Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kruháč na Okružní se dočká úprav, dojde k rozšíření silnice

 
středa, 5. června 2019, 17:00

Kruháč na Okružní, který je místem častých dopravních nehod, se dočká úprav. Podle Jana Kudrleho není kruhový objezd nebezpečný. Problém je v tom, že řidiči na okružních křižovatkách neumějí jezdit. Dojde proto k rozšíření silnice do dělícího trojúhelníku a na výjezdu na silnice I/34 dojde ke zrušení středního dělícího pásu včetně veřejného osvětlení.

Směrem od Lišova projede denně i 40 tisíc vozidel a podle dopravních odborníků je přetížený. „Nejnebezpečnější manévr je přejetí z levého jízdního pruhu, toho vnitřního do pravého jízdního pruhu za účelem následného vyjetí z kruhového objezdu," řekl jihočeský koordinátor BESIPu Václav Kovář.

Problém je podle ŘSD v řidičích, kteří neumějí na okružních křižovatkách jezdit. „Nemyslím si, že okružní křižovatka je v současné době nebezpečná, ale řidiči bohužel na okružních křižovatkách neumí jezdit. Impulsem bylo zrychlit pohyb dopravních prostředků v prostoru kruhového obejzdu a tím zajistit rychlejší pohyb vozidel,“ uvedl vedoucí oddělení přípravy českobudějovické pobočky ŘSD Jan Kudrle.

Na křižovatce dojde hned k několika úpravám. „Dojde k doplnění bypassu ve směru od Rudolfovské ulice na silnici I/34 do Lišova pro samostatný pohyb vozidel mimo kruháč (nemusí se dávat přednost vozidlům pohybující se v prostoru křižovatky). V prostoru vjezdu do kruhového objezdu dojde k rozšíření silnice do dělícího trojúhelníku a na výjezdu na silnici I/34 dojde ke zrušení středního dělícího pásu včetně veřejného osvětlení,“ dodal Kudrle.

Řidiči by se změn mohli dočkat v červnu příštího roku. Náklady vyjdou na zhruba 17 milionů korun. V tuto chvíli se čeká na vydání stavebního povolení. Po jeho získání bude vypsané výběrové řízení. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Redakce
 


 

Kam dál?

O sdílení aut mají Budějčáci zájem. GoDrive má na kontě už tisíc...

středa, 5. června 2019, 10:03

Carsharing aneb sdílení aut se ještě dnes může některým lidem zdát jako fikce, avšak jedná se o realitu, která prudce roste na...

Na opravy silnic druhých a třetích tříd Jihočeského kraje poputuje...

středa, 5. června 2019, 08:51

Jihočeský kraj společně se Správou a údržbou silnic investuje letos do oprav silnic více než 213 milionů korun. Oprav se dočkají...

Rekonstrukce Mánesovky jde do druhé etapy. Uzavřela další úsek...

úterý, 4. června 2019, 10:02

Od začátku týdne se přesunula rekonstrukce Mánesovky do druhé etapy. Nově je ulice úplně uzavřena v úseku Čechovy a Novohradské....

Budějcemi se proženou běžci. Řidiči musejí počítat s omezením

středa, 29. května 2019, 10:38

Už poosmé se v sobotu 1. června rozběhne tři tisíce šest set závodníků ze všech koutů republiky i ze světa budějckými ulicemi,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.