Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Uzavírka Rudolfovské a Dobrovodské si vyžádá změnu. Doprava ráno kolabovala

 
pondělí, 15. dubna 2019, 17:03

Modernizace křižovatky Rudolfovské a Dobrovodské se sice posunula do další etapy, řidiči ale ráno zažili v tomto úseku doslova peklo. Auta popojížděla po milimetrech a čekací doba se dala počítat v desítkách minut. Kvůli tomu dojde k úpravě.

„Došlo k úpravě, která spočívá v opětovném uzavření levého odbočovacího pruhu z Rudolfovské (od východu) do Dobrovodské. Toto opatření umožní prodloužit volno ve směru z viaduktu o 50 procent oproti původní úpravě,“ řekla tisková mluvčí města Jitka Welzlová.

O tom, že cesta přes modernizovanou křižovatku není žádný med, se dnes přesvědčila i jedna z našich čtenářek. „Cesta ze Srubce mi místo obvyklých 10 minut zabrala více jak třičtvrtě hodiny. Opravdu gratuluji tomu, kdo tento systém vymyslel. Doufám, že v té koloně čekal se mnou,“ popsala dnešní ranní cestu do práce.

„Žádáme řidiče, aby využívali pravý jízdní pruh pod viaduktem na maximum a prováděli „zipování“ až těsně před uzavírkou. Zároveň upozorňujeme, že v levém jízdním pruhu jsou povinni umožnit řidičům z pravého jízdního pruhu zařazení až v místě zúžení. V opačném případě dochází k prodlužování kolony, zablokování křižovatky Nádražní a Rudolfovská, a tím k omezení jízdy po dopravním okruhu,“ dodala Welzlová.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Mezi nejrizikovější úseky v jižních Čechách patří dvě silnice na...

pondělí, 15. dubna 2019, 13:38

Silnice I/34 (výjezd z Třeboně na Jindřichův Hradec) nebo hlavní silnice I/20 u Protivína. To je jen malý výčet...

Budějcké semafory budou bez světel. Čeká je rekonstrukce

neděle, 14. dubna 2019, 08:01

Řidiči v Budějcích by se tento týden měli mít na pozoru. Několik křižovatek bude kvůli opravám bez světel. Omezení se dotkne pěti...

Stavba autobusových zastávek na Dlouhé louce bude hotová v červnu

čtvrtek, 11. dubna 2019, 11:01

Stavba dvou nových zastávek městské hromadné dopravy na Dlouhé louce, poblíž Kauflandu a lesoparku Stromovka, byla zahájena v...

V Jírovcovce vznikne přes dvě stě padesát nových parkovacích míst

středa, 10. dubna 2019, 12:03

Na záchytném parkovišti v Jírovcově ulici začaly v těchto dnech stavební práce. Ty by tady měly trvat sto dvacet dní. Na auta by...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.