Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na konci června se otevře další část dálnice D3. Úsek z Bošilce do Ševětína vyšel na 1,25 miliardy

 
pondělí, 10. června 2019, 16:30

Dálnice D3 se na konci června zase o kousek rozroste. Ředitelství silnic a dálnic zprovozní na konci května úsek Bošilec – Ševětín, jehož stavba byla slavnostně zahájena na konci září 2015. Více než osm kilometrů dálnice vyšlo na 1,25 miliardy korun.

Slavnostní zahájení stavby osmikilometrového úseku proběhlo na konci září 2015. Samotné stavební práce byly spuštěny až v únoru 2016. Úsek, navazující na již hotovou část Veselí nad Lužnicí – Bošilec, vyšel na 1,25 miliardy korun bez DPH. Jeho zprovoznění je naplánováno na 24. června. Zúčastnit by se ho měl nový ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Stavbaři ale z úseku po jeho oficiálním otevření jen tak nezmizí. Pracovat by se mělo ještě pod dálničními mosty a také na přeložkách místních potoků. „Jedná se o práce, které nejsou potřebné pro uvedení dálnice do provozu,“ uvedl pro Českou televizi mluvčí stavební firmy Metrostav Vojtěch Kostiha. Vše by podle něj mělo být hotové do února příštího roku.

Osmikilometrový úsek obsahuje čtyři protihlukové stěny, osm různých mostů a jeden podchod pro pěší. Stavba končí na 117 kilometru napojením na stávající silnici I/3 před Ševětínem, kde navazuje další připravovaná stavba.

ČTĚTE TAKÉ: Ředitelství silnic a dálnic může dostavět D3 u Ševětína, soud zamítl žalobu

Stavba obchvatu jde podle plánu

Na jaře začalo ŘSD stavět obchvat Českých Budějovic, který bude součástí D3 a hotový má být v září 2022. Tvoří ho část Hodějovice-Třebonín dlouhá 12,5 kilometru, kde jsou náklady sedm miliard korun, a 7,2 kilometru dlouhý úsek Úsilné-Staré Hodějovice za 5,28 miliardy Kč. „Teď tam byl kontrolní den a ve skluzu firmy nejsou," řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Jihočeská část dálnice D3 by měla být k hranicím s Rakouskem podle ŘSD hotová do roku 2024. Ve stejném roce by se měla začít stavět D3 ve středních Čechách. Dálnice má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi, kde se napojí na rakouskou rychlostní silnici S10. Z celkových 170 kilometrů je jich v provozu asi 50.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Budějcké výstaviště chce nový vstup i parkoviště pro osm set aut

pondělí, 10. června 2019, 13:51

Výstaviště České Budějovice chce do osmi let vybudovat nový vstup i vjezd, některé pavilony opravit, jiné zbourat a postavit...

Kruháč na Okružní se dočká úprav, dojde k rozšíření silnice

středa, 5. června 2019, 17:00

Kruháč na Okružní, který je místem častých dopravních nehod, se dočká úprav. Podle Jana Kudrleho není kruhový objezd nebezpečný....

O sdílení aut mají Budějčáci zájem. GoDrive má na kontě už tisíc...

středa, 5. června 2019, 10:03

Carsharing aneb sdílení aut se ještě dnes může některým lidem zdát jako fikce, avšak jedná se o realitu, která prudce roste na...

Na opravy silnic druhých a třetích tříd Jihočeského kraje poputuje...

středa, 5. června 2019, 08:51

Jihočeský kraj společně se Správou a údržbou silnic investuje letos do oprav silnic více než 213 milionů korun. Oprav se dočkají...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.