Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kruháč na Okružní se dočká úprav, dojde k rozšíření silnice

 
středa, 5. června 2019, 17:00

Kruháč na Okružní, který je místem častých dopravních nehod, se dočká úprav. Podle Jana Kudrleho není kruhový objezd nebezpečný. Problém je v tom, že řidiči na okružních křižovatkách neumějí jezdit. Dojde proto k rozšíření silnice do dělícího trojúhelníku a na výjezdu na silnice I/34 dojde ke zrušení středního dělícího pásu včetně veřejného osvětlení.

Směrem od Lišova projede denně i 40 tisíc vozidel a podle dopravních odborníků je přetížený. „Nejnebezpečnější manévr je přejetí z levého jízdního pruhu, toho vnitřního do pravého jízdního pruhu za účelem následného vyjetí z kruhového objezdu," řekl jihočeský koordinátor BESIPu Václav Kovář.

Problém je podle ŘSD v řidičích, kteří neumějí na okružních křižovatkách jezdit. „Nemyslím si, že okružní křižovatka je v současné době nebezpečná, ale řidiči bohužel na okružních křižovatkách neumí jezdit. Impulsem bylo zrychlit pohyb dopravních prostředků v prostoru kruhového obejzdu a tím zajistit rychlejší pohyb vozidel,“ uvedl vedoucí oddělení přípravy českobudějovické pobočky ŘSD Jan Kudrle.

Na křižovatce dojde hned k několika úpravám. „Dojde k doplnění bypassu ve směru od Rudolfovské ulice na silnici I/34 do Lišova pro samostatný pohyb vozidel mimo kruháč (nemusí se dávat přednost vozidlům pohybující se v prostoru křižovatky). V prostoru vjezdu do kruhového objezdu dojde k rozšíření silnice do dělícího trojúhelníku a na výjezdu na silnici I/34 dojde ke zrušení středního dělícího pásu včetně veřejného osvětlení,“ dodal Kudrle.

Řidiči by se změn mohli dočkat v červnu příštího roku. Náklady vyjdou na zhruba 17 milionů korun. V tuto chvíli se čeká na vydání stavebního povolení. Po jeho získání bude vypsané výběrové řízení. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Redakce
 


 

Kam dál?

O sdílení aut mají Budějčáci zájem. GoDrive má na kontě už tisíc...

středa, 5. června 2019, 10:03

Carsharing aneb sdílení aut se ještě dnes může některým lidem zdát jako fikce, avšak jedná se o realitu, která prudce roste na...

Na opravy silnic druhých a třetích tříd Jihočeského kraje poputuje...

středa, 5. června 2019, 08:51

Jihočeský kraj společně se Správou a údržbou silnic investuje letos do oprav silnic více než 213 milionů korun. Oprav se dočkají...

Rekonstrukce Mánesovky jde do druhé etapy. Uzavřela další úsek...

úterý, 4. června 2019, 10:02

Od začátku týdne se přesunula rekonstrukce Mánesovky do druhé etapy. Nově je ulice úplně uzavřena v úseku Čechovy a Novohradské....

Budějcemi se proženou běžci. Řidiči musejí počítat s omezením

středa, 29. května 2019, 10:38

Už poosmé se v sobotu 1. června rozběhne tři tisíce šest set závodníků ze všech koutů republiky i ze světa budějckými ulicemi,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.