. Nejvyužívanější spoje jsou sobotní ve směru z Českých Budějovic.

Pro zajištění spojů dopravního systému  CYKLOTRANS jsou využívány standardní autobusy s obsaditelností 41 cestujících v soupravě s cyklovozíkem na 25 jízdních kol.

K přepravě jsou přijímána všechna jízdní kola, ze kterých musí být odstraněny před nakládkou všechny odnímatelné součásti (brašny, atd. …) a cena jízdního kola je max. 30 tisíc korun. Elektrokola jsou přepravována pouze pokud lze snadno demontovat baterie,  nebo pokud její uložení je vhodné pro přepravu na cyklovozíku.

Přeprava jízdního kola je uskutečňována na cyklovozíku, který je určen k přepravě jízdních kol. Manipulaci při nakládce a vykládce v zastávkách linky zajišťuje průvodce cyklobusu (nakladač).

Jízdné pro osoby se na výše uvedených linkách řídí kilometrickým tarifem, tj. vzdáleností dle jízdního řádu mezi nástupní a výstupní zastávkou. Jízdní kolo je přepravováno za 30 Kč bez ohledu na přepravovanou vzdálenost. Pokud se cestující prokáže ranní jízdenkou, nebo jízdenkou z předchozího dne, z jakéhokoli spoje linek  CYKLOTRANS, má přepravu jízdního kola zdarma.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozní osm kilometrů D3 z Bošilce...

pondělí, 24. června 2019, 06:52

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zprovozní osmikilometrovou část dálnice D3 z Bošilece do Ševětína na Českobudějovicku....

VIDEO: Centrum dopravního výzkumu chce zveřejňovat záběry nehod

sobota, 22. června 2019, 15:53

Centrum dopravního výzkumu (CDV) plánuje zveřejňovat realistická videa tragických dopravních nehod. Jde o kombinaci simulace a...

Radní Švec: Během modernizace Lidické třídy nebude nutná úplná...

středa, 19. června 2019, 10:48

Kompletní modernizace se dočká poslední část Lidické třídy v Českých Budějovicích. Na řadu přijde téměř dvoukilometrový úsek od...

Hlavní tah na Jindřichův Hradec je uzavřen. Důvodem je propadlá...

úterý, 18. června 2019, 18:39

Řidiči, kteří pojedou od Třeboně směrem na Jindřichův Hradec a opačně, musejí aktuálně počítat s dopravními komplikacemi. Důvodem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.