Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Správa železniční dopravní cesty postaví v Písku novou zastávku, bude blíž centru

 
pondělí, 20. května 2019, 19:52

Správa železniční dopravní cesty začne ve druhé polovině roku stavět novou vlakovou zastávku Písek jih, která lidem zkrátí cestu do centra města. Náklady budou necelých 21 milionů korun. Zastávka by měla být hotová v říjnu. Kvůli pracím bude na trati nepřetržitá výluka od 10. do 25. září.

Nová zastávka bude blíž k centru než tamní železniční stanice. Zastávku postaví firma Edikt. Stavbu zastávky na trati 201 Tábor - Ražice žádaly Jihočeský kraj a město Písek. Bude ji tvořit 90 metrů dlouhé nástupiště s bezbariérovým přístupem pro lidi s postižením. Město vybuduje parkoviště pro cestující. „Na podzim bude zastávka hotová. Předpokládám, že by to mělo být v říjnu,“ řekl mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

SŽDC plánuje letos v jižních Čechách několik staveb. V září začne modernizovat trať v úseku Soběslav - Doubí na Táborsku. Práce za necelé čtyři miliardy korun potrvají do dubna 2023. SŽDC začne letos také stavět přestupní terminál na nádraží ve Strakonicích, opraví výpravní budovu a vybuduje zázemí pro cestující. Opravovat bude i některá nádraží.

Pokračuje i modernizace trati Sudoměřice - Votice, jež začala loni, skončí v roce 2021 a náklady jsou 4,3 miliardy Kč. SŽDC modernizuje také trať mezi Dynínem a Ševětínem za 754 milionů Kč, práce potrvají do ledna 2020. „V Dyníně bude nástupiště blíž k obci, opravuje se zastávka Neplachov,“ řekl Tesař.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na parkovišti nedaleko Kauflandu došlo k navýšení parkovacích míst

pondělí, 20. května 2019, 13:06

Na parkovišti u Kauflandu, které bylo bráno jako odstavné pro kamiony, vzniklo 86 míst pro osobáky a pět pro osoby ZTP. Místo pro...

Rallye uzavře několik silnic, řidiči musejí počítat s komplikacemi

pátek, 17. května 2019, 07:06

Zítra začíná 47. ročník Rallye Český Krumlov. Závodníci řidiče na několika místech omezí. S komplikacemi musejí počítat od rána...

VIDEO: Téměř třetina usmrcených při autonehodách nebyla připoutána

středa, 15. května 2019, 13:51

Nejúčinnějším nástrojem pasivní bezpečnosti jsou jednoznačně bezpečnostní pásy. Přesto polovina mladých řidičů EU ve věku 18 až...

Italská firma, která staví dálnici D3, má další problém. Po Slovensku...

středa, 8. května 2019, 10:53

Italská stavební firma Salini Impregilo, která je jedním ze zhotovitelů jižní části obchvatu Budějc, má po Slovensku další...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.