Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Správa železniční dopravní cesty postaví v Písku novou zastávku, bude blíž centru

 
pondělí, 20. května 2019, 19:52

Správa železniční dopravní cesty začne ve druhé polovině roku stavět novou vlakovou zastávku Písek jih, která lidem zkrátí cestu do centra města. Náklady budou necelých 21 milionů korun. Zastávka by měla být hotová v říjnu. Kvůli pracím bude na trati nepřetržitá výluka od 10. do 25. září.

Nová zastávka bude blíž k centru než tamní železniční stanice. Zastávku postaví firma Edikt. Stavbu zastávky na trati 201 Tábor - Ražice žádaly Jihočeský kraj a město Písek. Bude ji tvořit 90 metrů dlouhé nástupiště s bezbariérovým přístupem pro lidi s postižením. Město vybuduje parkoviště pro cestující. „Na podzim bude zastávka hotová. Předpokládám, že by to mělo být v říjnu,“ řekl mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

SŽDC plánuje letos v jižních Čechách několik staveb. V září začne modernizovat trať v úseku Soběslav - Doubí na Táborsku. Práce za necelé čtyři miliardy korun potrvají do dubna 2023. SŽDC začne letos také stavět přestupní terminál na nádraží ve Strakonicích, opraví výpravní budovu a vybuduje zázemí pro cestující. Opravovat bude i některá nádraží.

Pokračuje i modernizace trati Sudoměřice - Votice, jež začala loni, skončí v roce 2021 a náklady jsou 4,3 miliardy Kč. SŽDC modernizuje také trať mezi Dynínem a Ševětínem za 754 milionů Kč, práce potrvají do ledna 2020. „V Dyníně bude nástupiště blíž k obci, opravuje se zastávka Neplachov,“ řekl Tesař.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na parkovišti nedaleko Kauflandu došlo k navýšení parkovacích míst

pondělí, 20. května 2019, 13:06

Na parkovišti u Kauflandu, které bylo bráno jako odstavné pro kamiony, vzniklo 86 míst pro osobáky a pět pro osoby ZTP. Místo pro...

Rallye uzavře několik silnic, řidiči musejí počítat s komplikacemi

pátek, 17. května 2019, 07:06

Zítra začíná 47. ročník Rallye Český Krumlov. Závodníci řidiče na několika místech omezí. S komplikacemi musejí počítat od rána...

VIDEO: Téměř třetina usmrcených při autonehodách nebyla připoutána

středa, 15. května 2019, 13:51

Nejúčinnějším nástrojem pasivní bezpečnosti jsou jednoznačně bezpečnostní pásy. Přesto polovina mladých řidičů EU ve věku 18 až...

Italská firma, která staví dálnici D3, má další problém. Po Slovensku...

středa, 8. května 2019, 10:53

Italská stavební firma Salini Impregilo, která je jedním ze zhotovitelů jižní části obchvatu Budějc, má po Slovensku další...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.