Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Uzavírka Rudolfovské a Dobrovodské si vyžádá změnu. Doprava ráno kolabovala

 
pondělí, 15. dubna 2019, 17:03

Modernizace křižovatky Rudolfovské a Dobrovodské se sice posunula do další etapy, řidiči ale ráno zažili v tomto úseku doslova peklo. Auta popojížděla po milimetrech a čekací doba se dala počítat v desítkách minut. Kvůli tomu dojde k úpravě.

„Došlo k úpravě, která spočívá v opětovném uzavření levého odbočovacího pruhu z Rudolfovské (od východu) do Dobrovodské. Toto opatření umožní prodloužit volno ve směru z viaduktu o 50 procent oproti původní úpravě,“ řekla tisková mluvčí města Jitka Welzlová.

O tom, že cesta přes modernizovanou křižovatku není žádný med, se dnes přesvědčila i jedna z našich čtenářek. „Cesta ze Srubce mi místo obvyklých 10 minut zabrala více jak třičtvrtě hodiny. Opravdu gratuluji tomu, kdo tento systém vymyslel. Doufám, že v té koloně čekal se mnou,“ popsala dnešní ranní cestu do práce.

„Žádáme řidiče, aby využívali pravý jízdní pruh pod viaduktem na maximum a prováděli „zipování“ až těsně před uzavírkou. Zároveň upozorňujeme, že v levém jízdním pruhu jsou povinni umožnit řidičům z pravého jízdního pruhu zařazení až v místě zúžení. V opačném případě dochází k prodlužování kolony, zablokování křižovatky Nádražní a Rudolfovská, a tím k omezení jízdy po dopravním okruhu,“ dodala Welzlová.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Mezi nejrizikovější úseky v jižních Čechách patří dvě silnice na...

pondělí, 15. dubna 2019, 13:38

Silnice I/34 (výjezd z Třeboně na Jindřichův Hradec) nebo hlavní silnice I/20 u Protivína. To je jen malý výčet...

Budějcké semafory budou bez světel. Čeká je rekonstrukce

neděle, 14. dubna 2019, 08:01

Řidiči v Budějcích by se tento týden měli mít na pozoru. Několik křižovatek bude kvůli opravám bez světel. Omezení se dotkne pěti...

Stavba autobusových zastávek na Dlouhé louce bude hotová v červnu

čtvrtek, 11. dubna 2019, 11:01

Stavba dvou nových zastávek městské hromadné dopravy na Dlouhé louce, poblíž Kauflandu a lesoparku Stromovka, byla zahájena v...

V Jírovcovce vznikne přes dvě stě padesát nových parkovacích míst

středa, 10. dubna 2019, 12:03

Na záchytném parkovišti v Jírovcově ulici začaly v těchto dnech stavební práce. Ty by tady měly trvat sto dvacet dní. Na auta by...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.